Money heist / La casa de papel

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Одлична беше, не паламудите. На кого не му е добра, нека си гледа индиски серии.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Одлична беше, не паламудите. На кого не му е добра, нека си гледа индиски серии.
Тие што гледаат Индиски серии да се помлади ова би го гледале.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Сезонава како да не беше продолжение на ла каса, туку на умри мушки :D исцрпени се идеите за кражби веќе, нема друга поента да се турка вака освен за да ги соберат милионите. Сцените со Берлин и кражбата поим немам зошто беше уфрлена, исто и со другите починати ликови, ги прескокнував тие моменти, исто како и сите други сцени што беа враќање во минатото колку да пополнат простор. Се беше нафрлано, без врска, куршуми и бомби фрчат, никој не е убиен :icon_lol: ефекти, камера јако, ама мене побитна ми е поентата и сценариото, макар било снимано и со дигитрон.

Нешто срање пак со Сиера очекувам да смислат во продолжение, таква насока дадоа и се надевам нешто ново во извлекувањето на златото и бегството.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Јас мислам сите до еден ќе погинат, кон тоа одат. И на крај ќе направат некое сценарио ќе ги прикажат во манастирот заедно као демек после смрт, нов живот, сцената кога ја рокнаа Наироби кога ги покажаа Москва, Осло и Берлин.
Сиера сега е фри, никој не ја рецка сите се фокусирани на она шо се случува во банката, мислам дека откако ќе собери доволно информации за како да се извади златото ќе напрај циркузи, ќе избега со се злато.
Друга варијанта е професорот да ги извади и да се жртвува на крај, да има краен епилог како татко му, тоа би била идеално сценарио да се затвори неговиот лик.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
како и да биде на крајот, секако БОЛЕСТ ќе биде. Нумеро уно, перфекција
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.949
А оти ставате уште во спојлер и по 4 денови откако е излезена?
Ако некој не изгледал, нека не ја отвора темата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
А оти ставате уште во спојлер и по 4 денови откако е излезена?
Ако некој не изгледал, нека не ја отвора темата.
Мене еднаш ме искараја од ко напишав дека Наироби умре, една година имаше негде поминато од сезоната :ROFLMAO:
Ама во право си, ако не ја изгледал некој нека не отвара, една недела веќе помина.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
20210908_205321.jpg
Автоматски споено мислење:

Сара Соломандо е личноста шо е задолжена да ги анализира до детал сите дешавки во серијата, како на пример како да го претворат златото во зрнца, колку пари можат да се испринтаат во еден ден ако машините работат турбо итн.
Прво неа му ги даваат скриптите со сценариото потоа на сите останати.
За да бидат работите анализирани и спроведени детално, претходно се консултира со луѓето кои се стручни на секое поле, на пример за банкнотите со директорот на вистинската банка во Мадрид. Е сега истото и таа го вика во интервјуто, дека режисерот е свесен дека ова е фикција и не можи сцените да изгледаат 100 % реални, во превод не барајте логика во серијава :)

Го постирам ова тука, за во иднина да знајте на кој да му се ставите ако некоја сцена ве извади од такт :)
За да биди работата почешит , планирале Алисија првично со царски рез да ја пораѓаат ама им текнало дека тоа е премногу дури и за професорот :)
Бич плис, Токио пијана ќора ја оперираше Наироби, градниот кош му го расцвета па за еден царски рез било проблем :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom