Metallica

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Damn, колку време е баталена темава, но со право зашто после Магнетикот сеуште не извадиле ништо. Во последниве изјави најавуваат дека 2014та ќе им биде посветена на новиот албум, а негово излегување се очекува во 2015та година, знаејќи колку го тупат во последно време значи пред 2016та тешко дека ќе извадат нешто :facepalm:
Многу го сакам бендов али го отупеа со секакви активности за правење на уште и уште пари, наместо да се концентрираат на повеќе творење музика.
Source од најавите за албум
http://www.ultimate-guitar.com/news/upcoming_releases/metallica_to_hit_the_studio_in_2014_well_run_out_of_excuses_for_not_doing_it_by_then.html
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Прво демо од нова песна за новиот албум.


Да не се палиме предвреме, ама ми се допаѓа ова што го слушнав. Класика Металика рифови и агресивни мелодии цело време, при крај и соло препознатливо за Хамет. Ќе видиме, ако идат по овој терк работите, очекувам солиден албум од металциве.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
W

Werther

Гостин
Штета што видеото не е целосно. Едно време го имаше, но го тргнаа.

0:35-2:00 катарза.

Ако некој го најде целиот настап од Мy Friend of Misery на Rock in Rio Lisboa 2012 нека пише обавезно.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
@Werther
Чудно, My Friend Of Misery им е страшна песна, а додека не беше турава со Црниот албум, претходно никогаш не ја имаа изведено во живо, само по некое бас соло од времето на Џејсон.
Публикава и цела атмосфера :cuc:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Најбоља ствар на Магнетикот !!!

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Цел Магнетик е закон, крајно непопуларно мислење ама мене Магнетикот ми е омилен нивни албум. Да, I just said that.

Не ќе биде лошо за следниот албум ако прават некоја тура пак да го посетат балканов а ? :vozbud:
 
L

Löwe

Гостин
Кај можам да најдам плочи од Металика и по која цена се движат?
 

Теодор006

Научник
Член од
25 август 2013
Мислења
270
Поени од реакции
111
Од Ибеј, зависи кој албум и која едиција, се движат до кај неколку илјадарки...

Патем, да се надоврзам на темава, моите дома слушаа рок/хард рок и така се запознав со бендови како Guns 'n' Roses, Nirvana и.т.н. Кога ја слушнав Nothing Else Matters ме бендиса и почнав да разгледувам песни од Металика, ме бендисаа Orion, Unforgiven, Unforgiven II и слични, песни како Master of Puppets неможев да поднесам, но почнав се подлабоко да навлегувам во потешката музика, прво слушав Power, потоа некои поспори тешки песни од Металика како на пример Harvester of Sorrow, па навлегов во треш, потоа го открив симфонискиот (S&M) кој ме восхити (како останатите инструменти да го дополнуваат металот и можат да му дадат многу различен карактер, некогаш е тешко за слушање/следење на толкав дброј на инструменти но мислам дека доколку е добро замислена е врвот на металот), потоа почнав со други бендови, различни стилови и навлегов во метал сцената. Да не беше Металика незнам каде ќе одеше ова...
:roker: METALLICA!!! :roker:
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Изгледа не ни планираат новиов годинава да биде,к*р им чуе што Слејер,Мегдет и Мејден ваѓаат нови албуми годинава
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Живи били па видели. Новиот албум се дешава конечно. Металика ќе извадат дупли албум на 18ти Ноември, а еве ја првата песна со спот. Звучи брзо, агресивно, треш до јаја и мене ми прави ептен ќеиф! Ајде ајде момци \m/

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Oti be ne kazuvate vakvi maabeti deka imalo METALLCA tema? Inace Metallica moj najdRobar drugar :roker::ojeaa:[DOUBLEPOST=1471636104][/DOUBLEPOST]Inace ocekuvav produkciski distrozano da bide pojak, ali pak e istio kako u Magnetic so mi e razocaruvacki, ali bez razlika na se METALLICA si e METALLICA.
Ne samo so nema bend so im e ramen, tuku posle niv sledniot e edno 100 skalila podole. Site dechorlii so gi mrazat Metallica ne se svesni kolku samo znacenje im pridavaat i im siminjaat kapa na CAREVITE. Inace nemase ni da se macat ni bukva da pisat ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom