Metallica

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Пред Death Magnetic , ми беа пародија на бендот што разараше во 80ите и почетокот на 90ите , а сега на солиден треш метал бенд :D, во принцип ништо посебно.

pa rap ako ne e muzika i umetnost nz sto e!!! za mene metal ne e nis posebno:toe: rap barem ima stil, harmonija i umetnost [samite rimi ja pravat muzikata] i barem ima nekoja pouka vo tekstovite [zboruvam za underground] a ovie komerijali se cisto sranje...barem toj sto slusa-znae mn dobro:smir::helou:
Новоо лисиче будалоо , нема ни граам сомнеж дупци тупци , Џака Накот е Биомеханика биомеханика , Yo Nigga и тн и тн, и сега пуштам Nevermore и гледам лирик и си викам во право е типов , рапот има стил , хармонија , уметност , поуки. . . абе ај .
Да не ме сватиш погрешно , не плукам на рап музиката али немаше потреба од ваков пост , нема место за споредба помеѓу овие два правци на музика .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
metallica bea megu prvite thrash metal bendovi zaedno so Slayer, Kreator, Sodom,Tankard, Destruction...i stvarno bea dobri na primer do...and justice for all, koga cepaa kvaliteten thrash, ama mnogu se smenija, na primer Loud i posle epten stanaa nekako nepredvidlivi, najbolji albumi spored mene im se kill em all, master of ...ama ne znam sto im trebase da se menjaat ubavo si imaa stil, znam grupi si imaat still i znaes toa se oni, ne se menjaat stilski,ova kaj niv ko za inat demek sto sakame ke svirime i gi razocaruvaat starite fanovi, ama ime se, metallica e ime i sto i da napravat poradi starata slava i steknatata reputacija sekoj nivni album ke se prodava.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Koj so saka neka vika ama momcite se stvarno zakon.
Ako nekoj me vovede vo metal muzikata bea system of a down
Koga ja slusnav NOTHING ELSE MATTERS nisto poveke ne me interesirase, toa bese mojot zivot i mojot vid na muzika TRASH METAL.
Za niv nema poveke sto da pravime muabet se znae METALLICA e zakon.
Jas slusam i Nirvana, AC/DC.Guns N' Roses,Deep Purple,HIM,System of a down,Limp Bizkit,Linkin Park i uste mnogu dr.
No kako muzikata na METALLICA nema da se rode povtorno.
Pozdrav do site sto se soglasuvaat so mene,zatoa sto koga nekoj kaze deka se dobri mi go ispolnuva srceto, a ne kako moite drugari sto slusaaat rap, hip-hop i turbo folk.SELJACHANI ne go sfakaat kvalitetot na muzikata.
Koga se spomne METALLICA za niv pretstavuaat narkomani
hahahaha a eminem neli e narkoman ili seka aleksic kurvetina.
Ae ako saka nekoj METALEC da se dopisuvame eve mu ja mojata e-mail adress Viktor_element@hotmail.com a moze i na msn da se dopisuvame.
CAO metalci:baeh:

хахаха имаше и вакви типови :D
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Според мене MetallicA ок. Тие оставиа трага не успорувам тоа, али ако се прави музичари не треба да го менат стилот. На пр Iron Maiden никогаш не го промениле стилот и сеа се на врв. Значи се шо направиле MetallicA после ова сранје Death Magnetic пага у вода.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Според мене MetallicA ок. Тие оставиа трага не успорувам тоа, али ако се прави музичари не треба да го менат стилот. На пр Iron Maiden никогаш не го промениле стилот и сеа се на врв. Значи се шо направиле MetallicA после ова сранје Death Magnetic пага у вода.
Oф леле мајко,од каде тоа дека ако се прави музичари не треба стил да менуваат?Мене баш повеќе ми одговараат како музичари тие што експериментираат,што пробуваат.
Значи за да бидат прави музичари треба да бидат досадни,да се знае што да се очекува од нив со секој нареден албум?

(бтв,ова во никој случај не значи дека ја поддржувам промената на Металика)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
metallica uspeaja a milion drugi grupi gi kopiraa i bea ko niv ama ne uspeaja, a metallica se ime.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Група која си е препознатлива самата по себе..
едноставно најдобра според мене иако не сум многу по метал ама слушам некои нивни песни
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Бенд кој еднаш одамна беше најдоброто од металот. После тоа почнаа да смекнуваат со Блек, па сменија стил на многу полошо со Лоуд и Рилоуд, со Сејнт Ејнџр се посраа максимално, а сега се... Просечни
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Oф леле мајко,од каде тоа дека ако се прави музичари не треба стил да менуваат?Мене баш повеќе ми одговараат како музичари тие што експериментираат,што пробуваат.
Значи за да бидат прави музичари треба да бидат досадни,да се знае што да се очекува од нив со секој нареден албум?

(бтв,ова во никој случај не значи дека ја поддржувам промената на Металика)
Ајде вака преслсај Металика и преслушај Слеер па ке кажиш кој има поке респект :helou:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ајде вака преслсај Металика и преслушај Слеер па ке кажиш кој има поке респект :helou:
Зборот ми беше дека промена на стил никого не го прави помалку(или повеќе)музичар.
А за Slаyer дека конкретно за треш моментално повеќе ги бива,да,ги бива,за риспект не знам,тоа индивидуално е некој дали ќе ги почитува или не.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Металика за мене порано ми претставуваа нај нај бенд, се знаеше што е Металика, али сега тотално ги мразам. Нивниот ривал Мегадет сега се дупло подобри од нив.:vozbud:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Зборот ми беше дека промена на стил никого не го прави помалку(или повеќе)музичар.
А за Slаyer дека конкретно за треш моментално повеќе ги бива,да,ги бива,за риспект не знам,тоа индивидуално е некој дали ќе ги почитува или не.
Епа за тоа ти кажувам тоа можи е добар албум ама според музички критичари али за публиката и за фановите на металика не е гарантирам со глава. Провери на http://www.metalstorm.ee ќе видиш според музички критичари а на било кој форум прочитај ке видиш дека публиката го изгуби респектот кон металика
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Металика за мене порано ми претставуваа нај нај бенд, се знаеше што е Металика, али сега тотално ги мразам. Нивниот ривал Мегадет сега се дупло подобри од нив.:vozbud:
После излегувањето на лоад и рилоад па после сеинт ангер и сега дет магнетик мислам дека си во право али гледано на старите албуми како што мн добро знаеш па дури и да се навратиме на гараж дејс металика се нешто што мегадет можи да го гледа само од жабја перспектива според мене
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Металика претставуваа закон бенд до `91 година, од тогаш почнаа да комерцијализираат и се расипаа, но факт е дека сеуште виреат и опстојуваат на стара слава, кој не се навраќа и не си го пушта албумот Мастер оф Папетс... и затоа во сите интервјуа се прашани дали ќе им се случи албум како Мастер оф Папетс, не ми сметаат, но далеку се од тоа што биле некогаш.
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
јас лично многу го мразам овој бенд.нема посебна причина за тоа знам дека цел свет ги сака и ги почитува ама јас имам некоја одбивност кон металика :toe:сум им слуснала многу песни и за ниедна неможам да кажам дека ме воодушевила а сакам таква музика.значи заклучок не го сакам ИЧ:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom