Metallica

Dehumanizer

Chicken Invader
Член од
29 јуни 2008
Мислења
71
Поени од реакции
5
Металика...се почеста тема за муабет во светов. Комерцијала, чиста комерцијала! Ги сакав едно време додека сеуште се запознавав со овој вид на музика се до оној момент кога сфатив кои всушност се тие. У денешно време нема кој не ги знае и нема кој не ја знае Nothing Else Matters, што и не е баш убаво.Првите 4 албуми треш до коска (the old good Metallica), после мама си ебаа со St.Anger и остала фејк компанија што резултираше со губење на голем број фанови и влез у комерцијалата. Да не јадам многу бубрези за луѓево..ама факт е дека веќе се истрошени и без идеи (последниов албум не ги достигна моите очекувања, освен песната That Was Just Your Life...другото е све веќе преслушано).
I want the old Metallica back :(
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Металика...се почеста тема за муабет во светов. Комерцијала, чиста комерцијала! Ги сакав едно време додека сеуште се запознавав со овој вид на музика се до оној момент кога сфатив кои всушност се тие. У денешно време нема кој не ги знае и нема кој не ја знае Nothing Else Matters, што и не е баш убаво.Првите 4 албуми треш до коска (the old good Metallica), после мама си ебаа со St.Anger и остала фејк компанија што резултираше со губење на голем број фанови и влез у комерцијалата. Да не јадам многу бубрези за луѓево..ама факт е дека веќе се истрошени и без идеи (последниов албум не ги достигна моите очекувања, освен песната That Was Just Your Life...другото е све веќе преслушано).
I want the old Metallica back :(

Тоооо брао гага така треба :) металика според мене се срање комерцијализирано до даска шо не го бива... далеку од најдобар бенд далеку од почеток на метал далеку од се шо е убаво... само blackend, dmg inc, и dyiers eve... другото е срањееееееее ок можда батери и доста се... :baeh:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.948
Поени од реакции
7.986
Тоооо брао гага така треба :) металика според мене се срање комерцијализирано до даска шо не го бива... далеку од најдобар бенд далеку од почеток на метал далеку од се шо е убаво... само blackend, dmg inc, и dyiers eve... другото е срањееееееее ок можда батери и доста се... :baeh:
За закоравен трешер каков што се сметаш да кажеш дека само овие 3-4 песни се нешто асално од Металика немам коментар. А токму Металика се почеток на трешот :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
За закоравен трешер каков што се сметаш да кажеш дека само овие 3-4 песни се нешто асално од Металика немам коментар. А токму Металика се почеток на трешот :)
хехе металика први... почеток... ако ги следевме нив до сеа и крајот на трешот ке го доживеавме зашо они си го пројдоа тоа... завршија доста им беше треш сеа ајде пари ке праат... и не се први... ама не планирам да се карам... а дали сум закоравен или не тебе кур да не те боли зашо најверојатно слушам 5000000 поише треш бенда од тебе кој се 3634724526573456436 пати боље од металика... дури и да се први не значи дека се добри поради тоа... или па ако не почнале они (А НЕ ПОЧНАЛЕ) онда некој друг ке се нашол (и се нашол)

толку од мене ... предлагам темава да се затвори зашо е мртва исто ко и бендот...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.948
Поени од реакции
7.986
хехе металика први... почеток... ако ги следевме нив до сеа и крајот на трешот ке го доживеавме зашо они си го пројдоа тоа... завршија доста им беше треш сеа ајде пари ке праат... и не се први... ама не планирам да се карам... а дали сум закоравен или не тебе кур да не те боли зашо најверојатно слушам 5000000 поише треш бенда од тебе кој се 3634724526573456436 пати боље од металика... дури и да се први не значи дека се добри поради тоа... или па ако не почнале они (А НЕ ПОЧНАЛЕ) онда некој друг ке се нашол (и се нашол)

толку од мене ... предлагам темава да се затвори зашо е мртва исто ко и бендот...
Прва работа ти си помртов него бендот како што гледам:smir:
Втора работа најди некој пост во кој ја се правам некој закоравен трешер како тебе.
Трета работа Металика СЕ почеток на трешот, ако мислиш понаку наведи кој бенд е почеток на трешот, ја наведов.
Четврта работа баш сакам да ми ги наброиш тие 3634724526573456436 бенда што се бољи од Металика.
Петта работа преку кур ми е од тие пубертетлиски постови во кои ти слушаш треш повеќе од било кој и имаш на елекот закачено беџови од 100000000 метал бендови.
Шеста работа последниот албум им е чист треш па не знам што сакаш кажи ама што и да кажеш од инает ќе биде се знае тоа:smir:
Btw не се карам ни ја немам ни намера да се карам само факти си кажувам. Поздрав.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
metalika je moj dobar drugar....o o o oooo srcamo??? ovaj.. da dobro peva metlaika i da ce biti dosta publika na stadionu partizana. Od srca cestitam metaliki, da dobro peva i da ne zabusava... LOL..

METALIKA OLE OLE OLEEE ....hahahaha...poglednite sami:


 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Тоооо брао гага така треба :) металика според мене се срање комерцијализирано до даска шо не го бива... далеку од најдобар бенд далеку од почеток на метал далеку од се шо е убаво... само blackend, dmg inc, и dyiers eve... другото е срањееееееее ок можда батери и доста се... :baeh:
Вака сеа не се само овие 3-4 песни добри има мн добри песни MetallicA беа бенд за респект ама сега се искомерцијализирани скрос и не сакам ни тон да слушнам од новиов албум...

хехе металика први... почеток... ако ги следевме нив до сеа и крајот на трешот ке го доживеавме зашо они си го пројдоа тоа... завршија доста им беше треш сеа ајде пари ке праат... и не се први... ама не планирам да се карам... а дали сум закоравен или не тебе кур да не те боли зашо најверојатно слушам 5000000 поише треш бенда од тебе кој се 3634724526573456436 пати боље од металика... дури и да се први не значи дека се добри поради тоа... или па ако не почнале они (А НЕ ПОЧНАЛЕ) онда некој друг ке се нашол (и се нашол)

толку од мене ... предлагам темава да се затвори зашо е мртва исто ко и бендот...
Има милиони бендови кои се мн подобри од металика ама сепак вакви трешери како AceCaleb си ги сакаат.
Извини ама мислам дека не сме ние оние кои треба да кажиме дали некоја тема треба да се затвори
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Прва работа ти си помртов него бендот како што гледам:smir:
Втора работа најди некој пост во кој ја се правам некој закоравен трешер како тебе.
Трета работа Металика СЕ почеток на трешот, ако мислиш понаку наведи кој бенд е почеток на трешот, ја наведов.
Четврта работа баш сакам да ми ги наброиш тие 3634724526573456436 бенда што се бољи од Металика.
Петта работа преку кур ми е од тие пубертетлиски постови во кои ти слушаш треш повеќе од било кој и имаш на елекот закачено беџови од 100000000 метал бендови.
Шеста работа последниот албум им е чист треш па не знам што сакаш кажи ама што и да кажеш од инает ќе биде се знае тоа:smir:
Btw не се карам ни ја немам ни намера да се карам само факти си кажувам. Поздрав.

хехе абе тие 3634724526573456436 бендови еве на пример од поновиве само ке ти набројам зашо за старите (КREATOR, SLAYER, SODOM, TANKARD, DESTRUCTION, EXODUS и сл.):

VIOLATOR!!!! (мрсен олд скул треш од Бразил)
Warbringer
Evil Dead
Evile
Gamma Bomb
Fuelled by Fire
Strike Master...

еве ти доволно за слушање...

Иначе танкард се од време на металика... веном (иако не се некој треш ама имаат елементи у велком ту хел)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.948
Поени од реакции
7.986
Вака сеа не се само овие 3-4 песни добри има мн добри песни MetallicA беа бенд за респект ама сега се искомерцијализирани скрос и не сакам ни тон да слушнам од новиов албум...


Има милиони бендови кои се мн подобри од металика ама сепак вакви трешери како AceCaleb си ги сакаат.
Извини ама мислам дека не сме ние оние кои треба да кажиме дали некоја тема треба да се затвори
Кажав ќе кажам пак не се вбројувам во трешери ама Металика се еден од бендовите што ги почитувам. Треба да се оддаде признание за првите дела нивни, после тоа што направија неколку комерцијални срања направија, но првичната работа не може да им се оспори. Позз.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
32
Металика за мене се обични музичари кој доста добро се снашле на сцената . Иако имаат мн трагични случки доживени тие пак продолжија со исто темпо... сега мн јасно дека се расипаа после 85-86 година ... комерцијалата си го прави своето ... според мене новиот албум им е БООМ ... иако некој не се сложуваат со мене али кога ќе го пуштам се чуствувам како да го слушам kill em all .. како и да е голем респект за металика. И ќе речам ..... они може не се најдобри али не верувам дека некоја друга група би била така успешна како нив.....
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
Па мене лично не ми се допаѓаат Металика ама еден мој другар како ме насмеал,ги нарече Металика пензионери хаха....сепак Металика се хардрок,треш метал а јас не слушам тоа така да....не ми се допаѓаат :)
 
M

makedon^

Гостин
Металика беа, веќе не се нај нај, толку е, се исцрпија идеите за музика, свират веќе 30 години скоро, ништо не е вечно така да и металика. Имат добри песни тоа е факт, но новите не ми лежат баш..
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
16
Поени од реакции
4
1. за мене претставува бенд со кој повеќето дечки се вовлекле во металот,односно со нив почнале да слушат метал
(а,ајде да не кажам јас со кој почнав хаха)
2. исто така претставува бенд кој е омилен на мојот симпатија :pipi:
 
На врв Bottom