Metallica

Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Mislam deka nema tema konkretno za niv pa zatoa otvoriv...
Inaku da ne bea Metallica, mislam deka nikogas nemase da doznaam sto muzika e metalot. Prv pat slusnav metal vo 3 oddelenie, eden pogolem drugar mi dade CD od Metallica ( Millenium Collection) i prvata pesna koja sto ja slusnav bese One (ne mi se dopadna) na CDto ja imase i Nothing Else Matters koja mi se dopadna i poradi taa pesna go slusav celo CD. Po nekoe vreme mu go dadov CDto na eden drugar, mu se dopadna i go kupivme albumot Master Of Puppets (seuste go cuvam toa CD) i pocnav masovno da gi slusam, ne postoese druga muzika (metal) za mene osven Metallica. Po nekoja godina razbrav za site pravci vo metalot, pocnav da slusam i black i taka stignav do toa sto sum, metalec :vozbud::baeh:
Inaku poentata mi bese da dadete mislenje za Metallica, dali gi slusate, sto mislite za bendot i slicno.
Na forumov sum edvaj eden mesec i ova mi e prva tema pa bas sakam da vidam sto ke izleze od ova :)
:helou:
 

G e G o-junior

Killing Loneliness
Член од
30 јануари 2007
Мислења
305
Поени од реакции
4
Metallica се втора група метал што ги имам слушано. Досега тие ми се најубави. а најака песна им е For Whom The Bell Tolls исто така и Nothing Else Matters
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.554
Поени од реакции
29
Лично за мене, не се некоја група која посебно ми влијаела.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
20
абе закон се шо зборувате,незаменливи се,оставиле печат шо никој не може да го избрише....
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Поради нив започнав да мислам дека метал музиката не е само дерење без врска.Иако Металика се повеќе Trash metal...
во секој случај,супер се.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
6.217
Поени од реакции
17
Има тема за металика. Иначе металика, закон.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
26
Metallica - животна пресвртница во 1995 :) Првото нешто што го открив по Нирвана :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.663
Поени од реакции
177
prv dopir vo 87 na 12 god. a 88 taka i taka bese godinata na metallica taka da nemozeze dagi izbegnes deka fakticki ...and justice for all bese prv metal album so go vidov koj se prodava vo supermarket
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.612
Поени од реакции
176
Металика мој добар другар, Металикааааааа
Ја му желим да добро пева... и да не забушава...
Металикаааа АЛЕ АЛЕ АЛЕЕЕ

Сега сериозно, легенди се! Иако не ги имам кој знае колку слушано, сепак грев е да не ти се допаѓаат песни како Unforgiven I и II, Nothing else mathers, Enter Snadman, One, Fade to black....
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Може да си љубител на било која гранка на музика (освен класичната, и турбо-фолкот нормално), и можеш да ги мрзиш или екстремно да ги сакаш, но едно е сигурно, НИКОГАШ нема да те остават рамнодушен!
Кога сите мои другари ја слушаа Металика, јас ги слушав Doors, Smiths, Neil Young, REM
Кога ги стригнаа косите, сите почнаа да јадат бурек демек срање биле сеа. Јас тогаш ги засакав:vozbud:
Еден од 10 највлијателни бендови на сите времиња!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Шо претставуваат они за мене ? Шо знам, легенди :) Еден од моите најомилени бендови, а и поради нив почнав да слушам метал, така да израчунајте си што они значат за мене
 
На врв Bottom