Metallica

Член од
23 февруари 2011
Мислења
648
Поени од реакции
654
Мора да се пофалам дека успеав да си купам карта за во Букурешт... Сега имам една година чекање скоро. Букурешт не е толку далеку али слаба конекција има од Скопје. Доколку некој друг има карта знам дека е рано за планирање али би можело некако да се сподели превоз (со авто) или слична организација ако има.
 

Govinda

Lud, Zbunjen, Nenormalan
Член од
20 април 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
1.616
Конечно бате James да пуште бркчиња после5-16 години, после St. Anger албумо :)
Тоо бате James, чекаме те уше косичката да ја пуштеш
да заличеш као у старите времиња (y)
:roker::roker::roker:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.029
Поени од реакции
9.080
Може сезоната не помина најдобро али Металика си доби мајкоебачки спот. Дури и текстот се поклопува со дешавките од сцената


Make his fight on the hill in the early day
Constant chill deep inside
Shouting gun, on they run through the endless grey
On the fight, for they are right, yes, by who's to say?
For a hill men would kill, why? They do not know
Stiffened wounds test there their pride
Men of five, still alive through the raging glow
Gone insane from the pain that they surely know
For whom the bell tolls
Time marches on
For whom the bell tolls
Take a look to the sky just before you die
It is the last time you will
Blackened roar massive roar fills the crumbling sky
Shattered goal fills his soul with a ruthless cry
Stranger now, are his eyes, to this mystery
He hears the silence so loud
Crack of dawn, all is gone except the will to be
Now they see what will be, blinded eyes to see
For whom the bell tolls
Time marches on
For whom the bell tolls

и второто видео


се надевам нема да ги тргнат
 

Natan 3.0

Your sweetheart the drunk
Член од
17 февруари 2019
Мислења
81
Поени од реакции
198
Да не беа Металика не знам како ќе успеев да го надминам тешкиот средношколски период. Props and kudos за Трухиљо, ама за мене најдобрата нивна постава е со Џејсон, кој иако потценет, беше членот кој беше врската меѓу бендот и фановите, откако го наследи бремето да го замени неговиот претходник, Бартон. Последниов период прави некои кантри обработки и воопшто не е лош:
 

Govinda

Lud, Zbunjen, Nenormalan
Член од
20 април 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
1.616
Мадер факерс :ojeaa::roker::oleee::roker::shook:..........:kafence:
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
5.992
Поени од реакции
3.370
Дечки ќе оди некој во Букурешт да ги слуша? Карти, превоз тие работи има некоја организација?
 

Govinda

Lud, Zbunjen, Nenormalan
Член од
20 април 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
1.616
Дечки ќе оди некој во Букурешт да ги слуша? Карти, превоз тие работи има некоја организација?
Одамна престанав да ги пратам информациите за концертите. Куга тачно ке свират у Букурешт? И тоа е најблиско до нас, а?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
648
Поени од реакции
654
Јас ќе одам на 14ти Август во Букурешт ама во сопствена режија, онлине си купив карти коа беа пуштени уште во септември минатата година(мислам дека се распродаде цел стадион за помалку од 24 часа). Поблиско од ова нема да бидат оваа турнеа.
Иначе нема ништо од нашиве агенции организација ни карти ниту било што.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.770
Поени од реакции
11.864
Nekoj info za cenite na kartite vo praga?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
648
Поени од реакции
654
od 60 evra nagore
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.423
Поени од реакции
69.300
Дечки ќе оди некој во Букурешт да ги слуша? Карти, превоз тие работи има некоја организација?
Јас би одел да имаше организирано :( :( :(

Вака не верувам ни карти да може да се најдат сега ни ништо.

Туристичката агенција што организира одење низ Европа на популарниве бендови/артисти се договориле првично за да организираат за Прага ама после тоа нешто ги зезнале Чесите и импобарале повеќе пари или што знам па ништо не испадна од тоа :(
 
На врв Bottom