Maturanti.com

  • Креатор на темата Syn
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546

Што ли во животот го натерало да облече шорц за матурската вечер... И боса нога на ципела.
Што е ова бе ? Се зеза овој или стварно шорц има ?

Добро пичка му матер со извинување што пцујам ама дома родителите со кој памет го пуштаат ваков облечен на матура бе !?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Што е ова бе ? Се зеза овој или стварно шорц има ?

Добро пичка му матер со извинување што пцујам ама дома родителите со кој памет го пуштаат ваков облечен на матура бе !?
Ај родителите, ама обезбедувањето како го пуштило...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.883
Поени од реакции
10.508
Абе сменета е модата тоа сигурно сега јас да ставам слика каква бев на матурската вечер од денешна гледна точка може ќе биде смешно, 2009та одамна беше. Ама поентава е дека ние не бевме тетки. Дали 2-3 девојчиња имаше со фустани за на сунет, останатото сите бевме ај да речам нормални, не накинџурени до толку.
сменета е модата ама и ние се прилагодуваме, не сме застанале у времето од матура ко сме правеле, горе доле пратиме што е у тренд...
поентата е дали тоа што си носела на матура во тоа време било океј?
тука некои комбинации шо се напраени не се за ни до вц а камо ли на матура да се појавиш
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.883
Поени од реакции
10.508
Абе сменета е модата тоа сигурно сега јас да ставам слика каква бев на матурската вечер од денешна гледна точка може ќе биде смешно, 2009та одамна беше. Ама поентава е дека ние не бевме тетки. Дали 2-3 девојчиња имаше со фустани за на сунет, останатото сите бевме ај да речам нормални, не накинџурени до толку.
сменета е модата ама и ние се прилагодуваме, не сме застанале у времето од матура ко сме правеле, горе доле пратиме што е у тренд...
поентата е дали тоа што си носела на матура во тоа време било океј?
тука некои комбинации шо се напраени не се за ни до вц а камо ли на матура да се појавиш
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Скупштина на ружни фустани, цигански фустани. :sick:

На тој со шорцевите уште апостолки му фалат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Си беше една вечерррр кога се збогувавмеее ти ми рече довидување и ме остави саммм...две солзи ми капнааaaa љубов мојааа...
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
Објаснете ми шо не е во ред со дечкото?
Отворете малце и едуцирај те се околку модата и какви парчиња компаниите почнуваат да произведуваат.. проверете каква комбинација има насловната слика на Hugo Boss.. позз


Што ли во животот го натерало да облече шорц за матурската вечер... И боса нога на ципела.
Леле ами овој во долна тренерка
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Пошто ве гледам сите судии сте напраени и само судите и оговарате...абе кој кур вас ве интересира кој како е облечен и шо има клаено..дали имал облечено куси панталони или патики..ако тој самио се бендисва кој сте вие да му кажите обратно..ако мислите дека сте поарни пуштете и вие слика да ве видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom