Maturanti.com

  • Креатор на темата Syn
  • Време на започнување

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Објаснете ми шо не е во ред со дечкото?
Отворете малце и едуцирај те се околку модата и какви парчиња компаниите почнуваат да произведуваат.. проверете каква комбинација има насловната слика на Hugo Boss.. позз
Еве прво ова ми излегна.
1.jpg

А после и ова.
2.jpg

Не гледам никакви ванаби „рибари“. Ама тоа е кај нас шо ЕЈ БРАТ ИДИ ВИДИ НА ХУГО БОС шо има е такво ќе си склопам. Има идиоти шо ако не се у хуго бос не идат на матуска и секако тоа е муабетот после. „Ја на матуркса бев у хуго бос“ огин да ве изгоре да ви се помочам на модата и не оригиналноста.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Објаснете ми шо не е во ред со дечкото?
Отворете малце и едуцирај те се околку модата и какви парчиња компаниите почнуваат да произведуваат.. проверете каква комбинација има насловната слика на Hugo Boss.. позз
Дaј aмaн не сери, Рaсел Везбрук имa пoдoбaр стил oд oвие.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Објаснете ми шо не е во ред со дечкото?
Отворете малце и едуцирај те се околку модата и какви парчиња компаниите почнуваат да произведуваат.. проверете каква комбинација има насловната слика на Hugo Boss.. позз
Е ајде де, само да се зборува. Ти мода си следиш, овие појма немаат.

Само голема утка кај партнерката, требало нешто вакво да облече, ова е од Victoria's Secret.
 
M

Moon Child

Гостин
Барем кога коментирате со новите акаунти не коментирајте на битолски ебаго :D

Пошто матурантите се од Битола.....
Најјако е кога ќе се пронајдат и прават акаунти.
Значи да разјасниме...
Дечко, ништо не им фали на пантолоните ако си тргнал на модна писта. Матурска вечер е друга пригода, не бива ко Досе поткусениот да се избациш. Се знае која облека за каде е.
Имаше една од битолските матурантки гледав на сликите во фармерки облечена. И сите као уау браво така треба. Молим? На матурска вечер во фармерки? Ај ако не дуксер облечи и ермакс патики. Фармерки се за на низ град за дневно кафе или кежуал пригоди, не за матурска вечер. Јас разбирам различни стилови и сето тоа стои, во времето на мојата матурска јас од старки и карирани пантолони не излегував, па тоа не значеше дека таква ќе се појавам на матурска. Облеков нормално фустанче и штикли ко нормално женско битие за свеченост и завршена приказната.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.102
Муабетов - сакам да се ебам, нејќам да ми влезе.
Се облакаат ко најголеми „хипстери“, на првата негативна критика се кријат под „на мама“ фустанот.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Премногу се крева фама за тоа кој што и како е облечен :D Толку ви е битно? Дали со други очи ќе гледате некој ваш близок ако не се облекол свечено или што ти ја знам како? Негов избор, негови пари, он се носи, не вие :D Има утки во комбинациите и во најмала рака се смешни, но да осудувате некој како се облекол e безвезе работа. Тоа што некој матурската вечер ја претставил како вечер од највисок чин, нешто како кралицата да прави свадба, е крајно мизерно, а уште помизерно е целиот тој тренд на поддржување на истото :D Премногу се фокусирате на најнебитните нешта, ама тоа е :)

Не е во ред сеа да дојде по опрема за физичко или шо ти ја знам, ама претерувате со осудувањата :D Aко јас бидам тој што ќе одлучува дали треба да се облече вака или онака, на матурската ќе има само 10 души :)

Секако не одлучувам јас , па секакви (читај никакви) комбинации на облеки и глупи фризури влагаат таму.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Да ти покажам нешто:

Премногу се крева фама за тоа кој што и како е облечен:D Толку ви е битно? Дали со други очи ќе гледате некој ваш близок ако не се облекол свечено или што ти ја знам како?Негов избор, негови пари, он се носи
Па каже:

Има утки во комбинациите и во најмала рака се смешни, но да осудувате некој како се облекол e безвезе работа. Тоа што некој матурската вечер ја претставил како вечер од највисок чин, нешто како кралицата да прави свадба, е крајно мизерно, а уште помизерно е целиот тој тренд на поддржување на истото :D Премногу се фокусирате на најнебитните нешта, ама тоа е :)

Не е во ред сеа да дојде по опрема за физичко или шо ти ја знам, ама претерувате со осудувањата :D Aко јас бидам тој што ќе одлучува дали треба да се облече вака или онака, на матурската ќе има само 10 души :)

Секако не одлучувам јас , па секакви (читај никакви) комбинации на облеки и глупи фризури влагаат таму.
 
M

Moon Child

Гостин
Премногу се крева фама за тоа кој што и како е облечен :D Толку ви е битно? Дали со други очи ќе гледате некој ваш близок ако не се облекол свечено или што ти ја знам како? Негов избор, негови пари, он се носи, не вие :D Има утки во комбинациите и во најмала рака се смешни, но да осудувате некој како се облекол e безвезе работа. Тоа што некој матурската вечер ја претставил како вечер од највисок чин, нешто како кралицата да прави свадба, е крајно мизерно, а уште помизерно е целиот тој тренд на поддржување на истото :D Премногу се фокусирате на најнебитните нешта, ама тоа е :)

Не е во ред сеа да дојде по опрема за физичко или шо ти ја знам, ама претерувате со осудувањата :D Aко јас бидам тој што ќе одлучува дали треба да се облече вака или онака, на матурската ќе има само 10 души :)

Секако не одлучувам јас , па секакви (читај никакви) комбинации на облеки и глупи фризури влагаат таму.
Teмата е во ЧДА и со години опстојува овде. Нормално дека е створена за да измеваме камикази, иначе не би била во ЧДА, никој никаде и никого не осуди, само се измејува. Јас да ја видам сестра ми да се облече на матурско во сунетски фустан ќе и речам каде ма, ќе ти се смејат луѓето. А не па детето да си го пуштам да прави будала од себе на матурско во куси пантолони и босоног на ципела. И така...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кратки панталони и наочари е веќе видено на вакви прослави. Пред 5 години на апсолвентска имаше еден ваков рибар. :LOL:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Мојт јас сум биден, али немав кратки пантолони, уствари со шорц појдов. По шорц! Најубо море си имаш комоција, се препив се прејадов.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ама најглупиот дел у темава доаѓа коа ќе се јават дечките од сликиве и се навлага у сериозни муабети на темава и пази у правдање зошто се заебаваме или не...
Дечки темава е ЧДА и готово.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Пошто ве гледам сите судии сте напраени и само судите и оговарате...абе кој кур вас ве интересира кој како е облечен и шо има клаено..дали имал облечено куси панталони или патики..ако тој самио се бендисва кој сте вие да му кажите обратно..ако мислите дека сте поарни пуштете и вие слика да ве видиме.
Ти кој си од сликиве?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ми стои дека се матуранти од деца без родители.
Не е смешно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ај сега ќе ги жалиме.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom