Maturanti.com

  • Креатор на темата Syn
  • Време на започнување
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
И мене мафо ми се грди друже, нема лутиш :D Т.е се нешто кое никогаш не би го облекол колку сака нека е најмодерно.
Не не таман работа :D , Не дека ја киснам или дека се преубај далеку од тоа. Ама има 2/3 комбинации шо ми се свиѓат коа сум со тие пантолони.

Едит: Можи имаш право, не се за матура, ама дека се лоши, не се. : )
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
^Ovaj pak ko igraorec, samo bez onie sarine.


Jas ko praev, se znaese standard, kosula i pantolani, ni sakoa ni buttur, vecerta zaebavavme drugar so imase opnato elece. Ama od togas navaka se e zabegano, site sakaat da teraat nekoj Kanye West stil.

Pa toj debilot ponazad so klasicno sako i adidas superstar.:facepalm:

I (y) za toj deckoto so farmerki i sina kosula, eden ke se oblecit normalno i odma da se zaebavat, a ni smetaat vavki kako elki sto se.
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Абе никој не помисли дека може ние остаревме, па модата на денешните матуранти ни изгледа смешна? :icon_lol:



:toe:
 
M

Moon Child

Гостин
Абе сменета е модата тоа сигурно сега јас да ставам слика каква бев на матурската вечер од денешна гледна точка може ќе биде смешно, 2009та одамна беше. Ама поентава е дека ние не бевме тетки. Дали 2-3 девојчиња имаше со фустани за на сунет, останатото сите бевме ај да речам нормални, не накинџурени до толку.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
M

Moon Child

Гостин
Последно уредено од модератор:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Велес веќе 3-4 години уназад може, барем по едно запросување имаат по матурскиве...барем јас колку што памтам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom