Lycamobile Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Секогаш има различна брзина во различен дел од градот пример дома кај мене оди до 7-8мб даунлод а в центар в град или близу центар и до 90-98мб
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Јас зборувам за иста локација, каде брзината трокира од минимум до максимум. Како да се гуши од време на време, или премногу тече или ич не тече. Во секој случај за разлика од Телекабел, денес со сите воспоставувам повик на прва :D .
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Толку беше од петелот, сега неможе да се конектира воопшто за да измери брзина. Иста локација само два часа покасно. Едит: Гледам отвара Јутјуб значи има интернет, но не ја мери брзината на Спид тест, можеби е проблем до апликацијата.
speedtest poslednive nedela/dve povremeno ne ni pocnuva vika samo eror ...i od a1 i od lyca ...
aj probaj so druga app.
Eve od pred nekoj den na a1 samo eror...
 

Attachments

Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Druze mozes pokraj postoeckiot paket da aktiviras i na3/6/ 12m,paket
Jas imav nekade 15dena poklopuvajne na 2 oddelni paketi...samo so razlicen datum si bea,pred nekoj den pomina sega sum na 12m.
Odnosno na sekoi 30dena autoUpdate narednite 11meseci
Зошто да активирам нов пакет кога веќе постоечкиот го користам? Зошто да ми пропадне еден месец, кога веќе имам постоечки. Ке чекам до истекот на тековниот пакет па потоа ке видам.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Ова е одлична понуда за 12 месеци, плаќаш еднократно 3250, а добиваш 12 гига интенрет со неограничени раговори и СМС, што месечно му доаѓа 270 денари. Цела година не се замараш со никакви плаќања, само мериш брзина на Speed test :D.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Зошто да активирам нов пакет кога веќе постоечкиот го користам? Зошто да ми пропадне еден месец, кога веќе имам постоечки. Ке чекам до истекот на тековниот пакет па потоа ке видам.
Za da si ja iskoristis promocijata....pred 2 promocii unazad jas za 2 dena zakasniv....odnosno pomina promocijata i se vratija standardnite ceni na paketite...
Bidejki ocie ceni za super 200 mega i mega s ne se znae dali ke bidat uste 1nedela do nova godina ili mozi i cel januari da teraaat....
svajkas......
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Уште еден број успешно мигриран од Телекабел кон Лајка. Е сега платено унапред за една година 2 пакети, едниот со 12 гига интернет, а другиот со 5 гига интернет месечно. Вкупна цена 400 денари за два телефона месечно, без замарање за наредно плаќање, достапен цело време, не како кај Телекабел кога те има, кога те нема.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Уште еден број успешно мигриран од Телекабел кон Лајка. Е сега платено унапред за една година 2 пакети, едниот со 12 гига интернет, а другиот со 5 гига интернет месечно. Вкупна цена 400 денари за два телефона месечно, без замарање за наредно плаќање, достапен цело време, не како кај Телекабел кога те има, кога те нема.
jas bratun 4 portirani i 2br, 079
Super za tebe ...se najubavo ...welcome...
 
Член од
7 февруари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Вчера испратив маил со сите податоци и по неколку саати добив повратен маил дека бројот е даден за портирање.

Денес на пладне бројот беше исклучен од Телеком и веќе 6 часа бројот не постои т.е. не е префрлен на лајка. Дилетантство до бескрај. Да те остават без број кој си го користел со години?

Да напоменам дека 15 години водам фирми со по над 250 броја и многу добро ги познавам процедурите за портирање.
Вакво нешто не ми се случило.

Lycamobile - колку пари толку музика
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Вчера испратив маил со сите податоци и по неколку саати добив повратен маил дека бројот е даден за портирање.

Денес на пладне бројот беше исклучен од Телеком и веќе 6 часа бројот не постои т.е. не е префрлен на лајка. Дилетантство до бескрај. Да те остават без број кој си го користел со години?

Да напоменам дека 15 години водам фирми со по над 250 броја и многу добро ги познавам процедурите за портирање.
Вакво нешто не ми се случило.

Lycamobile кarолку пари толку музика
imav problem pred 1god so portirajne na br itoa 24h ,bez brojceeto ama toa bese od telkom kon telekabel,ne licno moe(za postar covek)
inaku sum portiral mn, broevi povejketo na vremeto od 075 kon vip imase po den/dva cekajne isto i od 077>kon 079
kon lyca(so nieden nemase problem) ako si im prilozil od novata lyca sim site podatoci stavija kartickata vo telefon, restartirajgo telefono odi vo mrezi i pusti manuelno prebaruvajne ako najdi lyca 2/3/4g a mozi i kako a1 da ti pokazuva od prv pat probaj da se zakacis....
i sto si cekal tolku od bilo koj br, da si se javel 079 1212 i da si prasal vo sistem kaj niv dali e veke portiran brojot ...dali go gledaat tie kaj niv vo sistem bidejki toa veke idi sim swap ti na sim so 079 brojce so iccd i puk od toa 079 xxx xxx stavas dr, broj 070 itn ... bidejki toa brojce 079 na tvojata sim swap sim posle portirajneto treba da se izbrisi...
 
Член од
7 февруари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Lyca бројчето е активно, тоа ми го напишаа и на маил, дека можам да го користам со lyca број. Ама мене таа нумерација не ми е потребна :)
Не е сериозно 24 часа или не знам колку време да е бројот непостоечки.

Не дали сум недостапен туку бројот не постои во моментов.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Lyca бројчето е активно, тоа ми го напишаа и на маил, дека можам да го користам со lyca број. Ама мене таа нумерација не ми е потребна :)
Не е сериозно 24 часа или не знам колку време да е бројот непостоечки.

Не дали сум недостапен туку бројот не постои во моментов.
situacijata e vakva tvojot dosegasen br, stom e nepostoecki znaci e veke povlecen preku Aek brojot da se portira,no stom na novata lyca sim nee stignat znaci od aek brojot nee stignat so portirajne vo lyca sistemski
togas brojot postoeckiot uste tie vo tranzit,i ostaj toj e mail od 09-do18h javise i razberise naj normalno
toa vo rok od 2 rab, denovi treba se da zavrsi cela tranzit procedura no utre e neraboten den a tie vo aek ionaka ne rabotat pa najverojatno brojceto ke ti stigne cetvrtok...
 
Член од
7 февруари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Напишав културен маил до Lyca и во меѓувреме уплатив кредит од 1600 ден за 12 месеци на Lyca бројот преку андроид апликација. ОТП лозинка добив на Lyca бројот.
После 15-тина минути се активираше портирањето. Да речеме околу 19ч.

Имам уште едно недоразбирање.
Дали ова: активно до 05. Јан 2022 значи дека месец за месец сам се активира пакетот?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Напишав културен маил до Lyca и во меѓувреме уплатив кредит од 1600 ден за 12 месеци на Lyca бројот преку андроид апликација. ОТП лозинка добив на Lyca бројот.
После 15-тина минути се активираше портирањето. Да речеме околу 19ч.

Имам уште едно недоразбирање.
Дали ова: активно до 05. Јан 2022 значи дека месец за месец сам се активира пакетот?
Да :)
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Напишав културен маил до Lyca и во меѓувреме уплатив кредит од 1600 ден за 12 месеци на Lyca бројот преку андроид апликација. ОТП лозинка добив на Lyca бројот.
После 15-тина минути се активираше портирањето. Да речеме околу 19ч.

Имам уште едно недоразбирање.
Дали ова: активно до 05. Јан 2022 значи дека месец за месец сам се активира пакетот?
Да месец за месец ке се продолжува автоматски тоа погоре што го гледаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom