Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Роаминг не работи, смс пораки верификација од Microsoft, Google, FB, Microsoft OTP ништо од тоа не работи. На Телекабел ако ништо друго е достапен и може да прима пораки од тие провајдери. iMessage за iPhone и Google Messages (RCS) за Андроид на Лајка не работи. Менијата и IVR на англиски.
Мислам дека не вреди за тие пари. Роамингот им работи само со Западен Балкан пошто мора, не знам како не ги санкционираат и казнат што не работи надвор од тоа. 3 дена мака мачам со нивната неспособна техничка поддршка. Мизерија
Verifikacija od fb,viber,whatsUp raboti,iphone nikogas sum nemal ne znam za toa,
Aj pisi podetalno sto ne stiga kod za verifikacija da proveram kaj mene....
Автоматски споено мислење:

Google,fb,viber,whatsUp 100%rabotat dr,vo momentov ne mozam da proveram.....toa so roamingot znam deka im e stara bolka.(ne znam.zosto ne postapuvaat kon resenie na istoto)...mene povejke mi treba sms parking,ili broevi za donacii povejke toa mi treba...no so toa pak tie se vadat deka..vo site 23 zemji kade rabotaat ne poddrzuvaat toa i muabetot e zemi ili ostavi....
Imam rodnini holandija i avstralija imaat i tie lyca kako 2sim za dopollna na data,i tamu ne mozat da platat parking.....
 

Attachments

Последно уредено:

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Дали кај пакетот Супер 200 на подолг период бонусот од 5гб интернет го добиваат и постојаните корисници? И дали е задолжителна автоматската обнова кај пакетите на подолг период?

И што значи опцијата споделување на интернет? Не можам да најдам објаснување на страната
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
За нарачка на онлајн картичка со портирање на број, во полето внесете важечки мобилен број, цело време ми покажува тел. број не е валиден, што е проблемот ?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
За припејд број од т-мобиле да се префрли на лајка кои услови треба да ги исполнува?
Мислам дека имаше некое правило да има одреден кредит на бројот.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
За припејд број од т-мобиле да се префрли на лајка кои услови треба да ги исполнува?
Мислам дека имаше некое правило да има одреден кредит на бројот.
Се прави барање од корисникот на бројот и внатре треба да имаш минимум 236ден за трансфер на бројот.После 24 часа од префрлање на бројот и парите ти се префрлаат и тоа е тоа.
Автоматски споено мислење:

Дали кај пакетот Супер 200 на подолг период бонусот од 5гб интернет го добиваат и постојаните корисници? И дали е задолжителна автоматската обнова кај пакетите на подолг период?

И што значи опцијата споделување на интернет? Не можам да најдам објаснување на страната
5 гига бонусот важи само за нова сим лајка картичка така да за старите корисници добиваат само 5гига.
 
Член од
26 ноември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo,sakam da se prefrlam na Lyca,pri toa da go zadrzam brojot.Od kontak centarot mi kazaa deka ponudata od black friday ne moze da ja koristam.Me interesira koj od paketi moze da gi koristat tie sto go imaat prefrleno brojot?Dali se samo paketite na podolg period?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
За нарачка на онлајн картичка со портирање на број, во полето внесете важечки мобилен број, цело време ми покажува тел. број не е валиден, што е проблемот ?
Podobra varijanta tie zemi si brojce lyca 0 od benziska od marketi ima sekade i barajneto potpolnigo i vnesi podatoci od lyca sim br,puk,i iccd od kartickata *132# da go vidis 079 brojot ispratigo na cs@lycamobile.mk 2/3rabotni denovi... Barajneto go imas na stranata
Автоматски споено мислење:

Zdravo,sakam da se prefrlam na Lyca,pri toa da go zadrzam brojot.Od kontak centarot mi kazaa deka ponudata od black friday ne moze da ja koristam.Me interesira koj od paketi moze da gi koristat tie sto go imaat prefrleno brojot?Dali se samo paketite na podolg period?
(Nacionalnite-momentalno se na black friday 1nedela),data,mejgunarodni i paketite na podolg period.....(najisplatlivi tise paketi na 3/6/12meseci)
Eveti kod za aktivirajne super 200 nema vrska star/nov korisnik ke ima 5+5gb,prviot mesec
 

Attachments

Последно уредено:

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Podobra varijanta tie zemi si brojce lyca 0 od benziska od marketi ima sekade i barajneto potpolnigo i vnesi podatoci od lyca sim br,puk,i iccd od kartickata *132# da go vidis 079 brojot ispratigo na cs@lycamobile.mk 2/3rabotni denovi... Barajneto go imas na stranata
Автоматски споено мислење:


(Nacionalnite-momentalno se na black friday 1nedela),data,mejgunarodni i paketite na podolg period.....(najisplatlivi tise paketi na 3/6/12meseci
Со кодот за супер 200 само 5 гига ке добиеш како стар корисник.Тоа нека е јасно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Со кодот за супер 200 само 5 гига ке добиеш како стар корисник.Тоа нека е јасно.
Apsolutno 5+5e za novi sim.... mozebi nejasno napisav za kodot za aktivirajne.! a za 5+5 treba nova sim i online sigo poracuvas super200
 
Член од
26 ноември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали пакетите 3/6/12 може да се активираат со код или само онлајн?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Дали пакетите 3/6/12 може да се активираат со код или само онлајн?
Само онлајн.И тоа ти препорачувам преку андроид апликацијата.Со 4 кратки чекори е готова работа.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Podobra varijanta tie zemi si brojce lyca 0 od benziska od marketi ima sekade i barajneto potpolnigo i vnesi podatoci od lyca sim br,puk,i iccd od kartickata *132# da go vidis 079 brojot ispratigo na cs@lycamobile.mk 2/3rabotni denovi... Barajneto go imas na stranata
Автоматски споено мислење:


(Nacionalnite-momentalno se na black friday 1nedela),data,mejgunarodni i paketite na podolg period.....(najisplatlivi tise paketi na 3/6/12meseci)
Eveti kod za aktivirajne super 200 nema vrska star/nov korisnik ke ima 5+5gb,prviot mesec
Успеав да нарачам онлајн не ми било штиклирано квадрачето, е сега сакам да префрлам постоечки број од телекабел, кога да го испратам барањето ? Кога ќе ми стигне картичката или може веднаш воопшто да не ја чекам ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Успеав да нарачам онлајн не ми било штиклирано квадрачето, е сега сакам да префрлам постоечки број од телекабел, кога да го испратам барањето ? Кога ќе ми стигне картичката или може веднаш воопшто да не ја чекам ?
odi do bilo koja tobaco kiosk,benziska i pogolemi marketi imas lyca sim 0den
zemisi brojot 079 na nejze netie biten bidejki ke portiras ti na nea tvoj br,(sim swap)
2-3 rabotni denovi za portirajne isprati email na cs@lycamobile.mk so naslov na emailot barajne za portirajne na BR: 07x xxx xxx
atacirajgo fajlot i vo opis na emailot napisi br od lyca sim *132# pisi i puk br, i icss br od lyca sim kartickata
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom