Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Cccccc ah toj telekom,uste mislat drzavno i uste si cepat kako sakaat.....
Druze aktivirajsi nekoj.paket.od tie na 12m,najisplatlivi tise .dali mega ili megaS 12gb ili so 22gb,mada ako ne si golem potrosuvac i super200 so 5gb brka rabota,eve denes mene kaj sinot veke mise reobnovil za naredni 30denovi....
Автоматски споено мислење:


Forumov pak,nesto se sekna so postovive....
Тоа и планирав да активирам за 6 или 12 месеци и да не се замарам.Гледам дека отрпилика 15 до 20 гига сум трошел месечно со тоа што и дома седев на 4g не уклучував wi-fi.Мислам таа опцијата со 22 гига најдобра ќе ми биде.И да ги потрошам 22 гига можам да докупам уште еден пакет во месецот бар така прочитав?За паркинг сакав да те прашам? Кредит онлајн треба да надополнам и да си имам на конто + кредит така?И уште една работа како можам на лајка да променам сопственост на број?кај легендите у телеком ако мењав сопственост 1 месец не сум смеел да мењам тарифа и да мигрирам се плаќало пенали
[/QUOTE]
Na portiran br,ne znam.dali moze promena vednas,(zvoni 0791212 prasaj)na dr br,079 moze na samata strana da promenis podatoci za brojceto....
A za parking(ke se razocaras) nisto ne pravis,i 1000 da imas kredit... Specijalni broevi,parking,avtobusi,donacii,taxi bez prefix ne mozes da zvonis...
Jas prv se zbuniv ,pa malce mi pojasnija...zosto ne moze sms parking vikaat kako ke znae sistemot na parking start ti imas 100mkd a kolata ja ostavis 2 dena do sms stop,ti ke parkiras i ke ja frlis kartickata vo kontejner,
Na postpejd e dr,rabota posle vo fakturata ke tise naplati...
A lyca bidejki e pripejd sistem ne moze....toa e kompromisot...
Ako ti e ekstremno vazno sms parking baraj dr,resenie dodeka ne pominal brojot mada mozes pak da portiras nareden mesec kade sakas
Taa e realnosta....ke recam pak za zal....
Btw imam..rodnini holandija i avstralija i tie imaat tamu Lyca i tamu nema specijalni broevi...
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Здраво. купив onnline пакет супер 200 од лајкамобиле и од виса картичка ми повлече 800 денари. Прво помислив дека е за 6 месеци но кога се јавив во лајкамобиле велат дека не е за 6. Ми кажаа дека пријавен е случајот и дека на многумина така им се случило при нарачка од web страната. Затоа обрнете внимание при купување. Ми рекоа дека во текот на неделава ќе ме контактираат. На апликацијата на лајкамобиле ми пишува Super 200 OL валидно до 08.01.2022
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Здраво. купив onnline пакет супер 200 од лајкамобиле и од виса картичка ми повлече 800 денари. Прво помислив дека е за 6 месеци но кога се јавив во лајкамобиле велат дека не е за 6. Ми кажаа дека пријавен е случајот и дека на многумина така им се случило при нарачка од web страната. Затоа обрнете внимание при купување. Ми рекоа дека во текот на неделава ќе ме контактираат. На апликацијата на лајкамобиле ми пишува Super 200 OL валидно до 08.01.2022
Ke go resat pred minatata nedela imase nekoj napad na stranata....
kupuvajneto od web ? ili od app??
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ako ima nekoj so e portiral broj od telekabel na lyca, denes mi go portiraa brojot od tk na lyca i sega koga mi dzvoni nekoj kazuva deka brojot ne postoi a koga jas dzvonam se e vo red. Od kaj niv velat deka ne e uste zavrseno portiranjeto nekoj so e prefrlal ako ima da mi kaze od prilika kolku vreme e
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ako ima nekoj so e portiral broj od telekabel na lyca, denes mi go portiraa brojot od tk na lyca i sega koga mi dzvoni nekoj kazuva deka brojot ne postoi a koga jas dzvonam se e vo red. Od kaj niv velat deka ne e uste zavrseno portiranjeto nekoj so e prefrlal ako ima da mi kaze od prilika kolku vreme e
Ke bidi..(nee do kraj port out/port in procedurata zavrsena)...odi airplane mod pocekaj,i vrati se da se konektira pak na mreza....probaj povtorno....
Автоматски споено мислење:

Во најлош случај 1 ден...
Najmnogu sto sum cekal,e.48h.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ke bidi..(nee do kraj port out/port in procedurata zavrsena)...odi airplane mod pocekaj,i vrati se da se konektira pak na mreza....probaj povtorno....
Автоматски споено мислење:


Najmnogu sto sum cekal,e.48h.
Да не треба да ја платам првин сметката на Телекабел од 236 ден за пренесувањето за да можам целосно да го користам телефонскиот број
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Да не треба да ја платам првин сметката на Телекабел од 236 ден за пренесувањето за да можам целосно да го користам телефонскиот број
Nema vrska....toa ke ti ispratat na poslednata faktura tk.smetkata+tie 236 za portirajne.....
Ako seuste nee dozavrseno so portirajneto zvoni 0791212
Ne.cekaj problemot sam da se resi,inaku nee problemot samo do lycamobile,pri portirajne na.br ima uloga i Aek,a sum slusnal deka od telekabel brojcijna i kon Lyca i kon a1 sto portirale imale den/dva problemi...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Nema vrska....toa ke ti ispratat na poslednata faktura tk.smetkata+tie 236 za portirajne.....
Ako seuste nee dozavrseno so portirajneto zvoni 0791212
Ne.cekaj problemot sam da se resi,inaku nee problemot samo do lycamobile,pri portirajne na.br ima uloga i Aek,a sum slusnal deka od telekabel brojcijna i kon Lyca i kon a1 sto portirale imale den/dva problemi...
Jas imam seuste problem im se javiv mi rekoa deka ke go prijavat na tehnickata podrska i najdocna za 48 casa ako ne raboti pak da i se javam, problemot bil do telekabel a i ne me cudi ako e do telekabel najsranje operator u zemjava
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Jas imam seuste problem im se javiv mi rekoa deka ke go prijavat na tehnickata podrska i najdocna za 48 casa ako ne raboti pak da i se javam, problemot bil do telekabel a i ne me cudi ako e do telekabel najsranje operator u zemjava
Kako sto mislev port in imas veke na lyca sim....ama port out od tk,sistem seuste ne.!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom