Lycamobile Македонија

Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
До кога е активна оваа промоција? Моментално имам активно пакет до крајот на декември, па потоа сакам да земам нешто од оваа понуда. Користам Лајка повеќе од 2 години и сум задоволен од нив.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
До кога е активна оваа промоција? Моментално имам активно пакет до крајот на декември, па потоа сакам да земам нешто од оваа понуда. Користам Лајка повеќе од 2 години и сум задоволен од нив.
Bi trebalo da potrae taka da uzivaj :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
До кога е активна оваа промоција? Моментално имам активно пакет до крајот на декември, па потоа сакам да земам нешто од оваа понуда. Користам Лајка повеќе од 2 години и сум задоволен од нив.
Druze mozes pokraj postoeckiot paket da aktiviras i na3/6/ 12m,paket
Jas imav nekade 15dena poklopuvajne na 2 oddelni paketi...samo so razlicen datum si bea,pred nekoj den pomina sega sum na 12m.
Odnosno na sekoi 30dena autoUpdate narednite 11meseci
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
odi do bilo koja tobaco kiosk,benziska i pogolemi marketi imas lyca sim 0den
zemisi brojot 079 na nejze netie biten bidejki ke portiras ti na nea tvoj br,(sim swap)
2-3 rabotni denovi za portirajne isprati email na cs@lycamobile.mk so naslov na emailot barajne za portirajne na BR: 07x xxx xxx
atacirajgo fajlot i vo opis na emailot napisi br od lyca sim *132# pisi i puk br, i icss br od lyca sim kartickata
Во Гевгелија на 6 места прашано, од кои 2 бензински на макпетрол, никаде нема Лајка. Т.е. во едно тобако имаше, ама не беше Лајка 0. Дистрибутивнава мрежа како да ја рачуна Гевгелија во Грција, а не во Македонија. Затоа чекам сега онлајн да стигне бројчето, ако стигне.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Во Гевгелија на 6 места прашано, од кои 2 бензински на макпетрол, никаде нема Лајка. Т.е. во едно тобако имаше, ама не беше Лајка 0. Дистрибутивнава мрежа како да ја рачуна Гевгелија во Грција, а не во Македонија. Затоа чекам сега онлајн да стигне бројчето, ако стигне.
Ne znam zosto e taka vo gevgelija,vo makpetrol ima sekade lyca sim...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
За ова ли се боревме ?
Screenshot_2021-12-01-17-51-27-310_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Активиран пакет од 3250 ден за година дена. Првични импресии разочарувачки со ваква брзина. Дали може да се деактивира пакетот со оглед дека не ги исполнува очекувањата во однос на брзината ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
За ова ли се боревме ?
Прегледај го приврзокот 315166

Активиран пакет од 3250 ден за година дена. Првични импресии разочарувачки со ваква брзина. Дали може да се деактивира пакетот со оглед дека не ги исполнува очекувањата во однос на брзината ?
Kazi lokacija ...? bidejki a1 ima na povejke mesta 2/3 dena problem so brzinata na LTE
Автоматски споено мислење:

Kazi lokacija ...? bidejki a1 ima na povejke mesta 2/3 dena problem so brzinata na LTE
Eve ti speedtest od moja lokacija sega so problem i pred da nastane problemot so a1,inaku i kaj a1 na istava lokacijaa taa e brzinata...prijaveno e i na a1 se bara resenie....barem vo mojov slucaj....
Inaku onLine aktiviran paket.na.12m mislam.deka.ne.moze dase deaktivira....ali sepak prasaj i za start prijavi na 1212 deka imas slaba Lte brzina nalik na 3g.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
drugar gevgelija sirok poim....prethodno sto imase a1? ili telekom /?
Имав Телекабел, пробав сега А1 на друг телефон нормално работи. Се јавив на 1212 затвориле, утре ќе ги барам. Во секој случај фала за помошта.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Имав Телекабел, пробав сега А1 на друг телефон нормално работи. Се јавив на 1212 затвориле, утре ќе ги барам. Во секој случај фала за помошта.
Ako si bil na. Tk, tie odat preku. Telekom mreza mozebinvo toj reon kade si e poblisku so bazna.(do tebe) ... Eve. Lyca(a1na Dr. Lokacija)
 

Attachments

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Толку беше од петелот, сега неможе да се конектира воопшто за да измери брзина. Иста локација само два часа покасно. Едит: Гледам отвара Јутјуб значи има интернет, но не ја мери брзината на Спид тест, можеби е проблем до апликацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom