Lycamobile Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.007
Поени од реакции
1.259
Бидејќи веста е веќе офицјална воедно и ја отварам темата која понатаму ќе се користи за дискусија за Lycamobile Македонија.

Во продолжение:

Lycamobile’s expansion plans continue
Lycamobile is coming soon to Macedonia, bringing its unbeatable low-cost national and international calls, texts and data. Lycamobile will connect Macedonian communities all around the world.

The world’s biggest international mobile virtual network operator (MVNO), will launch Macedonia as its 21st country in its international network.

Founded in 2006, Lycamobile is a solution for those who want to connect back home. Providing low-cost high-quality international calls to over 15 million customers across 20 countries, Lycamobile achieves greater coverage of the European population than any other network operator. Lycamobile continues to grow driven by its unique customer proposition, broad distribution in over 2,000,000 outlets worldwide and its superior customer service.

As a Mobile Virtual Network Operator initially developed for the expatriate communities in Europe, Lycamobile has fast become a global brand synonymous with connecting customers with their loved ones across oceans, borders and networks at the cheapest possible price.

http://www.lycamobile.com/coming-soon-macedonia
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мислам дека администраторите / модераторите би требало да ја поврзат оваа тема со веќе постојната тема.
Без разлика која ќе биде основната, а која ќе се припои кон другата, името секако би требало да биде Lycamobile Македонија. :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.099
Поени од реакции
3.465
Ajde Lycamobile i oficijalno vo MK
http://185.13.105.164/mk/ kontakt centar 079 1212 sto znaci deka broevite ke im bidat 079 ... ...
ama cenive ne mi se nesto ..... no toa si go pravi monopolot.
kolku sto gledam iako ne e se prevedeno na mk, ni pripejd ni postpejd cenive se isto kolku i od drugive monopolci- izgleda ova ke bide samo olku dase opravda demek se 3 operatori, na toa sto bese primoran vip so kupuvajneto na one ..........
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.099
Поени од реакции
3.465
0 korisnici imaat a cenite poskapi od duopolot.
Tocno taka 0 korisnici a cenite isti kako so vip-potpolno isti
1.9 den, min i 3.9den, za vospostavuvajne i vo vip i vo lycamobile, vo telekom e poskapo 1.9+4.9den...ccccc
eh mojata cudesna zemja, ova go nema nikade........
 

Attachments

Член од
22 јули 2015
Мислења
402
Поени од реакции
159
Mene ne mi e jasno nacionalni paketi se postpaid i dali se vkluceni minuti ili povici kon nacionalnite mrezi
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Tocno taka 0 korisnici a cenite isti kako so vip-potpolno isti
1.9 den, min i 3.9den, za vospostavuvajne i vo vip i vo lycamobile, vo telekom e poskapo 1.9+4.9den...ccccc
eh mojata cudesna zemja, ova go nema nikade........
Не се исти цените со VIP туку поскапи се.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.059
Поени од реакции
37.743
и овие албафон судбина ќе ги снајде
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
цените никогаш не се објавуваат од почеток, секогаш се држат тајна до самиот крај (2-3 дена пред launch-от)

така да сигурен сум дека овие цени ќе претрпат големи измени..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.099
Поени од реакции
3.465
цените никогаш не се објавуваат од почеток, секогаш се држат тајна до самиот крај (2-3 дена пред launch-от)

така да сигурен сум дека овие цени ќе претрпат големи измени..
Da e taka ok ke ima nesto za korisnicite, a vaka se e samo edna golema Farsa..... kolku dase rece ima konkurencija odnosno 3 operatori
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.007
Поени од реакции
1.259
Druga pricina zasto mislam deka ovie ceni nema da bidat e toa sto sajtot e ocigledno preveduvan od germansi i cenite sto se nudat se cista replika od germanija. Cenite sekako ke se modificiraat apored pazarot taka da mislam deka sajtot e sega vo faza na prevod a posle toa cenite... Kakosto kaza cenite se drzat vo stroga tajnost se do lansiranje
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Изгледа моето мислење ќе излезе точно, а?:
Евентуално сега ми текна, да не е ова само проба околу правењето на дизајнот, па до официјалниот старт да ги променат цените, а? :) А? :unsure: Тешко, ок, ништо. :place:
Ај да видиме, останува уште малку време до стартот, не сум сигурен, но знам дека влезот и започнувањето со работа исто така беше регулирано со решението за спојувањето на one и Vip.

ps: апелирам до одговорните форумски инстанци да постапат согласно своите можности и да ја спојат оваа тема со темата која што е со наслов: Lycamobile Македонија .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom