Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Стигна принцезата:

IMG_20210218_131021.jpg

Оди, свети, рика :D

Супер искуство, не се мислете ако сакате нешто да нарачате (y)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И кај мене камерата ми прави мерак супер слика вади,
@Acid предложи им на дечкиве нека понудат и полнач(исправљач), може и Микро СД со камерата, добро што имам еден куп од стари телефони па се фаќаат!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Кога сме кај велосипедите понудете и баланс велосипеди за деца. Тие се доста добри за деца.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Дали сите членови добиваат различни кодови за попусти и дали овој код може да се подари некому или мора лично да се искористи?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Сите членови добиваат бесплатни кодови за попусти и дали овој код може да се подари некому или мора лично да се искористи?
Кодот за попуст KGN1000 не е ограничен по член, така да - може и да го подарите на некого за нарачка преку нашата е-продавница :) Кодот се внесува со кликнување на линкот „Имате промо код?“ во вашата кошничка, пред да ја направите нарачката.

Овој код има важност од 5 дена и се однесува за нарачки во вредност над 10.000 денари.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
1615248451661.png
Изволте.
Имам велосипед у подрум така ми стои не го возам, можеби ќе се најде на некој друг. :)

*Иначе супер работа со продавницава ова.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.763
@Acid
Сосема случајно приметив: Може да го оптимизирате ова counter-от и цената.
Ајфон 8 користам.
Да, си функционира и се тоа, ама пак.

p.s Само да не ме пцуе тој што ќе го добие овој таск следна недела :D

p.p.s и на друг телефон(1080x2400 чинам) ги прикажува така
 

Attachments

Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
@Acid
Сосема случајно приметив: Може да го оптимизирате ова counter-от и цената.
Ајфон 8 користам.
Да, си функционира и се тоа, ама пак.

p.s Само да не ме пцуе тој што ќе го добие овој таск следна недела :D

p.p.s и на друг телефон(1080x2400 чинам) ги прикажува така
Да не е само iPhone / Safari related? Еве на неколку Android / Chrome телефони гледам, океј си е :) Ќе провериме, фала.
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.763
Да не е само iPhone / Safari related? Еве на неколку Android / Chrome телефони гледам, океј си е :) Ќе провериме, фала.
1080x2400 (90% сум сигурен, ме мрзи точно да барам) Android исто беше.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мене ме интересираат сигурносните камери, на пример овој модел.
Во видеото се вели дека се става микро картичка, па се поврзува со својот интернет.
Не знам дали разбирам: мене ми треба за подалеку од мојата куќа, има интернет пристап доколу таа микро картичка е поврзана со претплатнички број, на пример.

Дали овој производ така работи?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Мене ме интересираат сигурносните камери, на пример овој модел.
Во видеото се вели дека се става микро картичка, па се поврзува со својот интернет.
Не знам дали разбирам: мене ми треба за подалеку од мојата куќа, има интернет пристап доколу таа микро картичка е поврзана со претплатнички број, на пример.

Дали овој производ така работи?
Не сум сигурен дека го разбирам во целост прашањето, но ќе се обидам да појаснам:

- Интернет пристапот (WiFi) е потребен за подесување и прегледување на снимките (без разлика дали е во живо или снимениот материјал);
- На MicroSD картичката се снима материјалот, не се поврзува со никаков претплатнички број.
- Доколку е на подалечна локација каде што нема интернет, при некаков настан, секогаш можеш да ја извадиш картичката и да го прегледаш снимениот материјал на друг уред. Или опционално, да ја поврзеш камерата на инетрнет (на пример преку Mobile Hotspot) и да го прегледаш материјалот.

Со други зборови, WiFi (или интернет пристап) не е потребен за да работи/снима. Потребен е за подесување и евентуално прегледување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom