Kajgana Shop (shop.kajgana.com)

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Ако ги имам истите цени тука што зашто да идам преку кајгана?
Една причина би можела да биде, заради твоето членување овде од 2008 год. Ако е поскапо, тоа е веќе друга работа.
Јас, барем, така би постапил
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Ако ги имам истите цени тука што зашто да идам преку кајгана?
Да го цитирам Мистичен :)


shop.kajgana.com е онлајн продавница, соработката е со увозниците и официјалните дистрибутери на производите, Кајгана е нивен официјален партнер. Како и за секој производ на пазарот, исто така и за нив, можете да ги најдете во повеќе продавници во нивната продажна мрежа, од која е дел и нашата продавница.

Пример, како што еден лаптоп или телевизор од било кој бренд можете да го најдете во различни продавници како Нептун, Техномаркет, Сетек и слично, а одлуката за купување ја донесувате врз база на најповолна цена, најдобра услуга/комуникација, поддршка, доверба и слично :) Или, како што едно исто чоколадо oд ист увозник може да го најдете и во продажната мрежа на Тинекс, Веро, Рамстор и други маркети :) На нас останува да ви го обезбедиме сето ова и нема никогаш да ве зезнеме за ништо :)

Соработуваме исклучиво со проверени и сериозни добавувачи и нудиме прооизводи со проверено потекло и квалитет за кои е обезбедена гаранција директно од увозникот.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ако ги имам истите цени тука што зашто да идам преку кајгана?
За да подржиш развој на нов бизнис и да излезеш од МК клише да му цркне козата на комшијата... Секој нов бизнис кој и да го започнува е за поздравување заради храброста и ентузијазмот во една земја како МК.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Сајтов багови дава кај мене,ни една категорија не ми отвара
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Сајтов багови дава кај мене,ни една категорија не ми отвара
Тоа што го кликаш е за пребарување во категории, менито со категории е лево-горе :)

 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386


shop.kajgana.com меѓу првите домашни онлајн продавници доби „Беџ за верификуван е-трговец” од Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ).

Беџот овозможува јасна дистинкција на регистрираните онлајн продавници и оние што не се целосно усогласени или воопшто не се регистрирани и се дел од сивата економија. Беџот е визуелна ознака која ќе биде поставена на веб страниците на домашните е-продавници и ќе им помогне на купувачите полесно да проценат дека станува збор за регистриран правен субјект кој ги има имплементирано сите неопходни законски регулативи во работењето.

Во време кога е-трговијата зема сѐ поголем замав, а луѓето сѐ повеќе се охрабруваат да купуваат онлајн, важно е купувачите да можат да ги разликуваат онлајн продавниците кои ги исполнуваат основните правила и прописи, од оние кои се или неусогласени согласно регулативата или пак се дел од сивата економија. Потребно е купувачите да се свесни од каде купуваат или прават нарачки со цел да се заштитат и самите од било какви идни потешкотии (како враќање на производот доколку не се задоволни). Купувачите треба да знаат и дека кога купуваат од нерегистрирани субјекти (на. пример преку социјални медиуми) немаат заштита согласно Законот за заштита на потрошувачи, нагласуваат од АЕТМ.

Беџот не ги опфаќа сите е-трговци во земјава и ќе биде поставен само кај е-трговците кои самостојно ќе аплицираат за ваков беџ за верификација и кои ги поминале соодветните проверки од АЕТМ за неопходни регулативи и обврски за работењето во е-трговијата“.

shop.kajgana.com е домашна онлајн продавница која има цел на купувачите да им обезбеди најдобро искуство при купување во склад со нивните потреби, желби и очекувања. Врши селекција на производи и ги бира само најдобрите, по најповолни цени, за да заштедите со секое купување.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
145636504_133946808576454_7171120694217529371_o.png
Ги прошируваме хоризонтите и ја правиме книжевноста уште подостапна за сите. Љубителите на пишаниот збор од денес можат да ја збогатат својата домашна библиотека со најактуелните книги, брзо и едноставно. Одберете ги вашите омилени наслови тука, а ние ќе ги испорачаме до вашата локација:

 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.613
Прегледај го приврзокот 282293
Ги прошируваме хоризонтите и ја правиме книжевноста уште подостапна за сите. Љубителите на пишаниот збор од денес можат да ја збогатат својата домашна библиотека со најактуелните книги, брзо и едноставно. Одберете ги вашите омилени наслови тука, а ние ќе ги испорачаме до вашата локација:

Топ идеја ова, само се надевам ќе биде проширен изборот со други издавачи. За мене лично зборувам: јас од Три во моментов не би купил апсолутно ништо.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Топ идеја ова, само се надевам ќе биде проширен изборот со други издавачи. За мене лично зборувам: јас од Три во моментов не би купил апсолутно ништо.
Отворени сме за соработка со сите, слободно давај предлози :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.613
Отворени сме за соработка со сите, слободно давај предлози :)
Една идеја: нели би било подобро да ги најдете и да соработувате со оние издавачи кои немаат свои книжарници или онлајн книжарници? Овие поголемите секако имаат свои, веќе разработени, и не дека не би се продавале и кај вас, ете, гледам, цените се идентични како во Три, па зошто да не купи некој од Кајгана наместо од таму? Јас лично би (да имаше што). Ама овие малите не може никаде да се најдат. Кога сакаме да купиме нешто од нив, обично чекаме од саем на саем, или евентуално преку kupikniga, нешто што јас го избегнувам. Така мислам дека ќе бидете и вие позадоволни од продажбата, и купувачите, што ќе можат брзо и лесно да купат книга од Темплум, да речеме, без да чекаат да дојде следниот саем или да ја бараат по туѓите книжарници. Размислете за идејата. А од помалите издавачи тука се: Темплум, Бегемот, Блесок, Ад Вербум, Алби, Бата прес, Вермилион, Готен, Едука Мак, Или Или, Магор, Нампрес, Македоника Литера, ПНВ Публикации, Панили, Силсонс, Слово, Табернакул, Тримакс, Феникс... Некои од нив имаат свои книжарници, но онлајн продаваат само со порака во messenger, немаат сајтови за онлајн продажба. Некои веќе не постојат, но јас убеден сум дека книгите им стојат некаде по магацини испозатворени, па ако ги контактирате, верувам дека би сакале да соработуваат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Една идеја: нели би било подобро да ги најдете и да соработувате со оние издавачи кои немаат свои книжарници или онлајн книжарници? Овие поголемите секако имаат свои, веќе разработени, и не дека не би се продавале и кај вас, ете, гледам, цените се идентични како во Три, па зошто да не купи некој од Кајгана наместо од таму? Јас лично би (да имаше што). Ама овие малите не може никаде да се најдат. Кога сакаме да купиме нешто од нив, обично чекаме од саем на саем, или евентуално преку kupikniga, нешто што јас го избегнувам. Така мислам дека ќе бидете и вие позадоволни од продажбата, и купувачите, што ќе можат брзо и лесно да купат книга од Темплум, да речеме, без да чекаат да дојде следниот саем или да ја бараат по туѓите книжарници. Размислете за идејата. А од помалите издавачи тука се: Темплум, Бегемот, Блесок, Ад Вербум, Алби, Бата прес, Вермилион, Готен, Едука Мак, Или Или, Магор, Нампрес, Македоника Литера, ПНВ Публикации, Панили, Силсонс, Слово, Табернакул, Тримакс, Феникс... Некои од нив имаат свои книжарници, но онлајн продаваат само со порака во messenger, немаат сајтови за онлајн продажба. Некои веќе не постојат, но јас убеден сум дека книгите им стојат некаде по магацини испозатворени, па ако ги контактирате, верувам дека би сакале да соработуваат.
Во иднина секако ќе ја прошириме соработката со повеќе добавувачи, меѓу кои и издавачки куќи. Како што можете да забележите, тоа го правиме континуирано и најбрзо што може. Предлозите се на место и ви благодарам за тоа. Токму за тоа е наменета и темава - слободно испраќајте предлози и во иднина.

Кога сме кај книгите, наскоро ќе оформиме Кајгана клуб на читатели, со одредени поволности (попусти) за купување на книги преку shop.kajgana.com :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom