dragansk
Последна активност:
16 август 2017
Член од:
2 февруари 2008
Мислења:
268
Допаѓања:
4
Поени од трофеи:
58
Роденден:
март 21
Веб-страница:
Локација:
skopje

Сподели преку:

dragansk

хелоу..., од skopje

Последна активност:
16 август 2017
  1. Младен
   Младен
   Колку пари ти требат на Papyal? Ај адд ме на фб: Младен Кипријанов или паки на мсн mladen-ohrid@hotmail.com ... поз :)
  2. Спенсер
   Спенсер
   Кетриџи за Epson sx125 :) порано со тебе нешо за кетриџи знам зборевме,па ми текна :)
  3. Спенсер
   Спенсер
   друже,ти работеше со кетриџи и слично? :)
  4. draganask
  5. fenomen
   fenomen
   Фала на страницата!
  6. Giggles
   Giggles
   Undelivered Mail Returned to Sender...ете тоа ми рече кога пратив мејл. Фала у секој случај шо се потруди :) Позз
  7. Iskra
   Iskra
   од Скопје
  8. Iskra
   Iskra
   шо се смееш па ти
  9. SkyDriver
   SkyDriver
   Вака друже, по ред:
   Дуал бут = Два оперативни системи на еден хард и ги менуваш по желба.
   Е сега за инсталацијата, инсталирај прво XP па Edubuntu и откако ќе ги инсталираш можеш да ги менуваш со рестарт. Значи го рестартираш компјутерот и при покревање на системот ќе те праша дали сакаш XP или Edubuntu, а за да го наместиш Edubuntu-то како главен ОС, во Edubuntu-то ќе го едитираш Grub Loader-от. Исто така за инсталацијата, значи кога ќе го инстлаираш XP-то ќе оставиш неискористен простор (минимум 6-7GB) за Edubuntu-то, и при инстлаацијата на Edubuntu-то следи го објаснувањето што го имам пишано во темата за Linux.
   Е сега, кога ќе си пуштен на Windows, партициите од Linux нема да можеш да ги гледаш (едино со некој програм Ext3/4 Reader), а од Linux-от ќе можеш да ги гледаш партициите на Windows-от. :)
  10. ErT
   ErT
   Пушташ фудбал на ТВ. И ја гледаш утакмицата :). И чекаш после 80та, ако падне гол, веднаш се кладиш, бидејќи нив им треба неколку секунди за да ги сменат коефициентите. И ете ти скоро сигурна добивка. Е сега ако падне уште еден гол , за нерешено или за водство, тогаш можеш и да се заебаш :).
  11. dragan0688
   dragan0688
   врска немам...и јас приметив вчера дека ја нема...будали што можат да направат тоа модераторите :S
  12. -X- Manager
  13. Спенсер
   Спенсер
   користиш мсн?? аддни ме sniper.nk@hotmail.com за кертриџите...
  14. Спенсер
   Спенсер
   овие 4 што ми се, имаат уште едно 10% одприлика... за недела-две ке треба да ги пунам... ти ги полниш??? ако полниш,може бизнис да прајме...
  15. Спенсер
   Спенсер
   не... ги нема никаде, иам такви,ама 2 принтера имам и зафатени се... а кога би ги шиткал,нз ни по која цена...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Роденден:
  март 21
  Веб-страница:
  http://like-pro.com
  Локација:
  skopje
  loading...

  Потпис

  loading...