Game of Thrones

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Дали соодветно се застапени, во кастингот и продукцијата, сите полови раси и вери?

Морам да прашам пред да посветам макар и секунда на ова.
Да, а според рамковен и 25% шошони.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ke ja sledam samo zaradi entertainment value.
Ne ocekuvam nisto specijalno osven special effects.
Narodot se pali na zmejovi. Let there be dragons then
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.269
Поени од реакции
78.911
Ke ja sledam samo zaradi entertainment value.
Ne ocekuvam nisto specijalno osven special effects.
Narodot se pali na zmejovi. Let there be dragons then
Ќе видиме дали се пали на плави перики, што од километар се гледа дека се перики.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.269
Поени од реакции
78.911
Почнаа да го користат повеќе од што треба за разлика од книгите.
Го намалуваа низ сезоните, како што им се прошируваше досегот, како што стануваше помејнстрим публиката.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
Да се надеваме дека ќе извлечат поуки од грешките кои ги направија со ГоТ.
D&D ќе ја прават и оваа? Ако се они, тури и пепел на серијата.

Иначе зашто не можам да се вратам на 1137ма страна, ме враќа автоматски на прва страна и зашто 1138ма страна има само две мислења?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.749
Поени од реакции
33.470
Иначе зашто не можам да се вратам на 1137ма страна, ме враќа автоматски на прва страна и зашто 1138ма страна има само две мислења?
Некој баг е најверојатно, ама и кај мене се случува истото. На таа страна нема мислења, претпоставувам и зошто, ама неважно е. Важно - ни едно мислење не е изгубено или избришано.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Иначе зашто не можам да се вратам на 1137ма страна, ме враќа автоматски на прва страна и зашто 1138ма страна има само две мислења?
Не знам како да ти кажам ама...

the_twilight_zone.JPG
 
  • Хаха
Reactions: ob1

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
D&D ќе ја прават и оваа? Ако се они, тури и пепел на серијата.
Немаат они ништо со серијава.

House of the Dragon is a drama television series created by George R. R. Martin and Ryan J. Condal for HBO. It is based on Martin's 2018 novel Fire & Blood. The series begins 200 years before the events of Game of Thrones and chronicles the beginning of the end of House Targaryen and the events leading up to the Targaryen civil war, known as the "Dance of the Dragons".

Видов и Сапочник дека ќе биде вклучен, само не знам дали за цела сезона или одредени епизоди. Во ГОТ работеше на доста, меѓу кои и Hardhome и Battle of the Bastards.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.269
Поени од реакции
78.911
Да. Тоа барем им е според канонот - нема бели средовечни Валиријанци. Или се црнци, или се жени.
Одлична серија ќе биде.

Ќе почнам да ја серам и хејтам уште пред време. Онака, токсично, за да можат да викаат после - серијата не успеа заради токсичните фанови.

Така да, ич не ме боли кур дали ви се свиѓа или не. Ја сум тука да го хејтам ова мутантско гомно.

ОК?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom