Game of Thrones

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.123
Поени од реакции
4.591
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.022
Поени од реакции
5.592
Ех каква епска серија беше до четврта сезона. Една од омилените сцени ми беше моментот кога Роб Старк го обезглави Рикард Кастарк. Глумата, музика, амбиентот, симболиката се беше епско во сценава.

"Kill me and be cursed you are not king of mine", eжење .
 

Nik20

Неверифуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.462
Поени од реакции
3.323
Да имаше солидна последна сезона на серијата, во карантинов ќе ја изгледав два пати.
Корона да ги фати режисерите....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.700
Поени од реакции
38.987
Едвај чекам за 4-5 години римејкот коа ќе биде.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
50
Поени од реакции
25
Најдов history and lore за 8 сезона на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=V7FNERjc0Tc

има ли некој повеќе информации дали е оваа ново или е соберено од некои стари history and lore пошто не добив некоја нова значајна информација?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.838
Поени од реакции
1.367
Нема ништо ново се е исто како претходните видеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom