Game of Thrones

Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Држи вода. Не дека ради тоа ја посраа серијата, ама дефинитивно се осеќаше. Wow факторот на "anyone can die" е супер и све тоа, ама по некое време станува напорно.

Ова го зборам пошто ист вајб имав и коа ги читав книгите (заврши серијата такада мислам океј е да се спомне и за книгите тука нешто). Испоумираат еден по еден бајаги интересни ликови што беа од почетокот присутни, јесда е интересно, ама по некое време сфаќаш дека ти преостануваат третиот брат на Бејлон Грејџој, четвртиот Kingsguard што отишол у Dorne и слично. Све некои такви терцијарни пацерски ликови почнуваат да бидат претставени ко демек се многу битни од нигде никаде, и таму се откажав. Мислам дека сличен ефект имаше и серијата до негде со ова.
Добар глумец е тој, го имам исто гледано во една минисерија каде глуми демон од вселената или така нешто и таму е врхунски.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.929
Поени од реакции
56.068
Валиријската фамилија Веларион изгледа ќе бидат црнци, во новата серија.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.713
Поени од реакции
8.365
Валиријската фамилија Веларион изгледа ќе бидат црнци, во новата серија.
Кај без нив.. сеа уште да видиме која фамилија ќе бидат педери, лезбејки, транс или комбинација од сите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.742
Поени од реакции
22.457
Кај без нив.. сеа уште да видиме која фамилија ќе бидат педери, лезбејки, транс или комбинација од сите.
Педери и лезбејки никогаш не недостасуваа на Вестерос. Таму инцестот и педофилијата не беа табу, а не па хомосексуалноста.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.713
Поени од реакции
8.365
Педери и лезбејки никогаш не недостасуваа на Вестерос. Таму инцестот и педофилијата не беа табу, а не па хомосексуалноста.
Знам, не ми беше тоа поентата на постот :D Зборев за цели куќи (фамилии) педери и остали изроди.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.179
Поени од реакции
40.778
Eh sea, ne bese tabu.
Zatoa ned stark ja izgubi glavata.
Не беше инцестот толку табу, туку легитимноста на Џофри да владее. Затоа ја изгуби главата Нед.

Де бе дарлинг..
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.657
Поени од реакции
19.766
Не беше инцестот толку табу, туку легитимноста на Џофри да владее. Затоа ја изгуби главата Нед.

Де бе дарлинг..
Abe celo vreme ja brecaa sersi i jaimy za toa.

Duri i Jofri ja prasa majka mu so "disgusting rumor about you and uncle jaimy
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
885
Поени од реакции
3.089
И покрај грозната 8ма сезона, сакам да видам prequel кој би се фокусирал на Targaryans или општо на дргите змејски фамилии од Valyria.
Некој направил 20 минутна епизода која дава поглед на тоа како изгледал Валирискиот супер свет на Есос, и лично делува многу по кул од Вестерос.
Можеби е постирана до сега.


 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Јас пак од најраната историја Чилдрен оф тхе форест вс Фирст Мен. Би било убаво да почнат од најраното доба па да напредуваат до дејството на ГоТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom