Game of Thrones

Член од
1 март 2010
Мислења
6.880
Поени од реакции
12.026
Screenwriting-от на последнава сезона ќе се проучува (ако веќе и не е внесен во академските програми) и ќе служи како најдобар практичен пример за тоа како не треба да се пишува сценарио и како не треба да се финишира серија од ваков вид.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.720
Поени од реакции
21.396
Член од
19 април 2012
Мислења
396
Поени од реакции
607
Пред масакрот наречен 8ма сезона. :/
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.229
Поени од реакции
2.471
Znam kasnam premn ama kako bi gi rangirale sezonite?
Ubedlivo najdobra od pocetok do kraj mi bese 4tata, 2 i 3 mi se tuka taka, a ostanatite e jasno

4>6>2>3>1>5>7>8

Najdobra epizoda The winds of Winter, a najspektakularni Battle of the Bastards i Hardhome (Red Wedding mi bese edinstven spojler)

PS: Daenerys/Misandei(ubavina/zgodna) > Cersei/Melisandre > .... Sansa/Margaery
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
633
Поени од реакции
861
Znam kasnam premn ama kako bi gi rangirale sezonite?
Ubedlivo najdobra od pocetok do kraj mi bese 4tata, 2 i 3 mi se tuka taka, a ostanatite e jasno

4>6>2>3>1>5>7>8

Najdobra epizoda The winds of Winter, a najspektakularni Battle of the Bastards i Hardhome (Red Wedding mi bese edinstven spojler)

PS: Daenerys/Misandei(ubavina/zgodna) > Cersei/Melisandre > .... Sansa/Margaery
4 > 2 > 3 > 1 > 6 > 5 > 7 > 8

Одамна ги немам гледано, ама како што памтам вака ги рангирам
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.017
Поени од реакции
5.572
Убедливо најјак лик во серијата, какве Даенериси какве пичке матерне. Немаше сцена со него, а да немаше квалитетен дијалог или монолог. После неговата смрт опадна и квалитетот на серијата.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.690
Поени од реакции
38.968
неговата смрт опадна и квалитетот на серијата.
Држи вода. Не дека ради тоа ја посраа серијата, ама дефинитивно се осеќаше. Wow факторот на "anyone can die" е супер и све тоа, ама по некое време станува напорно.

Ова го зборам пошто ист вајб имав и коа ги читав книгите (заврши серијата такада мислам океј е да се спомне и за книгите тука нешто). Испоумираат еден по еден бајаги интересни ликови што беа од почетокот присутни, јесда е интересно, ама по некое време сфаќаш дека ти преостануваат третиот брат на Бејлон Грејџој, четвртиот Kingsguard што отишол у Dorne и слично. Све некои такви терцијарни пацерски ликови почнуваат да бидат претставени ко демек се многу битни од нигде никаде, и таму се откажав. Мислам дека сличен ефект имаше и серијата до негде со ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom