Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А некој да објасни малиот Амбер како стигна за саат време на таа далечина? :oops:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
А некој да објасни малиот Амбер како стигна за саат време на таа далечина? :oops:
И Тормунд и дружината епизодава рекоа дека ако издржат коњите, би можеле да стигнат до Винтерфел пред Најт Кинг за да ги предупредат. Се кладам дека ќе има некој после наредна епизода кој ќе се буни за тоа како стигнале пред Најт Кинг.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.413
И Тормунд и дружината епизодава рекоа дека ако издржат коњите, би можеле да стигнат до Винтерфел пред Најт Кинг за да ги предупредат. Се кладам дека ќе има некој после наредна епизода кој ќе се буни за тоа како стигнале пред Најт Кинг.
Yeah, cuz fuck logic.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.431
Некако премногу хејт се мава за затупувањето на Тирион. Да, батката е генијалец, али во опшетство во кое растел, кое го знаеше. Мене ми е нормално да middle aged луѓе ко Варис и Тирион да се „отупени“ кога наместо повремените претходно, сега постојано се соочуваат со комплетно нови култури (Есос) кај што луѓето поинаку гледаат и вреднуваат и дејствуваат на работите или пак Вестерос и неговите сегашни „лидери“ што немаат ден мир видено последните бог знај колку години, за прв пат во нивен живот се среќаваат со таква зима или пак змејовите и вајт вокерите стануваат реалност. Фактички нивната генијалност се базираше на нивниот свет да е „реален“. Затоа некако повеќе смисла ми има да Дени, Џон, Санса, Арија или Брен еве да делуваат попаметно од него.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Јас се кладам дека Арја е lesbian. Она може со Јара да разменува течности, не е по месото.
Изгледај ја уште еднаш епизодата и обрни внимание на погледите кои му ги пушта Гендри, на почеток коа доаѓа, како и во ковачницата.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ептен anticlimactic ми беше моментот Сем кога му кажа на Џон дека е Таргаријан. Као малине деца од инат ко ќе му кажат на комшиското дете дека е посвоено. Можеа тоа малце поасално да го изведат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ептен anticlimactic ми беше моментот Сем кога му кажа на Џон дека е Таргаријан. Као малине деца од инат ко ќе му кажат на комшиското дете дека е посвоено. Можеа тоа малце поасално да го изведат.
Како?
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Не знам зошто баш на Сем му доделија да му каже на Џон за потеклото, нема логика па уште и после тоа откако дозна дека Дени му го изгоре семејството, чоекот преокупиран со сопствената мака уште да му ја мисли за тоа кој му биле мајка и татко на Џон..

Можеше тоа да биде изведено на друг начин, пример во криптатата дури Џон стои пред статуата на Нед, можеше да дојде Сем со Брен и Брен да му кажи за потеклото за Лијана и Регар, па тука во кадар статуата на Лијана, мислам дека ќе беше далеку по емотивно изведено кога вистината му ја соопштува некој од неговата фамилија (а и глумачки Исак навистина го бива за такви сериозни сцени, Џон Бредли ептен го изведе моментот како шпанска серија)
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Fun fact: George Lucas бил на сетот на снимање на првата епизода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom