Football Manager и останати Manager игри!

Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Пошто гледам овде слики од CM 01/02. Излезе зимскиот абдејт сезона 15/16. Со пач си местиш старт во лето 2015 и фураш класика СМ 01/02 во реално време :)

Повеќе инфо тука а ако некого го интересира нешто во постапка на инсталација или слично може да праша овде :)
Ги утепав од молење да креираат Македонска Лига, ама на оригиналната дата база, никој не ми направи, а цело време апдејти вадат. :([DOUBLEPOST=1462826430][/DOUBLEPOST]
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.991
Поени од реакции
3.134
Ги утепав од молење да креираат Македонска Лига, ама на оригиналната дата база, никој не ми направи, а цело време апдејти вадат. :([DOUBLEPOST=1462826430][/DOUBLEPOST]
Премал пазар сме а и немаме некој вип донатор :) Ако сакаш поиграј со со македонските клубови и смени го некаде по светот. Финската лига мислам одговара
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
http://www.goaltycoon.com/bestfootballgame/-NEO-

ova e linkot preku koj se registrirate igrata e vid na fudbalski menadzer kade se zima vistinski evra,od ovaa sezona 1 mesto vo ligata zima 50 evra posledniot zima 5 evra no ima i drugi nacini za zarabotka,odzima mn malku vreme pokraj zabavata moze nesto i da se kari.

ako e nekoj zainteresiran ke mu objasnam podetalno kako ide
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
а зошто никој не направи македонската лига во CM 01/02 на оригинална датабаза?
за да се води Македонската репрезентација треба да се скида DirtyEditor, а за поправка на македонските имиња CMExplorer
се тоа на: http://champman0102.co.uk/downloads.php?do=file&id=12 http://champman0102.co.uk/downloads.php?do=file&id=19[DOUBLEPOST=1509226533][/DOUBLEPOST]да ли ни некој може да ми направи додаток за македонските лиги на Total Club Manager 2003 со прва и втора лига, грбовите на клубови, реалните играчи ама со реалните оценки, капацитети на стадиони, новчани награди итн.?
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
јас сум го направил Македонскиот печ за Total Club Manager 2003 со прва и втора лига, грбовите на клубови, капацитети на стадиони, новчани награди итн., ама без реалните играчи.
Линк: https://www.dropbox.com/home?preview=Macedonian+League+TCM+2003.rar
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.495
Поени од реакции
4.152
Сметам дека последните години ФМ доста ја закомпликуваја со милион опции, па поради тоа и се лоадира бавно синкир чекаш некој рендер да направиш. Па багови, па глупости, ти се одмилува да играш.
Која игра (или серија) од постарите ви оставила најголем впечаток во однос на брзина, опции, игривост, можност за пач за понови сезони/играчи итн...? На времето се сеќавам ја играв Championship Manager, мислам беше 99/00. Освен оваа серија на менаџер игри и секако најпопуларната, ФМ, кои други менаџер игри ги знаете и сте ги играле?
Ја симнав најновата ФМ ама не ми се стартува и не сакам да се замарам да барам да ја оправам.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
31
Поени од реакции
27
Decki, dali nekoj ima iskustvo so Football Manager mobilnata verzija? Ne e skapa, sakam da ja kupam. Ako nekoj ja igra ili ima igrano pls pisete iskustvo da znam dali vredi..
 
На врв Bottom