Football Manager и останати Manager игри!

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Убава тема !

Јас веќе 4 години ја играм Менаџер Зоун , Manager Zone.
Предобра игра, нема што. Одамна ја играм само што многу ме нервира што имаше многу албанци во прва и втора лига. Не можеш добар тим да направиш да ги победиш. Гледам и сега ги, али не се во толкав број.

Да се пофалам,
Full squad: http://mzplayer.se/?id=0824130790

И секако, достигнувањата за безмалку 5 години играње. Од кои 2-3 активно. :P

mzacc.png

За оние кои не се запознаени. На кратко, натпреварите се играт во среда и недела. Тренинг секојдневно (освен среда и недела). За одржување на формата на играчите, покрај двата лигашки натпревара, им треба уште два пријателски. Формата е истотака значајна за перформансот на играчот на самиот натпревар. Имат малку комплицирана формула за стадионот. Со facilities... си има guide. За повеќе графички измени, како што се дресовите и логото е потребно club membership кое си се плаќа со рл пари и тоа е во главно за играва.

Според мене има пореален енџин од хеттрик. :D
 
Член од
23 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Goxyto :) ми текнува на тебе, кога почнував да ја играм МЗ, ти имаше добар тим тогаш, но веројатно изгуби интерес во меѓувреме. Јас доста бев упорен и стигнав како што гледаш во Прва Лига и сезонава се надевам дека ќе станам шампион имам доста реални шанси за тоа :P.

Иначе работеа многу на енџинот последнава година и има доста измени и кај тренинзите и кај тактиките. Имаш опција да менуваш тактики во текот на натпреварот во однос на тоа кој е моменталниот резултат или во одредена минута. Исто така и кај тренерите има подобрувања, незнам дали пратиш редовно но има добри новитети.

За сите што сакаат да почнат со играва би ве советувал да ги посетувате и форумите има и Екс Ју форум, но и англиски форум каде што ќе можете да се изначитате секакви информации, само играва не е инстант, бара доста време да го градиш тимот и многу трпение а ако си трпелив и успешен менаџер че имаш резултати после неколку сезони :D

Моја препорака е да ја пробате бидејќи е една сигурно најдобар онлајн менаџер кој е и бесплатен во исто време. Направи си тим тука Manager Zone
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.308
Има некој јунак да ми прати линк на Пвт од старите менаџери со печ од нови трансфери?
Ако се сеќавам добро порано Syn остави линк за бесплатен даунлоад ос sigames од таков менаџер. (мислам дека беше 2001).
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.518
Поени од реакции
25.231
Има некој јунак да ми прати линк на Пвт од старите менаџери со печ од нови трансфери?
Ако се сеќавам добро порано Syn остави линк за бесплатен даунлоад ос sigames од таков менаџер. (мислам дека беше 2001).
Vidi na linkov, ova bi trebalo da e ok http://www.fmscout.com/a-championship-manager-0102-free-download.html

Ja od ovoj staviv, za ostanative proguglaj, ke ti najde na google ako voopsto ima patchovi so novive fudbaleri i transferi.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.308

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.747
Поени од реакции
34.771
Нека биде темава за ФИФА Менаџер бе, да постираме ние што ја играме неа.. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.298
Поени од реакции
19.655
Не ни кварете подрофум ботови:icon_lol:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.772
Поени од реакции
1.272
јас ги играм само фм и трофи менаџер. трофи е доста интересна само бара повеќе време да ја играш а јас влегувам 1 неделно да средам се :)
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
74
Поени од реакции
22
https://www.footballarena.org/?goto=team-match-detail&idmatch=20950891&1384736703
Играјте го овој ама треба стрпливост за играва и не е со реални играчи, на почеток ќе имате слаб тим и веројатно ќе играте со ботови ако почнете од Втора лига, ама добро е што не мора да дремете пред компјутерот целе време, ви требаат 3-4 пати неделно по 15 минути да наместите тактика, тренинг итн.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Ме фати носталгија, па си ја почнав најјаката до сега направена:Нормално, во резерви на развивање се Черно Сабма и Тонтон Зола Мукоко! :D Не можам Цигалко да го земам, глупердите англиски не му даваат работна дозвола!

ПС
Првата сезона завршив 5-то место, иако бордот бараше само да опстанам у лига, освои Куп на УЕФА и Супер Куп на Европа.
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
18
Поени од реакции
2
да не знае некој нешто за овој проблем
ја инсталирав играта и ја кракував и стискам на иконата да се пушти играта ама ништо не се случува.не се пушта играта
ако некој нешто знае во врска со ова нека пише фала однапред. :D (имам windows 7)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Првиот сејв ми се зезна па почнав нов.
Во Премиер завршив на 4-то место, се квалификував за ЛШ, а ги освоив ФА Купот и УЕФА Купот.
Втората сезона се квалификував за групи во ЛШ по лесните две победи над Шелбурн и го освоив Черити Шилд-от.


Еве ми ги и трансферите:


 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Втората сезона тотална доминација, освоена тројна круна!
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Знае ли некој да креира лига на championship manager 01/02?
Гледам има custom лиги по интернетов, ама само нашата ја нема.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.992
Поени од реакции
3.135
Пошто гледам овде слики од CM 01/02. Излезе зимскиот абдејт сезона 15/16. Со пач си местиш старт во лето 2015 и фураш класика СМ 01/02 во реално време :)

Повеќе инфо тука а ако некого го интересира нешто во постапка на инсталација или слично може да праша овде :)
 
На врв Bottom