Football Manager и останати Manager игри!

P

PewDiePie

Гостин
фУДБАЛ МЕНАЏЕР бе каква ФИФА менаџер не е тоа тоа некако.

:)

Али зачетоците се знае,беа со CHAMPIONSHIP MANAGER 2001 :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Менаџер, ако ми се игра така ќе ги играм ко што рече ФИФА или ПЕС, не разбирам што толку ја праите различна за ФМ манаџерот не знам многу али овој можеш све да контролираш. Тренинзи, финансии, цени на карти, да одредуваш тренинзи посебно за секој играч, да зголемиш стадион да правиш трансфери, договори, мењаш тимови како менаџер, повеќе од еден начин на следење на натпреварите, па и играње на истите иако ова не го практикувам. Избор на колку сакаш лиги (лиценцирани) од Сериа А (пример) до сериа Ц1 или која и да е најниска, резервна лига, константо подобрување на играчи (или влошување во случај на лоша игра), организирање тренинг кампови, пријателски, купови, редовни интервјуа со печат. И уште многу многу работи. Ете кажи ми што фали или што има више ФМ менаџерот повеќе од овој, за крај разбери не се расправам само сакам да дознаам зошо го фалиш толку тој а овој го деградираш.
Поздрав :smir:
И? Јас сепак ја избирам Фудбал Менаџер, мене ми е далеку подобра.Пореална е плус тоа, а и трансферите на играчите е далеку подобро направено и милион други работи ама да не го дрвам сега секој има право на сопствен избор...играј си ја таа аматерската
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.883
Поени од реакции
4.699
Менаџер, ако ми се игра така ќе ги играм ко што рече ФИФА или ПЕС, не разбирам што толку ја праите различна за ФМ манаџерот не знам многу али овој можеш све да контролираш. Тренинзи, финансии, цени на карти, да одредуваш тренинзи посебно за секој играч, да зголемиш стадион да правиш трансфери, договори, мењаш тимови како менаџер, повеќе од еден начин на следење на натпреварите, па и играње на истите иако ова не го практикувам. Избор на колку сакаш лиги (лиценцирани) од Сериа А (пример) до сериа Ц1 или која и да е најниска, резервна лига, константо подобрување на играчи (или влошување во случај на лоша игра), организирање тренинг кампови, пријателски, купови, редовни интервјуа со печат. И уште многу многу работи. Ете кажи ми што фали или што има више ФМ менаџерот повеќе од овој, за крај разбери не се расправам само сакам да дознаам зошо го фалиш толку тој а овој го деградираш.
Поздрав :smir:
Скоро секој што играл ФМ или ФИФА менаџер е за ФМ.Фифа ја накитиле играта со графика подобра и со милијарда ствари кои можеш да ги правиш кои уствари не се работа на менаџерот во реалност туку на останатите директори (спортски директор,финанскиски директор,маркетинг,скаутинг,директор на школа........),а најбитното го заборавиле.Играчи ќе ги најдам само од најјаките лиги,за другите курац,ми дава некои измислени играчи.Или колку се глупаво направени некои играчи и нвните атрибути тоа е неверојатно.Во ФМ си баш менаџер,тактиките се многу подобри,а скаутингот што го направиле SI е неспоредлив.Еј од македонска втора лига можам играч да најдам прав.Од кадетските првенства на Бугарија,Хрватска,Србија... и останти сл. лиги ќе ги најдам и тоа прилично реално направени.Башка ФМ секоја година се подобрува,сега има и преговори со агентите,со клубовите подобрени преговори,интеракција со играчите,тактичкиот дел,пратењето на утакмиците(може вака од прва тоа со точките изгледа глупо,но тоа е најболји направен начин на следење на утакмици на менаџерскиве игри,а не ко на ФИФА идиотско 3д или телетекст да следам),едноставно во делот кој што е за менаџерот на клубот во тој дел ФМ и ФИФА не можат да се споредат.Ако сакаш спортски директор или директор на маркетинг или газда на клуб да изиграваш тогаш ФИФА ти е боље, ако ти се игра менаџер ФМ е играта.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
117
Поени од реакции
10
Најреална е фифа менаџер,по старо беше тотал клаб . Во последниве 2-3 години многу ја усовршија и баш е поитересна од другиве според мене.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
dali nekoj moze da mi dade link od kade da simnam dokolku ima makedonska liga za menager 2011 :)
--- надополнето: Jul 8, 2011 1:08 AM ---
dali nekoj moze da mi dade link od kade da simnam dokolku ima makedonska liga za menager 2011 :)
--- надополнето: Jul 8, 2011 1:10 AM ---
Скоро секој што играл ФМ или ФИФА менаџер е за ФМ.Фифа ја накитиле играта со графика подобра и со милијарда ствари кои можеш да ги правиш кои уствари не се работа на менаџерот во реалност туку на останатите директори (спортски директор,финанскиски директор,маркетинг,скаутинг,директор на школа........),а најбитното го заборавиле.Играчи ќе ги најдам само од најјаките лиги,за другите курац,ми дава некои измислени играчи.Или колку се глупаво направени некои играчи и нвните атрибути тоа е неверојатно.Во ФМ си баш менаџер,тактиките се многу подобри,а скаутингот што го направиле SI е неспоредлив.Еј од македонска втора лига можам играч да најдам прав.Од кадетските првенства на Бугарија,Хрватска,Србија... и останти сл. лиги ќе ги најдам и тоа прилично реално направени.Башка ФМ секоја година се подобрува,сега има и преговори со агентите,со клубовите подобрени преговори,интеракција со играчите,тактичкиот дел,пратењето на утакмиците(може вака од прва тоа со точките изгледа глупо,но тоа е најболји направен начин на следење на утакмици на менаџерскиве игри,а не ко на ФИФА идиотско 3д или телетекст да следам),едноставно во делот кој што е за менаџерот на клубот во тој дел ФМ и ФИФА не можат да се споредат.Ако сакаш спортски директор или директор на маркетинг или газда на клуб да изиграваш тогаш ФИФА ти е боље, ако ти се игра менаџер ФМ е играта.
da da menager e do tolku profesionalno so sto ocenkite na igracite se dosta realni i deka e mnogu realna kade sto nemozes da zemes nekoja zvezda vo nekoj mal klub tuku e realno napravena ,a isto taka menager mislam deka do tolku detalno go ima razraboteno sekoj klub i istorija na igraci so sto ja pravi igrata dosta interesna i dobra za igranje :)
--- надополнето: Jul 8, 2011 1:10 AM ---
Скоро секој што играл ФМ или ФИФА менаџер е за ФМ.Фифа ја накитиле играта со графика подобра и со милијарда ствари кои можеш да ги правиш кои уствари не се работа на менаџерот во реалност туку на останатите директори (спортски директор,финанскиски директор,маркетинг,скаутинг,директор на школа........),а најбитното го заборавиле.Играчи ќе ги најдам само од најјаките лиги,за другите курац,ми дава некои измислени играчи.Или колку се глупаво направени некои играчи и нвните атрибути тоа е неверојатно.Во ФМ си баш менаџер,тактиките се многу подобри,а скаутингот што го направиле SI е неспоредлив.Еј од македонска втора лига можам играч да најдам прав.Од кадетските првенства на Бугарија,Хрватска,Србија... и останти сл. лиги ќе ги најдам и тоа прилично реално направени.Башка ФМ секоја година се подобрува,сега има и преговори со агентите,со клубовите подобрени преговори,интеракција со играчите,тактичкиот дел,пратењето на утакмиците(може вака од прва тоа со точките изгледа глупо,но тоа е најболји направен начин на следење на утакмици на менаџерскиве игри,а не ко на ФИФА идиотско 3д или телетекст да следам),едноставно во делот кој што е за менаџерот на клубот во тој дел ФМ и ФИФА не можат да се споредат.Ако сакаш спортски директор или директор на маркетинг или газда на клуб да изиграваш тогаш ФИФА ти е боље, ако ти се игра менаџер ФМ е играта.
da da menager e do tolku profesionalno so sto ocenkite na igracite se dosta realni i deka e mnogu realna kade sto nemozes da zemes nekoja zvezda vo nekoj mal klub tuku e realno napravena ,a isto taka menager mislam deka do tolku detalno go ima razraboteno sekoj klub i istorija na igraci so sto ja pravi igrata dosta interesna i dobra za igranje :)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
406

ako moze da stvite nekoj link (bez torent) za da se simne football manager 2011 fala odnapred
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.201
Поени од реакции
2.199
Игра некој Фифа Менаџер 2012?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.298
Поени од реакции
19.655
Такво нешто не постои.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.198
Поени од реакции
169.219
Како може ФМ 2012 да е сложена за играње?!?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.201
Поени од реакции
2.199
Како може ФМ 2012 да е сложена за играње?!?
Реков дека е сложена затоа што Фифа Менаџер ја играм повеќе од 5-6 години и ја усовршив, а ФМ секоја година ја симнувам и не сум ја научил да ја играм, секогаш кога ќе ја симнам си викам ќе почнам да ја играм и никако да почнам
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.320
Поени од реакции
7.976
Десетина години играм такви игри, сепак мора да кажам дека некако не ми се интересни како порано, мислам дека подобро е да се игра фудбал менаџер игра на нет поради тоа играм само TrophyManager
 
Член од
23 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Убава тема !

Јас веќе 4 години ја играм Менаџер Зоун , Manager Zone.
Играта е одлично замислена и е многу реална во однос на тоа дека е симулација на фудбалски менаџер, а притоа почнуваш во послаба лига во Македонија (својата родна земја) и земаш слаб тим кој полека го градиш како финанскиски со планирање на стадион и сл. така и играчки земаш јуниори ги праќаш во кампови ги анализираш потенцијалите, купуваш играчи на трансфер листа итн.

Играва дефинитивно вреди да ја проба секој кој сака фудбал менаџер, има и 3д симулатор кој не е лош и го подобруваат константно девелоперите се од Шведска.
Ако е некој заинтересиран нека ми се јави јас сум сега во Прва Македонска лига и го водам Фк Аеродром. Бев и селектор на Македонската репрезентација пред 2 сезони и ги имам победено Италија и Франција како јаки репрезентации, така да слободно јавете ми се во гестбук ќе му помогнам на секој кој сака да почне да ја игра Менаџер Зоне би ми било мерак што повеќе да се популаризира играва.

Поздрав !
 
На врв Bottom