Football Manager и останати Manager игри!

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
koj igra uste FM i gi prati novite verzii?

jas zaglaviv na FM 2012, uklucuvam cat pat.

gi imav probano novite verzii do kaj 2015 negde,
ama izgledaa so premnogu novi features, koi pretezno ne bea
bas kon fudbalskiot del (povekje staff, administrativen i media)

so se deshava so poslednite verzii?
koja ponova verzija bi ja preporacale kako dobra, i ednostavna za da se proba?
Седумнаесетката мене не ми се допадна ама затоа 19ката беше сосема ок.
За 20ката не можам многу коментари да дадам, не ја играв многу (дали сезона ипол само), ама ми изгледа како да е иста со деветнаеската. Најновава ја немам купено а и немам намера.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
Седумнаесетката мене не ми се допадна ама затоа 19ката беше сосема ок.
За 20ката не можам многу коментари да дадам, не ја играв многу (дали сезона ипол само), ама ми изгледа како да е иста со деветнаеската. Најновава ја немам купено а и немам намера.
imas nesto instalaciono za 19ka, ili vekje gi kupuvas? za igra uste pari nemam dadeno vo ovoj zivot :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
imas nesto instalaciono za 19ka, ili vekje gi kupuvas? za igra uste pari nemam dadeno vo ovoj zivot :D
19ката ми текнува на торент,ама воопшто не ми текнува од каде. Можеби замунда или таа другата бугарска за торенти не ми текнува на името. 17ката ја имав на цд, а 20ката ја земав гага од EpicGames.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
391
Поени од реакции
590
Јас мобилната верзија ја играм, 10 евра кошта. Ова ми е 2ра година по ред вака и презадоволен сум
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.280
Поени од реакции
16.758
Јас мобилната верзија ја играм, 10 евра кошта. Ова ми е 2ра година по ред вака и презадоволен сум
Мн полесна е од оваа ПЦ верзијата. Сега новиот апдејт мн сметки помеша 21.3

Иначе јас секоја година освен оваа ја купував од стим, оваа година ја купив од сајт ми дадоа код за стим го внесов и фактички како гифт картичка ми дојде. Ме кошташе околу 20тина евра.

Јака е 21 спрема другите :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.280
Поени од реакции
16.758


Наводно поефтина била од стандард.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.359
Поени од реакции
21.878
Ja ima nekoj probano "We are Football"?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Фала за ништо.
Јебига брат, „главниот“ на тимот е зафатен со Чиа фармање
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.094
Поени од реакции
4.091
Дали негде постои кракирана фм 22ка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom