Fear The Walking Dead

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ова е боље него TWD. Барем гледаме нешто поинакво.
TWD здосади со една иста сценографија така да ова му доаѓа малку поразлично. Интересно е тој црнецот кој е и што знае...
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Не може да е боље од TWD :P
Има нова сезона?
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Добро, бродов нели плови незнам како така си рипна дечково да пплива или овие риби коа ловеа. Или плови ама коа има потреба за сцена бродот е застанат без потреба ?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Добро, бродов нели плови незнам како така си рипна дечково да пплива или овие риби коа ловеа. Или плови ама коа има потреба за сцена бродот е застанат без потреба ?
Ги штедат моторите. :icon_mrgr:

Не ми се допадна ич епизодава, доста понапното беше дејството во првата сезона. И нема шанси да ја стигне TWD, класа подолу е, глумата на актериве е на многу пониско ниво за разлика од TWD.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ги штедат моторите. :icon_mrgr:

Не ми се допадна ич епизодава, доста понапното беше дејството во првата сезона. И нема шанси да ја стигне TWD, класа подолу е, глумата на актериве е на многу пониско ниво за разлика од TWD.
Али сума сумарум и двете се fuck logic да бидеме реални :) Веќе не си ни замраат со доследности у приказната битно колку да се дешава нешто а дали не прават будали не е битно тоа.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Али сума сумарум и двете се fuck logic да бидеме реални :) Веќе не си ни замраат со доследности у приказната битно колку да се дешава нешто а дали не прават будали не е битно тоа.
Ако гледаш така fuck logic е целата серија со зомбињата, ама секој има свој вкус. TWD се насочија ептен кон животот после заразата и премногу негативци низ сезоните, а тотално како да заборавија на вирусот. Можеби и ништо нема да кажат околу тоа, веќе не се ни некој фактор зомбињата во серијата, ги ставија во втор план.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ако гледаш така fuck logic е целата серија со зомбињата, ама секој има свој вкус. TWD се насочија ептен кон животот после заразата и премногу негативци низ сезоните, а тотално како да заборавија на вирусот. Можеби и ништо нема да кажат околу тоа, веќе не се ни некој фактор зомбињата во серијата, ги ставија во втор план.
Настрана тоа со зомбињата, еве сепак е некој СФ, значи и да речеме дека се тоа може да се деси, вакви зомбиња како овие во TWD не верувам дека толку долгорочно би предизвикале таков распад на цивилизацијата. Плус што на се тоа има многу нелогични работи.
 
W

wicked_1

Гостин
Ова е боље него TWD. Барем гледаме нешто поинакво.
Поинакво? :icon_lol:
TWD се врти на истава тематика веќе 6 сезони, и баш 6тата изгледа како кулминација на серијата. Реткост и гем е за денешни стандарди една серија да прогресира напред и да држи публика без филери и ефтини клифхенгери.
FTWD не постои у споредба со ова, иако е симпатична серија.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Ако воопшто се бара логика во серии со зомби, 2 работи не ми се јасни (ова важи и за TWD). Прво, како е можно да се пробие коска (череп) со еден обичен нож (Ник во последната дури и со обично џебно ноже). Се гледа дека се "свежи мртовци", а дури и да не се, тешко е со ноже да се скрши коска. Друга нелогика, кога ќе ги гризне некое зомби, веднаш е -а- у-, си се заразил, ќе се претвориш...што е нелогично, нели сите беа веќе носители на вирусот (ако не сум грешка, така сфатив во првите сезони од TWD). А од еден угриз на глужд или подлактица баш и не се умира.
Инаку овој Крис многу искомплексирано проблематично дете. Почна да ме нервира туку ај си велам, заради приказната...а кога сме кај приказната, истовремено го следев и FTWD, flight 462 . да не испадне спојлер
последната епизода (0203) од FTWD деловите и зомбињата мислам дека се од една друга кратка серија FTWD, flight 462. Двапати ги вртев епизодите :) Се спојуваат, во последната од FTWD, flight 462 го покажуваат Ник како гледа кон авионот. Алекс и Џејк (изгорениот) од авионот се појавуваат во жолтиот чамец во FTWD.
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Ако воопшто се бара логика во серии со зомби, 2 работи не ми се јасни (ова важи и за TWD). Прво, како е можно да се пробие коска (череп) со еден обичен нож (Ник во последната дури и со обично џебно ноже). Се гледа дека се "свежи мртовци", а дури и да не се, тешко е со ноже да се скрши коска. Друга нелогика, кога ќе ги гризне некое зомби, веднаш е -а- у-, си се заразил, ќе се претвориш...што е нелогично, нели сите беа веќе носители на вирусот (ако не сум грешка, така сфатив во првите сезони од TWD). А од еден угриз на глужд или подлактица баш и не се умира.
Инаку овој Крис многу искомплексирано проблематично дете. Почна да ме нервира туку ај си велам, заради приказната...а кога сме кај приказната, истовремено го следев и FTWD, flight 462 . да не испадне спојлер
последната епизода (0203) од FTWD деловите и зомбињата мислам дека се од една друга кратка серија FTWD, flight 462. Двапати ги вртев епизодите :) Се спојуваат, во последната од FTWD, flight 462 го покажуваат Ник како гледа кон авионот. Алекс и Џејк (изгорениот) од авионот се појавуваат во жолтиот чамец во FTWD.
За мекоста на черепите не знам а тоа дека се претвараат набрзо во зомби е поради (факт е, сум го прочитал на некој официјален портал) тоа што зомбите се нехигиенски, носат мал милион други болести со нив, јадат живо месо со забите и кога ќе те каснат, многу брзо се случува тешка инфекција како сепса, и те убива.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Јас планирав да ја почнам ТWD но ни трејлери гледав ни ништо. Од поодамна по нет што имам прочепкано знаев само дека е со зомбиња. И наместо ТWD сум ја симнал FTWD. :D
Ја изгледав првата сезона мислејќи дека ја гледам TWD и ми се допадна мене.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мене веќе ми здосадија со ова што сеуште се во вода, нема бркотници со зомбиња (освен сцената на островот). Барем конечно ја кажаа приказната на Странд.

Јас планирав да ја почнам ТWD но ни трејлери гледав ни ништо. Од поодамна по нет што имам прочепкано знаев само дека е со зомбиња. И наместо ТWD сум ја симнал FTWD. :D
Ја изгледав првата сезона мислејќи дека ја гледам TWD и ми се допадна мене.
Обавезно гледај ја TWD, многу е подобра. Aко ти се допаднала FTWD, другава ќе ти е прејака, едно ниво е погоре според мене.
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Педери!!!
Пуштам Walking Dead, педери!
Пуштам Fear The Walking Dead, Педери!
Педериииии!:eek:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Педери!!!
Пуштам Walking Dead, педери!
Пуштам Fear The Walking Dead, Педери!
Педериииии!:eek:
и сега кога ќе умре некој од педериве, абе зошто само педерите ги убивале...ебате педерите!!

иначе од серијава, само Странд е некако интересен лик, другиве се надевам ќе почнат да ги убиваат што побргу!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom