Fear The Walking Dead

Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Нова серија на AMC, spin-off и prequel на култната The Walking Dead.

Еве го и трејлерот:
Серијата има договорени сигурни 2 сезони. Првата епизода излезе на 23 август, 2015 год.

Лично мене ми се допадна, овој дел недостигаше во ТWT.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Не знам дали да ја почнам. Се плашам дека ќе ми се измешаат со TWD.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Serijata srusila rekordna gledanost.

Ja sum razocaran. Celo vreme mislev ke bide za kako pocnalo.
Tuka vaguely prikazan pocetokot, pak onaka veke neso se desava, nikoj ne znae...

I odma sme u svet so zombinja. Isti kur be brad.

Kako standalone valda e ok. Ne planiram da prodolzam. Mozebi posle sezona, dve...
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Ваљда во наредните епизоди ќе се разјасни поише, првата беше нешто слично на TWD, немаше новости нешто многу, освен поише живи луѓе :drk:
 
H

HoT IcE

Гостин
Mene epten mi se dopadna. Ubavo vozese saat vreme se ucina kako 15 minuti da e. Muzikata e top, prikaz na likovive bese odlicen, kastingot isto dobar, taa sestra mu e srce a i Nicky e interesna pojava.
U globala gledano eptrn mi se sviga. Posebno mi se sviga kako ke ja razvivaat prikaznata so apokalipsava i zarazata zatoa sto gledame mnogu porealen pristap i gradenje prikazna otkolku: Decki na rab na apokalipsa sme, sprrmajte se za survival mode od utre. Znaci seta prikazna so isceznatite, toj na avtopatot, onoj nerdot so znaese sto se desava bese prikazano dobro i ubavo srolano. Gledame deka i vladata gi drzi u mrak so informacii za zarazata zatoa sto izgledase kako nikoj da ne znae sto se desava se do snimkata so toj od avtopatot. Dobro spomnaa deka imalo zaraza i niz drugite drzavi ama na kratko i povekje kako dezinformacija. Nesto sto pak e poblisku do realnost.
Se na se, pilotov 10ka.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Serijata srusila rekordna gledanost.

Ja sum razocaran. Celo vreme mislev ke bide za kako pocnalo.
Tuka vaguely prikazan pocetokot, pak onaka veke neso se desava, nikoj ne znae...

I odma sme u svet so zombinja. Isti kur be brad.

Kako standalone valda e ok. Ne planiram da prodolzam. Mozebi posle sezona, dve...
Прочитав некаде дека треба во иднина да се вкрстат двете серии т.е да дојдат до ист timeline со овие од првата серија па ништо чудно и да се сретнат. Иначе заразата ко што приметив почна во приградска средина со џанкери, но пак, вирус е и сите што ќе умрат стануваат зомбија, мора да е вештачки создадено од човек :) Ќе видиме како ќе се одвива во наредните епизоди
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Гледам FTWD првата завршува септември, а TWD почнува од октомври, па се мислам дали да ги гледам паралелно
 
Последно уредено:

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Не ми се допаѓа, а и нема некој квалитетен story според првата епизода, од она што го очекуваав навистина разочара. Рејтингот и падна за пола sвезда за еден ден, очекувам дополнително да и се смали рејтингот. Во глобала, просечна серија.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
многу малку белци имаше :rolleyes:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Добра епизода мене ми се допадна, интересна приказна според мене...
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Ужасен кастинг , актерите избрани за FТWD се многу антипатични и без некој поголем талент. За серија на која може да се каже и беше гарантиран голем телевизиски аудиториум барем за првата епизода (сруши рекорд со повеќе од 10 милиони гледачи) благодарејќи на оригиналното TWD мислам дека можеа многу повеќе да направат со сторијата и избор на актери , квалитетот е далеку послаб од TWD и без промена не верувам дека серијава ке трае
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Мислам дека сите очекувавме спин оф со глумците што се веќе во TWD, незнам баш дали ќе се прилагодиме сите на новите. Сега за сега како пилот епизода беше добра, планирам да ја гледам понатаму, но ако до крајот на сезоната не се прикаже нешто за како навистина почнало се и од кои причини нема да ја гледам втората сезона. Може само повеќе да ни се испомеша со TWD.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom