Fear The Walking Dead

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дечки, пуштете торенти за епизодиве од новата сезона?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Новава сезона мене ми е најдобра, иако ептен го затупеја со тоа што ги разделија.

Кога веќе спомнавте нелогичности, ајде настрана физика и биологија, туку од психолошки аспект мајкава ептен нервира. Две големи деца од кои едниот тежок наркоман, у услови на зомбиленд, а она нешто глуми као заштитничка на децата у смисла да не им се скрши "стакленото ѕвоно". Really? :несвест:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мене ме нервира што претераа со маскирањето со зомби крв....човек, во другата серија кога првпат го прикажаа тоа, се маскираа со премногу крв, црева, мозоци и други срања за да испадне верно, сега малце на образите ќе се намачкаат и толку......и претераа што секоја епизода се случува тоа по 3-4 пати!

 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Серијава скрос пропадна, на ништо веќе не личи. Само едвај го чекам моментот кога некое зомби ќе го распара Крис, не е можно колку гаден лик е. :sick:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
стварно последнава...намачкај се и нема да те осетат дека си жив. Сега почнаа со флешови за минатото. Редно е или што поскоро да ја спојат со ТВД (не знам како, така се збореше на почеток) или да развијат подинамично и подраматично сценарио или полека да ја финишираат. Сегашното дејство е млако (не мислам само на борби со зомбиња) и нема некоја драматика.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Тоа бе! Добро финале!
Тие што требаше го јадоја к$&#*.(крис и маркосите)
Сеа најверојатно ќе се сретнат на граница Ник со Меди и Алиша. 100% и Офелија е таму. И баш ми е жал Виктор што остана во пустиот хотел.
Алехандро мудро ги изигра на крајот оние мајмуните,баш ми се направи ќеифот.

Полека текот на серијата се враќа на американска територија,доста беше во мексико.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Лелел прв пат ја гледам темава. Ке почне серијата пак за 2 недели. Едвај чекам. Ја гледа некој уште или слабо?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Дап. Јас уште си се држам со двете. Се надевам ќе биде интересна сезона
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Au, ja pratam serijava, mnogu dobra. Imam uste 6 epizodi od 4 sezona. Samo ne mi se dopagase sto nik go ubija, mislam deka trebase uste da potrae, no kako i da e ostanaa uste interesni akteri...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Wow ja zavrasiv 4 sezona pred malku, mn interesna bese poslednata epizoda na celo so morgan.

Odvaj cekam sega da dojde treti juni....
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Au, dobar pocetok na novata sezona.
Sledno osmi juni. Cekame.haha
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Super epizoda, mislam imashe losi momenti ama u sporedba so cela 4ta sezona e odlicna
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Mi se dopagja novava sezona. Meksikanecot se vrati, a glumenjeto na Viktor e top.

PS. Ja gleda li nekoj serijava od clenovite na forumot osven mene? :D
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Mi se dopagja novava sezona. Meksikanecot se vrati, a glumenjeto na Viktor e top.

PS. Ja gleda li nekoj serijava od clenovite na forumot osven mene? :D
Јас лично ја гледам, иако 4та сезона не беше нешто нај нај.
Многу ми е подобра од TWD од причина дека не го прават истото цело време.
Да цело време и овие и тие се борат ама овие од TWD само наогаат некаде да живеат, војуваат, го губат живеалиштето и јово на ново.

ЕДИT: Треба да ја гледам новата епизода заборавив.

ПС. Гледајте да ставате тоа за новата епизода што е у спојлери.
Не за мене, туку за другите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom