Fear The Walking Dead

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ник најкул ми е ги реши зомбиве уште од одма. Оние од TWD го нзаат тоа и не го употребија ник си игра баскет и мака си нема. Најкул тип ми е дефинитивно за сега.
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Стандард за филмови или серии со зомби= луѓето што се останати живи сто пати поголем проблем отколку зомбите.Добива интересен тек серијата
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Интересна епизода, Крис веќе станува неподнослив во серијава.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ќе го прават главен негативец..:D
 
H

HoT IcE

Гостин
Ретко, ептен ретко да прекинам серија и да избришам со shift delete од компјутер само после една епизода.
Срамота е серијава, каков очај од епизода, фала богу нема да се замарам дали излегла епизода или не, ја заебувам серијава.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Стварно многу нелогична и неповрзана епизода. Не се знаеше кој како и што тера. Сакаа да направат нешто ама да ги прашаш ни самите незнаат што им е целта...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
И мене епизодава 2,7 никако не ми се разјасни (на страна ефектите -пожарот на пример, кои се прилично аматерски). Ќе видиме до август дали ќе смислат нешто пологички и поразумно.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мене искрено воопшто не ми се допаѓа. А особено очај се ликовите. Какви ликови има во TWD за разлика од овие. Освен Дениел и Стренд другиве мизерија. Се надевам нема да се спојат со TWD оти не им се ни до колена. :D
Ајде ќе видиме во август што ќе биде но од ова што го видов скоро ништо и не ми се допадна. И да, на крај пак ништо не открија а замисли насловот на сезонава е Where all begins.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Се врати повторно FTWD. Епизодава налик како неколку од TWD, цела епизода поврзана околу еден лик. Ми се допадна, чисто да се разликува од епизодите од првата половина од сезонава, кои да не речам до негде потфрлија.

Nick Bear Grylls :ROFLMAO:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дечки, пуштете линк од епизодава.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кој лик е овој Крис, нека го изеде веќе некое зомби, не се трпи. :cenzura:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.424
Поени од реакции
7.780
Исто како TWD, цело време ништо не се дешава, безврска се разделуваат и им искачаат срања на крај пак се наоѓаат некако, за да последната епизода се издешаваат 300 перипетии,повторни разделби и глупости.
Ги разделуваат ликовите , сеа се 3 групи (Крис со татко му, 3те женски со црнецот, и ник со мехиканос) , само за да можат да го развлекуваат дејството, и тоа е апла очигледно.
Пак ќе кажам, и оваа серија и TWD, имаат енормен потенцијал, имаат основа да бидат прејаки серии, но ете, истото па истото. Причата, т.е plot-от е единствено нешто што ми е интересно кај овие две серии, а иначе продукција, режија и се остало е мање-више тапа. Глумците ко глумци, стандард.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ги развлекуваат ликовите за да имаат повеќе приказни, повеќе сцени за прикажување. Инаку и мене ептен почна да не ми се свиѓа серијава, за разлика од TWD, овде глумата и атмосферата се на мизерно ниво. Ај што пола од ликовите се мизерни, и глумата е ептен на лошо ниво. Па и атмосферата во некои напнати ситуации е на ниско ниво, еве во последната епизода кога Медисон се движеше по мостот, како ништо да не е, како на шетање во парк да е. Во вакви ситуации во TWD беше напнато, во секој момент очекуваш да се случи нешто, атмосферата го доловуваше тоа. Овде ја нема таа неизвеснот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom