Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  185
  Можеби повеќе пари би му дал само некој кој е баш од истата индустрија.
  Прашање е само дали ќе наиде на таков купувач.

  Некои луѓе сакаат да купат ФБ страна на готово.
  Но, оние кои знаат како да ја развијат од нула па натака (и да имаат целосен увид во статистиката) - ќе си ја тераат работата сами.

  Тогаш, нека стартува со повисока цена за ФБ страната (и нека спушта), па самиот нека оцени колку би платил купувачот.
   
 2. devilko

  devilko ♆ wicked one ♆

  Член од:
  28 август 2014
  Мислења:
  833
  Допаѓања:
  2.362
  Па сигурно ќе си бара купувач од својата таргет група, зошто некој пример кој е заинтересиран за развивање на медицинска опрема би купувал страна за продавање на облека? :D
  Денес имаш многу луѓе што набавуваат патики/тренерки и друг вид на облека од алибаба и ги продаваат на фб, пошто немаат лајкови, нови им се страните, само бустаат постови. Два такви буста и ете ти ја цената што ја даваш ти. :icon_lol:
  На таквите кои им треба инстант резултат би платиле далеку повеќе. @acereal , ако не најдеш овде купец, пробај се по фб групите како Купи-Продај и слични. Пред скоро време читав пост каде се бараше страници за продавање.
   
 3. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  185
  Мислењето ти е на место, меѓутоа, има разни луѓе - како продавачи, така и купувачи.

  На пр. продавач на ФБ страна на кој му треба итно кеш, и сака да ја шитне страната по било која цена.
  Ќе чека ли една недела, еден месец, итн... за да земе што повеќе пари?
  Најчесто - не.

  На пр. купувач кој се пали што ФБ страната има 10,000+ фанови, а не ја гледа до толку таргет публиката.
  Мисли дека секому може се' да продаде.

  Да знаеш само МК компании од незнаење што се' не купуваат (ама имало многу лајкови).

  Илјада луѓе, илјада табиети.
   
 4. wfc1923

  wfc1923

  Член од:
  19 јуни 2014
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  51
  Imam fb strana i mi stigna toa Ad credit od 30 dolari. Tie mozam da gi koristam za reklamiranje. Sakav da prasam dali posle od negde gi naplakja facebook ili mi se kako poklon kupon?
   
 5. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.665
  Допаѓања:
  6.087
  Што е работата со фб некоја порака ми стигна дека името на акаунтот не е тоа што го користам во секојдневниот живот -што е вистина, и ми бара да аплоадирам слика со која ќе го потврдам идентитетот?

  Може да се сликаат и гонат у три лепе дека стварно ќе им пратам било каква слика и дека ќе сменам име.

  Чаре некое има ли?
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. feki12

  feki12

  Член од:
  9 јануари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zdravo , nekoj sto se razbira od fb stranici neka pomogne.
  Znaci vaka , imam 3-4 stranici od po 3-4k do 10-12k , nekoj da mi pomogne zashto nemozam da povrzam instant articles , sho e problem so treba tocno da se napravi [no mkd font]
  https://i.imgur.com/TMeze5E.png ..
   
 7. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  185
  Според приложеното (слика):
  - осигурај се дека си ФБ пејџ админ
  - можеби ФБ страницата не ги задоволува критериумите за пристап кон ФБ програмот
  - можеби ФБ страницата ги нарушува правилата на ФБ програмот
   
 8. loli1214

  loli1214

  Член од:
  20 март 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Има ли некој што се разбира околу влегување во fb account , конкретно пораки
  спремна сум и да платам
  без дебилни коментари, некој што стварно разбира
   
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  https://www.youtube.com/watch?v=G6DOhioBfyY&feature=youtu.be&t=7m32s

  Тоа е тоа бе братчињаааааааа си газимеееееее, Закерберг не` спомна!!!!
  Биле во изработка на нова вештачка интелигенција и најголема помош добиле од македонските програмери!!!!!!!
  Или, биле детектирани многу фејк акаунти од Македонија, не разбрав баш најдобро.
   
  На krkac, Mich0MKD и Ilumious им се допаѓа ова.
 10. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  9.851
  Допаѓања:
  4.299
 11. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  9.851
  Допаѓања:
  4.299
 12. King Kong

  King Kong

  Член од:
  11 септември 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  7
  Здраво на сите. Имам Фејсбук страна со 11 илјади лајка која работеше доста добра добро во изминатиов период и бев задоволен од reach-от и имаше добра дискусија (бидејќи се работи за фан страна на фудбалски клуб) и лајкови. Меѓутоа, во последниве две недели, иако речиси ништо не се смени, наеднаш објавите ми доживуваагт по 100 reach во 1 час, наместо по 800-1000. Сега нон стоп ми се дешава да имам 1 лајк во 3 саати. Никогаш досега не ми се случувало да објавам доста интересна работа што во минатото добивала многу лајкови или имало интеракција со постот, да нема ниту еден лајк во 1-2 саати и плус тоа да има очаен reach od 50.

  Исто така сакам да напоменам дека страници со по 3 илјади лајка за истите тие работи односно информации што се пишуваат добиваат по 50-60 лајкови, значи доста повеќе од мојата страница која е побројна и поразвиена.

  Дали некој знае зошто ова се случува, има ли некоја посебна причина и нешто што можам да превземам? Благодарам.
   
 13. zooki123

  zooki123

  Член од:
  5 мај 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здр. мала помош ако може, месеџерот ме зеза. НЕ ми покажува некој пријатели пред колку време биле вклучени, само кога пишуваат со други па свете зелено и потоа ги снема нема пред колку време биле онлине. Значи не се стават офлине па да ги нема,видов дека не е до тоа.. ај мала помош, што е работа?
   

  Прикачени податотеки:

  • 100.JPG
   100.JPG
   Големина:
   13,2 KB
   Прегледи:
   12
 14. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.123
  Допаѓања:
  1.159
  Здраво, едно прашање.

  Ми се случува честопати да ми мења локација телефонов. Да ме пише дека сум Скопје и одма ми дава нотификација nearby peoples. После неколку секунди еден рефреш и се средуе. Ја несум од СК, од Струга сум.
  Што може да е ?

  Sent from my G8142 using Tapatalk
   
 15. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.631
  Допаѓања:
  14.178
  А да ја исклучиш таа опција?
   

Сподели преку: