Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. king_slavcho

  king_slavcho

  Член од:
  3 мај 2009
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  54
  Не те сфаќам што да ти биде од помош? Погоре ти напишаа што треба да правиш..

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 2. CrazyCounter

  CrazyCounter

  Член од:
  3 јануари 2009
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  117
  Контактирав фејсбук, пратив лична карта а тие упорно ме праќаат во "Help Center" и така јас еве веќе неколку денови си читам едно и исто .....
   
 3. CrazyCounter

  CrazyCounter

  Член од:
  3 јануари 2009
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  117
  скоро цел ден праќав пораки на сите емаилови и на фб репорти преку 100 го вратив профилот со верификација на лична карта секако.
  Спамираат на страни за подршка на доналд трамп.
  изгледа велешката група е повторно активна...
   
 4. king_slavcho

  king_slavcho

  Член од:
  3 мај 2009
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  54
  чим си го вратил ок.. а ако имаш спам на фб профилот исчисти си го со бришење на непотребни страни, евенти, пријатели итн.. ако нешто нејќе пак мавни репорт до фб .. поздрав.
   
  На CrazyCounter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. D8888

  D8888

  Член од:
  10 јануари 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Продавам група и Fanpage за политика.. за повеќе детали контактирајте ме
   
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Дали функционираат жалбите кон фејсбук?
  Дали ги разгледува некој?
  На пример ако си блокиран во постирање во групи, страни, додавање пријатели и сл. и ако се побуниш и им пишеш.
   
 7. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  38
  Не функционираат. Може само на следна најава да видиш account disabled. :)
   
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Зошто account disabled???
  Ќе ми го банираат акаунтот ли???
  На некои групи ми дава да постирам, а на некои ми вика има грешка, обидете се повторно подоцна. Што би можело да значи тоа?
   
 9. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.134
  Допаѓања:
  2.911
  Zosto koga na fb/mesenger go izbrisam razgovorot so odredena licnost odredeni sliki koi sme gi spodelile pri povtorna komunikacija povtorno izleguvat slikite , so delete conversation neli se brisase si4ko ?
   
 10. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  720
  Допаѓања:
  541
  Некој дали приметил дека рекламите на фејсбук (постовите кои се Sponsored) се прикажуваат многу малку, т.е ќе скролаш нагоре надоле и ќе видиш некоја реклама, ќе сакаш да се вратиш да ја видиш и ќе ја снема од нигде никаде. Многу често ми се дешава ова, и сега си викам дека за џабе даваат пари за реклами, ако не можеш убаво да ја видиш :D
   
 11. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  38
  Заебана ствар. Имаше пред тоа опција да задржиш на сликата и трајно да ја избришеш. Сега стојат мме.
  --- Споено дупло мислење, 17 јануари 2018 ---
  Како прво, фејсбук не ни става забрани доколку не спамираш секојденвно. Но, доколку постираш секој ден и ти даде рестрикција, а потоа да се пожалиш голема е веројатноста да отиде упм акаунтот. Многу профили така ми ,,загинале''. Од искуство ти кажувам. Подобро почекај да помине забраната па фрли се пак на работа.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  А не ли е исто тоа?
  Јас не спамирам, но сум активен по групиве и фејсбук тоа ми го рачуна како спам. Ете сега неможам да постирам во секоја втора група. Ми вика дека има грешка и да се обидам повторно. Рестрикции немам, бар не ми стигнало во нотификации деновиве. А претходно ми дадоа 2 рестрикции од по една недела.
   
 13. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.134
  Допаѓања:
  2.911
  Pa do vcera koga izbrisas conversation i slikite se brisat i si4ko vcera probuvam da izbrisam eden postr razgovor i gledam slikite stojat taka ne bese do pred nekoj den.
   
 14. harlem

  harlem

  Член од:
  30 април 2009
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  1
  Пристигнува порака на мобилен ****gmail.com беше отстранет од твојата facebook сметка. И понатаму можеш да го користиш итн....
  Да точно имаше друг меил ама не е направено ништо ,значи дали е можно друг да пристапил. Иако во активности нема никакви други освен тие што ги знам. Мислење?
   
 15. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.121
  Допаѓања:
  876
  Смени пасворд, мејл, има шанса некој да ти влегол на фб и стави си код за авторизација.
   
  На harlem му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: