Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Некако многу ниска ти е проценкава ако си следел на други места, прениска. Слободно може да иде дупло, има добра таргет група, ако има добра статистика и повеќе.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Можеби повеќе пари би му дал само некој кој е баш од истата индустрија.
Прашање е само дали ќе наиде на таков купувач.

Некои луѓе сакаат да купат ФБ страна на готово.
Но, оние кои знаат како да ја развијат од нула па натака (и да имаат целосен увид во статистиката) - ќе си ја тераат работата сами.

Тогаш, нека стартува со повисока цена за ФБ страната (и нека спушта), па самиот нека оцени колку би платил купувачот.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Можеби повеќе пари би му дал само некој кој е баш од истата индустрија.
Прашање е само дали ќе наиде на таков купувач.

Некои луѓе сакаат да купат ФБ страна на готово.
Но, оние кои знаат како да ја развијат од нула па натака (и да имаат целосен увид во статистиката) - ќе си ја тераат работата сами.

Тогаш, нека стартува со повисока цена за ФБ страната (и нека спушта), па самиот нека оцени колку би платил купувачот.
Па сигурно ќе си бара купувач од својата таргет група, зошто некој пример кој е заинтересиран за развивање на медицинска опрема би купувал страна за продавање на облека? :D
Денес имаш многу луѓе што набавуваат патики/тренерки и друг вид на облека од алибаба и ги продаваат на фб, пошто немаат лајкови, нови им се страните, само бустаат постови. Два такви буста и ете ти ја цената што ја даваш ти. :icon_lol:
На таквите кои им треба инстант резултат би платиле далеку повеќе. @acereal , ако не најдеш овде купец, пробај се по фб групите како Купи-Продај и слични. Пред скоро време читав пост каде се бараше страници за продавање.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Па сигурно ќе си бара купувач од својата таргет група, зошто некој пример кој е заинтересиран за развивање на медицинска опрема би купувал страна за продавање на облека? :D
Денес имаш многу луѓе што набавуваат патики/тренерки и друг вид на облека од алибаба и ги продаваат на фб, пошто немаат лајкови, нови им се страните, само бустаат постови. Два такви буста и ете ти ја цената што ја даваш ти. :icon_lol:
На таквите кои им треба инстант резултат би платиле далеку повеќе. @acereal , ако не најдеш овде купец, пробај се по фб групите како Купи-Продај и слични. Пред скоро време читав пост каде се бараше страници за продавање.
Мислењето ти е на место, меѓутоа, има разни луѓе - како продавачи, така и купувачи.

На пр. продавач на ФБ страна на кој му треба итно кеш, и сака да ја шитне страната по било која цена.
Ќе чека ли една недела, еден месец, итн... за да земе што повеќе пари?
Најчесто - не.

На пр. купувач кој се пали што ФБ страната има 10,000+ фанови, а не ја гледа до толку таргет публиката.
Мисли дека секому може се' да продаде.

Да знаеш само МК компании од незнаење што се' не купуваат (ама имало многу лајкови).

Илјада луѓе, илјада табиети.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
175
Поени од реакции
144
Imam fb strana i mi stigna toa Ad credit od 30 dolari. Tie mozam da gi koristam za reklamiranje. Sakav da prasam dali posle od negde gi naplakja facebook ili mi se kako poklon kupon?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Што е работата со фб некоја порака ми стигна дека името на акаунтот не е тоа што го користам во секојдневниот живот -што е вистина, и ми бара да аплоадирам слика со која ќе го потврдам идентитетот?

Може да се сликаат и гонат у три лепе дека стварно ќе им пратам било каква слика и дека ќе сменам име.

Чаре некое има ли?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo , nekoj sto se razbira od fb stranici neka pomogne.
Znaci vaka , imam 3-4 stranici od po 3-4k do 10-12k , nekoj da mi pomogne zashto nemozam da povrzam instant articles , sho e problem so treba tocno da se napravi [no mkd font]
https://i.imgur.com/TMeze5E.png ..
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Zdravo , nekoj sto se razbira od fb stranici neka pomogne.
Znaci vaka , imam 3-4 stranici od po 3-4k do 10-12k , nekoj da mi pomogne zashto nemozam da povrzam instant articles , sho e problem so treba tocno da se napravi [no mkd font]
https://i.imgur.com/TMeze5E.png ..
Според приложеното (слика):
- осигурај се дека си ФБ пејџ админ
- можеби ФБ страницата не ги задоволува критериумите за пристап кон ФБ програмот
- можеби ФБ страницата ги нарушува правилата на ФБ програмот
 
Член од
20 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има ли некој што се разбира околу влегување во fb account , конкретно пораки
спремна сум и да платам
без дебилни коментари, некој што стварно разбира
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
https://www.youtube.com/watch?v=G6DOhioBfyY&feature=youtu.be&t=7m32s

Тоа е тоа бе братчињаааааааа си газимеееееее, Закерберг не` спомна!!!!
Биле во изработка на нова вештачка интелигенција и најголема помош добиле од македонските програмери!!!!!!!
Или, биле детектирани многу фејк акаунти од Македонија, не разбрав баш најдобро.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Здраво на сите. Имам Фејсбук страна со 11 илјади лајка која работеше доста добра добро во изминатиов период и бев задоволен од reach-от и имаше добра дискусија (бидејќи се работи за фан страна на фудбалски клуб) и лајкови. Меѓутоа, во последниве две недели, иако речиси ништо не се смени, наеднаш објавите ми доживуваагт по 100 reach во 1 час, наместо по 800-1000. Сега нон стоп ми се дешава да имам 1 лајк во 3 саати. Никогаш досега не ми се случувало да објавам доста интересна работа што во минатото добивала многу лајкови или имало интеракција со постот, да нема ниту еден лајк во 1-2 саати и плус тоа да има очаен reach od 50.

Исто така сакам да напоменам дека страници со по 3 илјади лајка за истите тие работи односно информации што се пишуваат добиваат по 50-60 лајкови, значи доста повеќе од мојата страница која е побројна и поразвиена.

Дали некој знае зошто ова се случува, има ли некоја посебна причина и нешто што можам да превземам? Благодарам.
 
Член од
5 мај 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здр. мала помош ако може, месеџерот ме зеза. НЕ ми покажува некој пријатели пред колку време биле вклучени, само кога пишуваат со други па свете зелено и потоа ги снема нема пред колку време биле онлине. Значи не се стават офлине па да ги нема,видов дека не е до тоа.. ај мала помош, што е работа?
 

Attachments

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Здраво, едно прашање.

Ми се случува честопати да ми мења локација телефонов. Да ме пише дека сум Скопје и одма ми дава нотификација nearby peoples. После неколку секунди еден рефреш и се средуе. Ја несум од СК, од Струга сум.
Што може да е ?

Sent from my G8142 using Tapatalk
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Здраво, едно прашање.

Ми се случува честопати да ми мења локација телефонов. Да ме пише дека сум Скопје и одма ми дава нотификација nearby peoples. После неколку секунди еден рефреш и се средуе. Ја несум од СК, од Струга сум.
Што може да е ?

Sent from my G8142 using Tapatalk
А да ја исклучиш таа опција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom