Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
Смени пасворд, мејл, има шанса некој да ти влегол на фб и стави си код за авторизација.
Да, благодарам. Ставив логирање преку смс код. За сега нека така па ќе видам.
 
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Дечки молам за мала помош...можам да постирам слики/видеа на мојот профил и на групи но од некоја причина не можам на фејсбук страните кои ги менаџирам. Проблемот се јави денес и не можам на ниедна фејсбук група која ја менаџирам. Пробав од разни пребарувачи, преинсталирав флеш плејер, и што ти не. Ако има некој чаре би бил многу благодарен.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Како прво, фејсбук не ни става забрани доколку не спамираш секојденвно. Но, доколку постираш секој ден и ти даде рестрикција, а потоа да се пожалиш голема е веројатноста да отиде упм акаунтот. Многу профили така ми ,,загинале''. Од искуство ти кажувам. Подобро почекај да помине забраната па фрли се пак на работа.
Не е така...не праќам многу коментари, а поретко слики и линкови во коментари, а пак во последно време гледам почнале со безобразна цензура.... уште полошо, таа работа не е мануелна .. ете на страната на пријател каде беше тема променливата зима, дискутиравме за времето и ми го означи како спам коментарот каде пратив само слика на Сахара со снег ... а немаше на сликата арапи со пушки и слично, ја превземав од наш портал а тие веројатно од некој арапски


а пост со слика на замрзнат океан во УСА не е спам,
тој е од уса медиум

денеска ми означува како спам порака на страна каде се дискутира за антинато атмосфера во РМ, спам е линкот за Турско - американските конфликти во Сирија, поточно оваа слика бидејќи не верувам текстот да го читале
https://naslovi.net/2018-01-20/pravda/americko-turski-obracun-u-siriji-da-li-nasi-generali-znaju-kako-da-nas-izvuku-iz-te-mocvare/21103963
поточно СПАМ е фотката од ПРАВДА

веројатно ФБ има софтвер кој детектира било која фотка од руски извори, без обзир што е на фотката...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Знае некој зошто кога ќе влезам на Фејсбук апликацијата преку Андроид на мобилен горе кај срчот често ми светка иконата за месинџер како да имам нова порака а сепак нема ?

Ова ми се случува деновиве.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Знае некој зошто кога ќе влезам на Фејсбук апликацијата преку Андроид на мобилен горе кај срчот често ми светка иконата за месинџер како да имам нова порака а сепак нема ?

Ова ми се случува деновиве.
Тоа е еквивалентно на таен обожавател. Знаеш дека некој те обожава, ама не знаеш кој.

Шала на страна, откако ќа ја пуштиш апликацијата почекај 15-ина секунди и види дали ќе ја снема нотификацијата за порака, затоа што обично му треба време да помине додека се синхронизира Фејсбук апликацијата со Месинџер апликацијата. А некогаш се синхронизира само ако стиснеш на Месинџер иконата.

Во секој случај немој да се плашиш дека пропушташ некоја порака или дека некој ти пишал нешто па избришал. Тоа сигурно не е случајот.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
312
Поени од реакции
380
Дечки ако знае некој да ми каже..На фб во делот за безбедност и најава ми пишува дека сум се најавил од Кичево со ip 79.126.161.189. преку PC... јас сум од Скопје,,Gmail-от е ок. не се најавил никој преку него,,
Што е работава ми е прашањето?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дечки ако знае некој да ми каже..На фб во делот за безбедност и најава ми пишува дека сум се најавил од Кичево со ip 79.126.161.189. преку PC... јас сум од Скопје,,Gmail-от е ок. не се најавил никој преку него,,
Што е работава ми е прашањето?
Па смени го фејсбук пасвордот. Што има врска ако gmail-от ти е океј, кога ти пишува дека некој на фејсбук се најавил?
Демек мора да ти се најави на gmail за да може да ти влезе во Фејсбук?
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
312
Поени од реакции
380
Па смени го фејсбук пасвордот. Што има врска ако gmail-от ти е океј, кога ти пишува дека некој на фејсбук се најавил?
Демек мора да ти се најави на gmail за да може да ти влезе во Фејсбук?
Може да се најавиш директно од gmail ,без лозинка од фб.
Муабетот ми беше дали е можно кога сум се најавил на ПЦ да се воспоставила врска со тој репетитор у Кичево,а живеам на влез од Куманово во Скопје
 
Член од
30 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали некој продава Фејсбук профили? Стари по можност ако има. Нека ме контактира на приватно
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Колку би можело да се продаде фејсбук страна со над 12к лајкови стара повеке од 5 години ?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Колку би можело да се продаде фејсбук страна со над 12к лајкови стара повеке од 5 години ?
1. МК Фејсбук страна или англиска?
2. Со која тематика е, општа или некоја конкретна индустрија?
3. Фановите - природни или fake?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
1. МК Фејсбук страна или англиска?
2. Со која тематика е, општа или некоја конкретна индустрија?
3. Фановите - природни или fake?
Македонска
Продавав дресови патики тренерки ....
фановите се природни неколку пати имам бустано .
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Македонска
Продавав дресови патики тренерки ....
фановите се природни неколку пати имам бустано .
Според следење на цени на ФБ страни на други места, цената би била 1,000-1,500 денари (слободна проценка).
А, можеби и тоа е премногу.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Според следење на цени на ФБ страни на други места, цената би била 1,000-1,500 денари (слободна проценка).
А, можеби и тоа е премногу.
Некако многу ниска ти е проценкава ако си следел на други места, прениска. Слободно може да иде дупло, има добра таргет група, ако има добра статистика и повеќе.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom