Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. harlem

  harlem

  Член од:
  30 април 2009
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  1
  Да, благодарам. Ставив логирање преку смс код. За сега нека така па ќе видам.
   
  На Mich0MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. seriouslyfunny

  seriouslyfunny

  Член од:
  29 август 2011
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  19
  Дечки молам за мала помош...можам да постирам слики/видеа на мојот профил и на групи но од некоја причина не можам на фејсбук страните кои ги менаџирам. Проблемот се јави денес и не можам на ниедна фејсбук група која ја менаџирам. Пробав од разни пребарувачи, преинсталирав флеш плејер, и што ти не. Ако има некој чаре би бил многу благодарен.
   
 3. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  9.638
  Допаѓања:
  4.179
  Не е така...не праќам многу коментари, а поретко слики и линкови во коментари, а пак во последно време гледам почнале со безобразна цензура.... уште полошо, таа работа не е мануелна .. ете на страната на пријател каде беше тема променливата зима, дискутиравме за времето и ми го означи како спам коментарот каде пратив само слика на Сахара со снег ... а немаше на сликата арапи со пушки и слично, ја превземав од наш портал а тие веројатно од некој арапски
  [​IMG]

  а пост со слика на замрзнат океан во УСА не е спам,
  тој е од уса медиум

  денеска ми означува како спам порака на страна каде се дискутира за антинато атмосфера во РМ, спам е линкот за Турско - американските конфликти во Сирија, поточно оваа слика бидејќи не верувам текстот да го читале
  https://naslovi.net/2018-01-20/prav...aju-kako-da-nas-izvuku-iz-te-mocvare/21103963
  поточно СПАМ е фотката од ПРАВДА
  [​IMG]
  веројатно ФБ има софтвер кој детектира било која фотка од руски извори, без обзир што е на фотката...
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.656
  Допаѓања:
  3.624
  Знае некој зошто кога ќе влезам на Фејсбук апликацијата преку Андроид на мобилен горе кај срчот често ми светка иконата за месинџер како да имам нова порака а сепак нема ?

  Ова ми се случува деновиве.
   
 5. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.918
  Тоа е еквивалентно на таен обожавател. Знаеш дека некој те обожава, ама не знаеш кој.

  Шала на страна, откако ќа ја пуштиш апликацијата почекај 15-ина секунди и види дали ќе ја снема нотификацијата за порака, затоа што обично му треба време да помине додека се синхронизира Фејсбук апликацијата со Месинџер апликацијата. А некогаш се синхронизира само ако стиснеш на Месинџер иконата.

  Во секој случај немој да се плашиш дека пропушташ некоја порака или дека некој ти пишал нешто па избришал. Тоа сигурно не е случајот.
   
 6. filjandecko

  filjandecko Komandant benzini-HAVUZ

  Член од:
  5 мај 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  57
  Дечки ако знае некој да ми каже..На фб во делот за безбедност и најава ми пишува дека сум се најавил од Кичево со ip 79.126.161.189. преку PC... јас сум од Скопје,,Gmail-от е ок. не се најавил никој преку него,,
  Што е работава ми е прашањето?
   
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.918
  Па смени го фејсбук пасвордот. Што има врска ако gmail-от ти е океј, кога ти пишува дека некој на фејсбук се најавил?
  Демек мора да ти се најави на gmail за да може да ти влезе во Фејсбук?
   
 8. filjandecko

  filjandecko Komandant benzini-HAVUZ

  Член од:
  5 мај 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  57
  Може да се најавиш директно од gmail ,без лозинка од фб.
  Муабетот ми беше дали е можно кога сум се најавил на ПЦ да се воспоставила врска со тој репетитор у Кичево,а живеам на влез од Куманово во Скопје
   
 9. Robot Mafia

  Robot Mafia

  Член од:
  30 јануари 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали некој продава Фејсбук профили? Стари по можност ако има. Нека ме контактира на приватно
   
 10. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.976
  Допаѓања:
  4.710
  Колку би можело да се продаде фејсбук страна со над 12к лајкови стара повеке од 5 години ?
   
 11. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  156
  1. МК Фејсбук страна или англиска?
  2. Со која тематика е, општа или некоја конкретна индустрија?
  3. Фановите - природни или fake?
   
 12. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.976
  Допаѓања:
  4.710
  Македонска
  Продавав дресови патики тренерки ....
  фановите се природни неколку пати имам бустано .
   
 13. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  156
  Според следење на цени на ФБ страни на други места, цената би била 1,000-1,500 денари (слободна проценка).
  А, можеби и тоа е премногу.
   
 14. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.976
  Допаѓања:
  4.710
  Ок фала ти .
   
 15. devilko

  devilko ♆ wicked one ♆

  Член од:
  28 август 2014
  Мислења:
  813
  Допаѓања:
  2.268
  Некако многу ниска ти е проценкава ако си следел на други места, прениска. Слободно може да иде дупло, има добра таргет група, ако има добра статистика и повеќе.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   

Сподели преку: