Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

1. harlem

harlem

Член од:
    30 април 2009
    Мислења:
    106
    Допаѓања:
    1
    Да, благодарам. Ставив логирање преку смс код. За сега нека така па ќе видам.

На Mich0MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  2. seriouslyfunny

seriouslyfunny

Член од:
    29 август 2011
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    19
    Дечки молам за мала помош...можам да постирам слики/видеа на мојот профил и на групи но од некоја причина не можам на фејсбук страните кои ги менаџирам. Проблемот се јави денес и не можам на ниедна фејсбук група која ја менаџирам. Пробав од разни пребарувачи, преинсталирав флеш плејер, и што ти не. Ако има некој чаре би бил многу благодарен.

3. Ireal

Ireal

Член од:
    12 март 2009
    Мислења:
    9.638
    Допаѓања:
    4.179
    Не е така...не праќам многу коментари, а поретко слики и линкови во коментари, а пак во последно време гледам почнале со безобразна цензура.... уште полошо, таа работа не е мануелна .. ете на страната на пријател каде беше тема променливата зима, дискутиравме за времето и ми го означи како спам коментарот каде пратив само слика на Сахара со снег ... а немаше на сликата арапи со пушки и слично, ја превземав од наш портал а тие веројатно од некој арапски

а пост со слика на замрзнат океан во УСА не е спам,
    тој е од уса медиум

денеска ми означува како спам порака на страна каде се дискутира за антинато атмосфера во РМ, спам е линкот за Турско - американските конфликти во Сирија, поточно оваа слика бидејќи не верувам текстот да го читале
    https://naslovi.net/2018-01-20/prav...aju-kako-da-nas-izvuku-iz-te-mocvare/21103963
    поточно СПАМ е фотката од ПРАВДА
    веројатно ФБ има софтвер кој детектира било која фотка од руски извори, без обзир што е на фотката...

На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    8.656
    Допаѓања:
    3.624
    Знае некој зошто кога ќе влезам на Фејсбук апликацијата преку Андроид на мобилен горе кај срчот често ми светка иконата за месинџер како да имам нова порака а сепак нема ?

Ова ми се случува деновиве.

5. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.409
    Допаѓања:
    13.918
    Тоа е еквивалентно на таен обожавател. Знаеш дека некој те обожава, ама не знаеш кој.

Шала на страна, откако ќа ја пуштиш апликацијата почекај 15-ина секунди и види дали ќе ја снема нотификацијата за порака, затоа што обично му треба време да помине додека се синхронизира Фејсбук апликацијата со Месинџер апликацијата. А некогаш се синхронизира само ако стиснеш на Месинџер иконата.

Во секој случај немој да се плашиш дека пропушташ некоја порака или дека некој ти пишал нешто па избришал. Тоа сигурно не е случајот.

6. filjandecko

filjandecko Komandant benzini-HAVUZ

Член од:
    5 мај 2012
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    57
    Дечки ако знае некој да ми каже..На фб во делот за безбедност и најава ми пишува дека сум се најавил од Кичево со ip 79.126.161.189. преку PC... јас сум од Скопје,,Gmail-от е ок. не се најавил никој преку него,,
    Што е работава ми е прашањето?

7. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.409
    Допаѓања:
    13.918
    Па смени го фејсбук пасвордот. Што има врска ако gmail-от ти е океј, кога ти пишува дека некој на фејсбук се најавил?
    Демек мора да ти се најави на gmail за да може да ти влезе во Фејсбук?

8. filjandecko

filjandecko Komandant benzini-HAVUZ

Член од:
    5 мај 2012
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    57
    Може да се најавиш директно од gmail ,без лозинка од фб.
    Муабетот ми беше дали е можно кога сум се најавил на ПЦ да се воспоставила врска со тој репетитор у Кичево,а живеам на влез од Куманово во Скопје

9. Robot Mafia

Robot Mafia

Член од:
    30 јануари 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали некој продава Фејсбук профили? Стари по можност ако има. Нека ме контактира на приватно

10. acereal

acereal

Член од:
    5 јануари 2012
    Мислења:
    8.976
    Допаѓања:
    4.710
    Колку би можело да се продаде фејсбук страна со над 12к лајкови стара повеке од 5 години ?

11. Teknologix

Teknologix

Член од:
    28 јуни 2015
    Мислења:
    441
    Допаѓања:
    156
    1. МК Фејсбук страна или англиска?
    2. Со која тематика е, општа или некоја конкретна индустрија?
    3. Фановите - природни или fake?

12. acereal

acereal

Член од:
    5 јануари 2012
    Мислења:
    8.976
    Допаѓања:
    4.710
    Македонска
    Продавав дресови патики тренерки ....
    фановите се природни неколку пати имам бустано .

13. Teknologix

Teknologix

Член од:
    28 јуни 2015
    Мислења:
    441
    Допаѓања:
    156
    Според следење на цени на ФБ страни на други места, цената би била 1,000-1,500 денари (слободна проценка).
    А, можеби и тоа е премногу.

14. acereal

acereal

Член од:
    5 јануари 2012
    Мислења:
    8.976
    Допаѓања:
    4.710
    Ок фала ти .

15. devilko

devilko ♆ wicked one ♆

Член од:
    28 август 2014
    Мислења:
    813
    Допаѓања:
    2.268
    Некако многу ниска ти е проценкава ако си следел на други места, прениска. Слободно може да иде дупло, има добра таргет група, ако има добра статистика и повеќе.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Сподели преку: