Doctor Who

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Еднаш пишав дали втора сезона е слична на првата во квалитет добив одговори дека е далеку подобра.Е сега ме интересира дали мора да ја изгледам првата за да знам што ќе се дешава понатаму или не е толку битна.Искрено немам многу време да ја гледам цела прва а сакам да и дадам шанса и да почнам од втора сезона.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Еднаш пишав дали втора сезона е слична на првата во квалитет добив одговори дека е далеку подобра.Е сега ме интересира дали мора да ја изгледам првата за да знам што ќе се дешава понатаму или не е толку битна.Искрено немам многу време да ја гледам цела прва а сакам да и дадам шанса и да почнам од втора сезона.
Првата е некој вид на интро, ќе ги претстават некои од главните негативци што ќе ги гледаш наредните сезони. 13 епизоди се, издржи ја, изгледај ја, плус Били е придрижничката, регенрацијата на докторите ја имаш...јас би ти препрочал да ја изгледаш и неа иако ќе видиш вонземјани шо прдат...
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Првата е некој вид на интро, ќе ги претстават некои од главните негативци што ќе ги гледаш наредните сезони. 13 епизоди се, издржи ја, изгледај ја, плус Били е придрижничката, регенрацијата на докторите ја имаш...јас би ти препрочал да ја изгледаш и неа иако ќе видиш вонземјани шо прдат...
Па тие беа најсмешни. :sramezliv:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Кој ви е бе тој принцип почнување серија од втора сезона?
Јас не знам кој им кажува на луѓево така, Еј брат, прва сезона крш, почни од втора, шоимавеза, битно да си ин.
Па и време немал, серијата 10 сезони оди, ама прва ако ја скокне, распоредот тип-топ.
Само парните сезони гледај ги, што се битни другиве, и онака немаш време.

Дај и шанса, еве пример од 6та почни, шоменува...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кој ви е бе тој принцип почнување серија од втора сезона?
Јас не знам кој им кажува на луѓево така, Еј брат, прва сезона крш, почни од втора, шоимавеза, битно да си ин.
Па и време немал, серијата 10 сезони оди, ама прва ако ја скокне, распоредот тип-топ.
Само парните сезони гледај ги, што се битни другиве, и онака немаш време.

Дај и шанса, еве пример од 6та почни, шоменува...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кој ви е бе тој принцип почнување серија од втора сезона?
Јас не знам кој им кажува на луѓево така, Еј брат, прва сезона крш, почни од втора, шоимавеза, битно да си ин.
Па и време немал, серијата 10 сезони оди, ама прва ако ја скокне, распоредот тип-топ.
Само парните сезони гледај ги, што се битни другиве, и онака немаш време.

Дај и шанса, еве пример од 6та почни, шоменува...
Па нема ништо чудно во тоа. Има некои GoT од назад почнуваат да ја гледаат, може и серијава така, од последна сезона кон прва. Појако било така.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.663
Mnogu mi e simpaticna novava. Ke ja vidime. Mislam ke e osvezuvanje. Steta samo za Missy tho.

Inaku super spoenoto finale, ne mislev nekad deka pak ke mi bidat interesni epizodite so cybermen, ili daleks for that matter.

Nardole for the win, rado bi nego negoli lezbejkata bill. I nea ja menjaat taka? Uste Christmas Specialot?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Eccleston is sooo underrated!! Може ќе ме бесите ама подобар ми е од Капалди и на граница ми се со Тенант.Штета што му дадоа само една ебана сезона, зазлужи повеќе! Каква харизма има тоа е неверојатно и баш поради него не смее да се испушти првата сезона а и поради запознавањето со Jack Harkness еден од моите омилени карактери во цела серија.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Eccleston is sooo underrated!! Може ќе ме бесите ама подобар ми е од Капалди и на граница ми се со Тенант.Штета што му дадоа само една ебана сезона, зазлужи повеќе! Каква харизма има тоа е неверојатно и баш поради него не смее да се испушти првата сезона а и поради запознавањето со Jack Harkness еден од моите омилени карактери во цела серија.
Подобар од првата сезона на Капалди, точно. Коа веќе се ухода старцата беше стварно добар. Некои од сториите и епизодите ќе останат класици. Исто така ќе има и ултимејт фејлови како црната еманципирана лезбејка што беше толку лејм што ретарда од 31ви век беше Дона Ноубл за оваа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ги рејтнувам докторите само од нивната глума,говор на тело,гримаси,харизма,емоција , тука не спаѓа никако сторилајн! А искрено по сторилајн не знам ни дали би имал срце да ги подредам.

И гледам по социјалниве мрежи многу ја хејтаат Клара...зошто е хејтов кон неа поима неам, за мене со сигурност беше подобра од Марта на пример па и од оваа Бил ( испаѓа дека сум расист али јбг така се погодија тие двете да ми се жими таквоето).
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Eccleston за мене е рамо до рамо со Тенант и Смит, е сеа тоа шо немале многу пари на располагање во 2005 за ефекти не е негова кривица. Штета што одигра само 1 сезона.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Eccleston за мене е рамо до рамо со Тенант и Смит, е сеа тоа шо немале многу пари на располагање во 2005 за ефекти не е негова кривица. Штета што одигра само 1 сезона.
Ах баш рамо до рамо со Смит :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom