Doctor Who

Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ја изгледав и 4та сезона. Немаше промашај епизода , страшна сезона. Уствари ајде можеби онаа со Планетата на Ood. Дона Ноубл искрено не ми се свиѓаше премногу , но сторииве со нејзе беа предобри!! Посебно онаа со паралелниот универзум , со тоа што би се случило доколку она свртеше десно со колата и никогаш да не се сретне до Докторот. Агата Кристи , ќерката на Докторот и секако кулминација со 2те епизоди во библиотеката :X3:..Конкуренција на Blink , ако не и подобри! И Midnight епизодата иако се се случуваше во 3x4 простор , навистина беше интересна. Појезива жена од онаа во епизодата одамна немам видено на филм/серија. Ти ебам creepy жената да ти ја ебам. И секако да си ја испоштувам госпожата Роуз !! :P Иако можеа малце повеќе да прикажат што се случувало со нејзе , сепак ајде битно се врати макар и на 2-3 епизоди :)

Завршив со Тенант :place: ..Дали лесно ќе се навикнам на Мет Смит или ќе плачам ко Шелдон ќе видам у 2016 :D. Сеа малце факс задачи , па здравје наредна година продолжуам :D Пис
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Мет Смит ми е нијанса послаб од Тенант. Едноставно бидејки е помлад глумец ..при решавањето на проблемите некако не ми е уверлив , како се што прави да е некако заебанција , у стилот даа јас сум Докторот , јас сум најјак , јас ќе ве спасам :toe: Не знам дали ова бидејќи Тенант ми беше премногу добар , поозбилен сепак беше ..I don't know really. И Ејми Понд ..некако не ми е права помошничка , да приказната се врти околу нејзе , но за разлика од претходните не очекуваш нешто од нејзе да направи ..освен секако да биде убава :oops:

За најубава , најубава е :P:love:

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
@Liverpool_4ever ќе се навикнеш и на Смит , али сепак можда е за нијанса послаб од Тенант. Сепак на мене Тенант ми е број 1 , иако со тек на време и Смит станува симпатичен.
Иначе на мене Дона Ноубл ми беше врв од сите придружби шо ги имал докторот до сега. Можда затоа што имаше превземено доста дрскост и арогантност од нејзиното Catherine Tate show. Гледај го ова .... :D :D
Стивен Мофат по се изгледа си оди после 10та сезона , адиос путо. Сериозно ја сјеба работата со Капалди. Се надевам на враќање на стариот шмек на серијата.

http://comicbook.com/2016/01/22/steven-moffat-leaving-doctor-who-after-season-10-broadchurch-cre/
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Некој имал ептен многу вишок време во животот, па го направил ова....интересно е како ретроспектива, а и ги става работиве во некаков ред.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
Само шпекулации се за жена доктор или сериозно се размислува за идејава? Уште ова фали за тотално да и се испосрат на серијата.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
Ако стават жена за доктор нема една ебена минута да изгледам од срањето. Малце ја сјебаа со Капалди сега уште ова фали.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Многу ќе ни фалиш



Крис Маршал го шпекулираат за следен Доктор, also known as Colin, God of Sex.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
Тешка пропаганда. Проби после да не ги мразиш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
После толку работење за погребување на серијата , денес очекувам конечно да и стават и надгробна плоча. После финалето Вимблдон ќе биде објавен новиот доктор , односно докторка во случајот. Се надевам дека грешам и ќе изненадат , али шансите за тоа се децимални , скоро никакви.

ббц.jpg [DOUBLEPOST=1500219232][/DOUBLEPOST]:toe:

r.jpg
 

Attachments

  • 57,6 KB Прегледи: 3
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Честито нова докторка whovians :sneaky:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Типкава ми нема вајб да биде медицинска сестра, не па доктор....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom