Doctor Who

Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Сезонава најдобра досеа. Нема слаба епизода. Нема филери.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Вчерашната епизода не ми се свиѓаше некако, не знам зошто.
Инаку Арја ја убиваат во GoT и му станува нова придружничка на докторот...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ја изгледав првата сезона и 2 епизоди од 2рата. Првата сезона очигледно нискобуџетна ..како што споредија некои членови тука , исто телетабиси хах. Вонзејмани што прдат :facepalm: , уште тоа свињата да беше вонземјанин и не знам .. Daleks па каков грд звук вадат не е можно , болка за ушите. Сепак Еклстоун многу позитивен лик , одличен , весел доктор , ја направи сезоната да може да се истрпи. Според мене најдобра епизода беше The Empty Child , одлична приказна , да имале само пари за подобри ефекти и би била одлична.

Сепак водејки се од коментарите во оваа тема , знаев дека серијава понатаму е право ремек дело. Со изгледани само 2 епизоди од 2рава сезона се приметува огрооооомна разлика. Ефектите на место , а Тенант хмм О ДЛИ ЧЕН ! (y)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.413
Си се заебал штом си читал коментари.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дали некој ја сфати последнава епизода и шо да фак гледав 45 минути...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.936
Поени од реакции
35.322
Сепак водејки се од коментарите во оваа тема , знаев дека серијава понатаму е право ремек дело. Со изгледани само 2 епизоди од 2рава сезона се приметува огрооооомна разлика. Ефектите на место , а Тенант хмм О ДЛИ ЧЕН ! (y)
Уживај во Тенант и Мет Смит , најдобри сезони имаат. Ова шо се дешава со Капалди е терор , ја уништија серијата за неполна година. Го изгуби шмекот според мене , за докторот да не ни зборувам , тотално промашен профил.

Од новата сезона само првите 2 со Даврос беа добри. 3та , 4 , 5 и 6 просек , сега сум до 7ма мада не очекувам многу.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Уживај во Тенант и Мет Смит , најдобри сезони имаат. Ова шо се дешава со Капалди е терор , ја уништија серијата за неполна година. Го изгуби шмекот според мене , за докторот да не ни зборувам , тотално промашен профил.

Од новата сезона само првите 2 со Даврос беа добри. 3та , 4 , 5 и 6 просек , сега сум до 7ма мада не очекувам многу.
Go nema smekot na celo. Ama ne e do Capaldi, I zal mi se sto ke bide taka zapametn ovoj period so nego, los.
Loso gi pisuvaat epizodite, baska spoeni po dve a ic neinteresni.

7ma uste ne sum ja gledal ni jas. Se mislam da ja izgledam sezonava cela ponatamu naednas.

Aj koga ke ja smenat Klara moze nesto ke se opravi, nekoja interesna svezina..

Najlosa sezona do sega.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.936
Поени од реакции
35.322
Go nema smekot na celo. Ama ne e do Capaldi, I zal mi se sto ke bide taka zapametn ovoj period so nego, los.
Loso gi pisuvaat epizodite, baska spoeni po dve a ic neinteresni.

7ma uste ne sum ja gledal ni jas. Se mislam da ja izgledam sezonava cela ponatamu naednas.

Aj koga ke ja smenat Klara moze nesto ke se opravi, nekoja interesna svezina..

Najlosa sezona do sega.
Не пратам рејтинзи на серијата , али се си мислам дека ова со Капалди е некој експеримент да видат како ќе реагираат гледачите. Ако има негативен фидбек сигурен сум дека ќе ја вратат на старо. Има добри епизоди сепак , али не држи пажња да ти го одземе цело внимание и да те внесе у филмот.

Иначе оваа сезона 10 епизоди ли ќе има како минатата? Порано со Тенант и Смит имаа по повеќе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не е проблем Капалди, шо вика њот, имаат дупли епизоди, а ништо посебно интересни не беа, па едвај да чекаш да пуштиш следната. А и ја немаат таа една голема заедничка интересна приказна за цела сезона како со Понд, со Ривер, со Дона, па и со Роуз иако тоа повеќе беше љубовна приказна (ма и најглупиот придружник, црнкнињата како и да се викаше, имаше одлична приказна додека беше она со него, со Мастерот).
Сезонава можеа многу подобро да го одиграат ова со Арја и да се искористи нејзиниот лик. Јес да денешнава епизода не ми е гледана и останува уште една ама сепак, го нема веќе ни тој entertaining factor. Надеж ми е Christmas Special-от со враќањето на Ривер, барем со неа немало досадни епизоди досега, ама како тргнало не ме чуди и тоа да се случи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мртва сезона и овакви две епизоди вадат....
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Пред да почнам да гледам Doctor Who забележав на ИМДБ дека top rated епизода е од 3та сезона - Blink

Конечно стасав денес и до нејзе. Тотално се согласувам !!! Ауу заплет расплет курци палци упмм , и крајот најјак! Кога Сели прв пат ќе се сретне со Докторот и ќе му ги даде фотографиите и текстот , а он уствари појма нема зш цела приказна што и се случува на Сели за него е во иднина ау ау , Amaziiiing!!

..засега епизодава 11/10. убедливо најдобра , за понатаму не знам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom