Breaking Bad

H

HoT IcE

Гостин
Абе шо спојлери уште од кога е завршена серијава, остајте го дечкото. Тие што не ја гледале нема да читаат до крај. Спојлери важат за нешто во тек, не нешто што завршило пред година дена.
Боби, мило ми е што ти се допаѓа. Сеа следна гледај ТД или ГоТ ако немаш гледано.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Сеа следна гледај ТД или ГоТ ако немаш гледано.
Ај и ти сеа, му препорачуваш серии да гледа, а му даваш кратенки ебаго :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
True Detective & Game of Thrones.
Се извинувам.:noze:
TD се спушта во HD уште малце има па ќе ги терам дома да гледаме сите заедно, да ги тргнам малце од турцине, претераа веќе. За ГоТ не знам...змејови, магии и витези не сум баш по тие работи... :D
 
H

HoT IcE

Гостин
TD се спушта во HD уште малце има па ќе ги терам дома да гледаме сите заедно, да ги тргнам малце од турцине, претераа веќе. За ГоТ не знам...змејови, магии и витези не сум баш по тие работи... :D
Give it a chance anyway, откога ќе влезеш у приказната и ликовите, змејовите и витезите ќе ти дојдат ко споредна работа. Веруј ;)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
TD се спушта во HD уште малце има па ќе ги терам дома да гледаме сите заедно, да ги тргнам малце од турцине, претераа веќе. За ГоТ не знам...змејови, магии и витези не сум баш по тие работи... :D
GoT ти е баш за фамилијарно гледање.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Само што почнав да ја гледам зашто еден познаник ми кенкаше стална за неа. Веќе ја гледам третата епизода, изгледа океј досега. Верувам ќе биде подобро понатаму според тоа што имам слушнато.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Изгледа само мене не ме плени серијава..o_O Ја изгледав до крај и имам впечаток дека непотребно се крева толку прашина. Среќа нема исфорсирано снимање нова сезона (y) Интересна приакзна и тоа се, ама некако премалку дешавки имаше на голем размак.
Првата сезона особено - бавна смрт. Не знам која епизода беше таа со мувата - тоа пак, посакувана и долгоочекувана смрт. Кога се навраќам си се чудам како сум ги догледувала епизодите. Да беше филмче или барем скратена цела приказна во 20тина епизоди - ок, ама вака...оток! Значи не викам дека е лоша, ама преценета е. Замислата беше одлична да се прикаже каде може да те одведе неочекувана вест и можам да кажам дека како дел од приказната ми беше убава трансформацијата на ликот на Волтер, ама како што имаше досадни епзоди ни кенди краш паралелно што ја играв не ме спасуваше.
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Изгледа само мене не ме плени серијава..o_O Ја изгледав до крај и имам впечаток дека непотребно се крева толку прашина. Среќа нема исфорсирано снимање нова сезона (y) Интересна приакзна и тоа се, ама некако премалку дешавки имаше на голем размак.
Првата сезона особено - бавна смрт. Не знам која епизода беше таа со мувата - тоа пак, посакувана и долгоочекувана смрт. Кога се навраќам си се чудам како сум ги догледувала епизодите. Да беше филмче или барем скратена цела приказна во 20тина епизоди - ок, ама вака...оток! Значи не викам дека е лоша, ама преценета е. Замислата беше одлична да се прикаже каде може да те одведе неочекувана вест и можам да кажам дека како дел од приказната ми беше убава трансформацијата на ликот на Волтер, ама како што имаше досадни епзоди ни кенди краш паралелно што ја играв не ме спасуваше.
По колку епизоди/сезони изгледа у ден ? :)
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
По колку епизоди/сезони изгледа у ден ? :)
ауууу не се сеќавам баш. Септемврито некаде беше тоа. Не беше завршена серијата кога ја почнав.... Гледав одприлика по едно 2-3 епизоди на ден, не ја напнав нешо баш како што би можело :)

п.с. (да се надополнам себеси што сум заборавила) Монотоноста на приказната на страна, глумата на Волтер и Џеси беше екстра (y)!
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Изгледа само мене не ме плени серијава..o_O Ја изгледав до крај и имам впечаток дека непотребно се крева толку прашина. Среќа нема исфорсирано снимање нова сезона (y) Интересна приакзна и тоа се, ама некако премалку дешавки имаше на голем размак.
Првата сезона особено - бавна смрт. Не знам која епизода беше таа со мувата - тоа пак, посакувана и долгоочекувана смрт. Кога се навраќам си се чудам како сум ги догледувала епизодите. Да беше филмче или барем скратена цела приказна во 20тина епизоди - ок, ама вака...оток! Значи не викам дека е лоша, ама преценета е. Замислата беше одлична да се прикаже каде може да те одведе неочекувана вест и можам да кажам дека како дел од приказната ми беше убава трансформацијата на ликот на Волтер, ама како што имаше досадни епзоди ни кенди краш паралелно што ја играв не ме спасуваше.
Те гледам дека и од suits не си задоволен нешто, си коментирал прееска, сигурен си дека не си само хејтер од страна и дека не ти се сфиѓа баш серијава или ради реда критики? Tv shows don't get better than this
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Те гледам дека и од suits не си задоволен нешто, си коментирал прееска, сигурен си дека не си само хејтер од страна и дека не ти се сфиѓа баш серијава или ради реда критики? Tv shows don't get better than this
Епа досадни ми се..го тупат :( Што да правам? Не сум човек за многу сезони изгледа или пак ми поминала еуфоријата за ББ, а можда и пмс е во прашање... :)
Сигурно не е дека немам попаметна работа па ќе земам сега ќе хејтам серии..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Те гледам дека и од suits не си задоволен нешто, си коментирал прееска, сигурен си дека не си само хејтер од страна и дека не ти се сфиѓа баш серијава или ради реда критики? Tv shows don't get better than this
Suits и јас го баталив. Вкус е во прашање, не (се) навредувајте така лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom