Figaro
Поени од реакции
408

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Каков epic fail, прочитав Марти, пишав Марти а мислев на Раст цело време! :DDD
  Figaro
  Figaro
  Ништo страшно, се дешава :)
  Ептен добар филм! Убав избор си напрајл. А сакаш драми? Awakeings со Робин Вилијамс и Роберт Де Ниро, го гледав засношти, базиран според вистинита приказна и мислам дека ќе ти се свиѓат! Глумата е врв.
  Бате во последно време сум ги гледал овие
  Prestige (сигурно ти е гледан ама морав пак да го гледам ради книгата шо ја прочитав)
  The Kite Runner (од оваа драма исто книгата ја прочитав и многу е добра, исто и филмот!)
  Frailty (филмчиште ипол!!!)
  Twelve Monkeys (класика, морав пак да се потсетам)
  The Life of David Gale (со Кевин Спејси,баш пишав и во темата и му го препорачав на едно другарче, одличен филм морат да го гледаш, многу добар трилер сигурен сум ќе ти се бендисат)
  Сега го спуштам новиов од Гибсон, Edge of darkness и очекувам да е одличен, зато шо Мел Гибсон е ѕвер!:)
  State of play, искрено не сум го гледал али таткоми го гледаше ми рече дека бил добар.
  Исто и Law Abiding Citizen. Јас во последно ги гледам анимираниве номинирани за оскар.. го гледав Up!, не ми се бендиса нешто посебно. Треба некој ден сега да му седнам на Inglorious Basterds ама ... ми се расипа дивидито ,а на компјутер не ми е филингот да го гледам, ем помал екран, ем без сараунд, глупо е :)
  Ауууууу. Многу јако филмчиште. ГО гледав пред некој ден, ама заборајв да ти пишам:).
  Јак, крајот ме изненади ептен, нешто во стилот на Ocean's, ама беше супер, одличен трилер, одамна не сум гледал некој таков добар:)

  Ако имаш време и желба пиши уш некој предлог шо ти фатил око, шо си го гледал во последно, неморат да е трилер, шо било. Поздрав :)
  Ах, уште не стигнав да го гледам за жал. Обврски многу во последно. Ќе најдам време па ќе пишам импресии, поздрав:)
  Да ама на крај ептен ме накурчија овие од средина што ги пушта да пробиваат... :)
  Еј добра идеја а ти бе кај живееше сум заборавил пошо пиша сега за сега во скопјанка дај нека те стават во к вода па да ти досаѓам цела школска година хехе
  не е до него :)
  Tи добар си? Кажи бе некој сингл хахаха или два сингла хахахаха
  Колку сум скромен а? :)
  Шала на страна у која кладилница се бутна на спорт лајф ?
  Добра песна? Епа ај ќе славиме со оваа песна после ус опен хахаха го гледаш циганот бе што ни дојде тој е мој пронајдок хахаха :)
  Да да дечките упорни хахаха абе ќе го јаде во америка надал таму му иде на федерер :)
  што збориш бе УС опен ќе биде посветен за Роже-јуниор кај смее да го изгуби ? :):) огромна мотивација- ризик јак-мила душа и да погинеш хахахаха :pos:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom