ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
31.440
Поени од реакции
74.697
Ептен е зезнат ждребот на Рафа

Потенцијални противници му се луѓе што во минатото го имале победувано на земја или луѓе во добра форма

1/16 финале: Нишикори
1/8 финале: Фоњини
1/4 финале: Саша Зверев
1/2 финале: Тием
:pos: :pos:
Јас сега го гледам ова. Сериозно мислиш дека Ѕверев, Нишикори и Фоњини се закана за Рафа на слем, особено на РГ? Не се праам генерал после војна, стварно сега го гледам постов, ама сериозно? :D Овие тројца заедно да застанат карши Рафа нема да го победат на земја.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.474
Поени од реакции
75.306
:pos: :pos:
Јас сега го гледам ова. Сериозно мислиш дека Ѕверев, Нишикори и Фоњини се закана за Рафа на слем, особено на РГ? Не се праам генерал после војна, стварно сега го гледам постов, ама сериозно? :D Овие тројца заедно да застанат карши Рафа нема да го победат на земја.
Па Фоњини го има победено Надал на земја, а Нишикори има играно добро на земја.
Тием сите го знаеме колку е квалитетен на земја

Не се работи за тоа дали би го победиле, туку дали би го намачиле

Ако сите овие му земат еден сет, Тием му земе два сета..тогаш би влегол уморен во евентуално финале и би имало ефект се тоа.
Ете, видовме и за Новак, имаше напнати утакмици пред финалето и потоа се посра :D

Не се работи за тоа дали мислам дека ќе го победат или не, муабетот ми беше дека на грен слем турнири најбитно е да се остане свеж, а мислев дека барем двајца од овие тенисери би можеле да му земат сет ако ништо друго.

А еве да објаснам дека не ми беше тоа поентата, во продолжението на постот што го цитираше пишав и ова:

Нишикории Фоњини можда нема ни да стигнат до таму..ама ако стигнат..сигурно се најзаебани противници за во оваа фаза

Да,мислам дека Надал повеќе ќе се мачеше со еден од Нишикори и Фоњини наместо со вистинските противници, иако звучи глупо

Сепак вреди малце респект за луѓе кои во минатото го имаат намачено Рафа. Да му се соберат пар тешки мечеви на Рафа и ќе имаше ефект во финалето.
Тоа ми беше муабетот

Нели, исто не верував дека Буста и Циципас ќе го победат Новак...ама го намачија..и тоа беше доволно за Новак 6-0 и 6-1 да започне во финалето
Автоматски споено мислење:

А те сфаќам, секако не велев дека Надал би изгубил од овие, особено не од Саша :D
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
8
Каков црн Нишикори 5 гема дали би зел сл Рафа. Ликот е изгубен во свемирот. Од Гарин 6 0 го јадеше.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
1.747
Поени од реакции
1.875
Sofia Open 2020 - Arena Armeec - 07.11-14.11. 2020
FB-cover_820x360px-2.jpg

Diego Schwartzman (№8 ), Gael Monfils (№11), Denis Shapovalov(№12), Roberto Bautista Agut (№13), Pablo Carreno Busta (№15), Fabio Fognini(№16), Karen Khachanov(№17), Milos Roanic (№21), Felix Auger Aliassime (№22), Dusan Lajovic (№24), Casper Ruud (№25), Borna Coric(№27), Taylor Fritz (№28), Alex De Minaur (№29), Filip Krajinovic (№30), Jan-Lennard Struff (№32), Nikoloz Basilashvili (№33), Kei Nishikori (№35) , Kevin Anderson ("saved ranking" №14).
Tickets in sale ..
https://sofiaopen.bg/
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.440
Поени од реакции
74.697
Па Фоњини го има победено Надал на земја, а Нишикори има играно добро на земја.
Тием сите го знаеме колку е квалитетен на земја

Не се работи за тоа дали би го победиле, туку дали би го намачиле

Ако сите овие му земат еден сет, Тием му земе два сета..тогаш би влегол уморен во евентуално финале и би имало ефект се тоа.
Ете, видовме и за Новак, имаше напнати утакмици пред финалето и потоа се посра :D

Не се работи за тоа дали мислам дека ќе го победат или не, муабетот ми беше дека на грен слем турнири најбитно е да се остане свеж, а мислев дека барем двајца од овие тенисери би можеле да му земат сет ако ништо друго.

А еве да објаснам дека не ми беше тоа поентата, во продолжението на постот што го цитираше пишав и ова:
Да,мислам дека Надал повеќе ќе се мачеше со еден од Нишикори и Фоњини наместо со вистинските противници, иако звучи глупо

Сепак вреди малце респект за луѓе кои во минатото го имаат намачено Рафа. Да му се соберат пар тешки мечеви на Рафа и ќе имаше ефект во финалето.
Тоа ми беше муабетот

Нели, исто не верував дека Буста и Циципас ќе го победат Новак...ама го намачија..и тоа беше доволно за Новак 6-0 и 6-1 да започне во финалето
Автоматски споено мислење:

А те сфаќам, секако не велев дека Надал би изгубил од овие, особено не од Саша :D
Знам што сакаш да кажеш ама пак не ти држи вода муабетот. Сакаш да ги извадиме меѓусебните на Рафа со Кеи и Фабио на РГ? :D Апсолутно може за кур да му се фатат. Тием е друго, не го ни спомнав него во оваа група на играчи, он е во самиот врв и реално со Ноле е најтежок противник за Рафа, иако каков и да е никад нема да изгуби од него на РГ. За Ѕверев не ми се прави муабет, гемови ќе брои и он како и Кеи и компанија.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
697
Поени од реакции
724
Sofia Open 2020 - Arena Armeec - 07.11-14.11. 2020
Прегледај го приврзокот 270385

Diego Schwartzman (№8 ), Gael Monfils (№11), Denis Shapovalov(№12), Roberto Bautista Agut (№13), Pablo Carreno Busta (№15), Fabio Fognini(№16), Karen Khachanov(№17), Milos Roanic (№21), Felix Auger Aliassime (№22), Dusan Lajovic (№24), Casper Ruud (№25), Borna Coric(№27), Taylor Fritz (№28), Alex De Minaur (№29), Filip Krajinovic (№30), Jan-Lennard Struff (№32), Nikoloz Basilashvili (№33), Kei Nishikori (№35) , Kevin Anderson ("saved ranking" №14).
Tickets in sale ..
https://sofiaopen.bg/

Играчи од светкиот врв ќе играат, одлично е тоа.
Ќе биде сосема солиден турнирот.
Ако играат овие играчи, тогаш фаворит за титулата е Пабло Карено Буста според мене.
 
На врв Bottom