ATP тенис - општа дискусија

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Во форма е Саша.
После УС Опен има 15-1 серија, со два освоени турнири, единствениот пораз му е на Роланд со температура преку 38.
Перфектно играше денес.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Шансата ја имаше за камбек Рафа, но реши да биде пасивен и да форсира слајс.. а баш му оди бехендот периодов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Во недела започнува АТП Финалето:

1605283529762.png
Автоматски споено мислење:

Пак Рафа ќе се мачи :(
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Секако се мачи у сала на тврда, дури и погодени му се противнициве.
Зверев и Медведев му се изгор за овие услови.
Олеснителна околност ќе беше ако играше против Шварцман наместо Рублев од четвртиот шешир, али мање битно, ако сака далеку, треба да победи се што ќе му се најде на патот!
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Рафа има полесни противници, треба да се земе во предвид формата на Циципас и повредата на Доми. Едини противник од кој би изгубил е Рубљов.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Мене искрено да ви кажам не ми се свиѓа како тенисер Надал. Мило ми е ради годините што победи ама како тенисер не ме воодушеви.

Кога јас би бил тенисер би бил нешто слично како него. Недостаток на квалитет би надополнувал со борбеност :D Самиот факт што негов најголем квалитет во играта е да ги стига сите топки доволно говори дека е ограничен тенисер. Сервис слаб, јас не видов ни еден ритрн да направи. Два брејка направи со еден додир на топчето. Не викам дека некој му е крив на аргентинецот, него само сакам да истакнам зашто не ми се свиѓа како тенисер. За замја се покажа добар, ама ова е само еден јак турнир.. и мислам дека нема преиспозиции да биде број 1 на АТП. Тешко дека само од земјени терени ќе собере бодови за број 1. Не ми се свиѓа тоа што многу ретко напаѓа. Не ви личи малку на зајче во лицето? :D

Конкретно за финалето, иако изгледаше на прв поглед добро, мене не ми се свиѓаше. Многу еднолична игра на двајцата. До душа аргентинецот од време на време мењаше нешто во играта, ама затоа знаеше понекогаш да се понаша како Македонец - од чиста мира да губи :D чат-пат некој атрактивен поен и тоа.. ништо посебно.

Сетете се само на Австралија Опен оваа година Сафин - Федерер, атомски тенис. Тоа е тоа ако збориме за квалитетна игра...

уште еднаш, браво за Надал! Покрај се си заслужи..
6 Јуни 2005 година,една од поголемите блампертизи на форумов. :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
"Činjenica da je prosečan fan tenisa na svetu star čak 61 godinu je malo šokantna. Moje mišljenje je da nešto mora da se menja."
И ради ова коментарот му е дека слемовите треба на 2 добиени да се играат, а бај д веј не е точно ова со старосната граница.

Хоклехехехехехе, како да не го руга некад човек ај кажете...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Зш никој не напишал хохоклееехехехехехе? :D
Бреј ама го изеде од Медведев, глатко, лесно, брзо, у два сета, два пати по 6-3. 3-2 водеше у прв сет и после тоа 6-3 3-0 за Медо беше, 7 гемови во низа... Новак има најголеми проблеми со младинава од големата тројка, највеќе ќотек има јадено.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Зш никој не напишал хохоклееехехехехехе? :D
Бреј ама го изеде од Медведев, глатко, лесно, брзо, у два сета, два пати по 6-3. 3-2 водеше у прв сет и после тоа 6-3 3-0 за Медо беше, 7 гемови во низа... Новак има најголеми проблеми со младинава од големата тројка, највеќе ќотек има јадено.
Ја коа зборам веќе неколку месеци дека нема сигурен слем за Новак, они фантазираат со 22, 23 слема ќе стигнел. Мислат уште 2011 е.
Не дека е турниров некој репер, ама 50-50 ќе биде и со Медведев и со Тим на тврда следниве сезони.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Сам си е крив со глупостите за ПТПА.

Колку и да мисли позитивно за сите, нормално дека ќе има притисок од АТП и ќе се одрази и на резултати.
Затоа почна со глупи изјави и по поразот од Сонего и за слемови во два добиени. На 3 добиени додека не изгуби од некој од младиве ќе е фаворит.
Ова со ПТПА почна 3 дена пред УС Опен. Имаш 25-0 на старт на сезона се функционира и за ова нерви и време да трошиш
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Зш никој не напишал хохоклееехехехехехе? :D
Бреј ама го изеде од Медведев, глатко, лесно, брзо, у два сета, два пати по 6-3. 3-2 водеше у прв сет и после тоа 6-3 3-0 за Медо беше, 7 гемови во низа... Новак има најголеми проблеми со младинава од големата тројка, највеќе ќотек има јадено.
За поразот на Надал нешо ќе кажеш? hhhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom