ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
Ептен е зезнат ждребот на Рафа

Потенцијални противници му се луѓе што во минатото го имале победувано на земја или луѓе во добра форма

1/16 финале: Нишикори
1/8 финале: Фоњини
1/4 финале: Саша Зверев
1/2 финале: Тием
:pos: :pos:
Јас сега го гледам ова. Сериозно мислиш дека Ѕверев, Нишикори и Фоњини се закана за Рафа на слем, особено на РГ? Не се праам генерал после војна, стварно сега го гледам постов, ама сериозно? :D Овие тројца заедно да застанат карши Рафа нема да го победат на земја.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
:pos: :pos:
Јас сега го гледам ова. Сериозно мислиш дека Ѕверев, Нишикори и Фоњини се закана за Рафа на слем, особено на РГ? Не се праам генерал после војна, стварно сега го гледам постов, ама сериозно? :D Овие тројца заедно да застанат карши Рафа нема да го победат на земја.
Па Фоњини го има победено Надал на земја, а Нишикори има играно добро на земја.
Тием сите го знаеме колку е квалитетен на земја

Не се работи за тоа дали би го победиле, туку дали би го намачиле

Ако сите овие му земат еден сет, Тием му земе два сета..тогаш би влегол уморен во евентуално финале и би имало ефект се тоа.
Ете, видовме и за Новак, имаше напнати утакмици пред финалето и потоа се посра :D

Не се работи за тоа дали мислам дека ќе го победат или не, муабетот ми беше дека на грен слем турнири најбитно е да се остане свеж, а мислев дека барем двајца од овие тенисери би можеле да му земат сет ако ништо друго.

А еве да објаснам дека не ми беше тоа поентата, во продолжението на постот што го цитираше пишав и ова:

Нишикории Фоњини можда нема ни да стигнат до таму..ама ако стигнат..сигурно се најзаебани противници за во оваа фаза

Да,мислам дека Надал повеќе ќе се мачеше со еден од Нишикори и Фоњини наместо со вистинските противници, иако звучи глупо

Сепак вреди малце респект за луѓе кои во минатото го имаат намачено Рафа. Да му се соберат пар тешки мечеви на Рафа и ќе имаше ефект во финалето.
Тоа ми беше муабетот

Нели, исто не верував дека Буста и Циципас ќе го победат Новак...ама го намачија..и тоа беше доволно за Новак 6-0 и 6-1 да започне во финалето
Автоматски споено мислење:

А те сфаќам, секако не велев дека Надал би изгубил од овие, особено не од Саша :D
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Каков црн Нишикори 5 гема дали би зел сл Рафа. Ликот е изгубен во свемирот. Од Гарин 6 0 го јадеше.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Sofia Open 2020 - Arena Armeec - 07.11-14.11. 2020
FB-cover_820x360px-2.jpg

Diego Schwartzman (№8 ), Gael Monfils (№11), Denis Shapovalov(№12), Roberto Bautista Agut (№13), Pablo Carreno Busta (№15), Fabio Fognini(№16), Karen Khachanov(№17), Milos Roanic (№21), Felix Auger Aliassime (№22), Dusan Lajovic (№24), Casper Ruud (№25), Borna Coric(№27), Taylor Fritz (№28), Alex De Minaur (№29), Filip Krajinovic (№30), Jan-Lennard Struff (№32), Nikoloz Basilashvili (№33), Kei Nishikori (№35) , Kevin Anderson ("saved ranking" №14).
Tickets in sale ..
https://sofiaopen.bg/
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
Па Фоњини го има победено Надал на земја, а Нишикори има играно добро на земја.
Тием сите го знаеме колку е квалитетен на земја

Не се работи за тоа дали би го победиле, туку дали би го намачиле

Ако сите овие му земат еден сет, Тием му земе два сета..тогаш би влегол уморен во евентуално финале и би имало ефект се тоа.
Ете, видовме и за Новак, имаше напнати утакмици пред финалето и потоа се посра :D

Не се работи за тоа дали мислам дека ќе го победат или не, муабетот ми беше дека на грен слем турнири најбитно е да се остане свеж, а мислев дека барем двајца од овие тенисери би можеле да му земат сет ако ништо друго.

А еве да објаснам дека не ми беше тоа поентата, во продолжението на постот што го цитираше пишав и ова:




Да,мислам дека Надал повеќе ќе се мачеше со еден од Нишикори и Фоњини наместо со вистинските противници, иако звучи глупо

Сепак вреди малце респект за луѓе кои во минатото го имаат намачено Рафа. Да му се соберат пар тешки мечеви на Рафа и ќе имаше ефект во финалето.
Тоа ми беше муабетот

Нели, исто не верував дека Буста и Циципас ќе го победат Новак...ама го намачија..и тоа беше доволно за Новак 6-0 и 6-1 да започне во финалето
Автоматски споено мислење:

А те сфаќам, секако не велев дека Надал би изгубил од овие, особено не од Саша :D
Знам што сакаш да кажеш ама пак не ти држи вода муабетот. Сакаш да ги извадиме меѓусебните на Рафа со Кеи и Фабио на РГ? :D Апсолутно може за кур да му се фатат. Тием е друго, не го ни спомнав него во оваа група на играчи, он е во самиот врв и реално со Ноле е најтежок противник за Рафа, иако каков и да е никад нема да изгуби од него на РГ. За Ѕверев не ми се прави муабет, гемови ќе брои и он како и Кеи и компанија.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Sofia Open 2020 - Arena Armeec - 07.11-14.11. 2020
Прегледај го приврзокот 270385

Diego Schwartzman (№8 ), Gael Monfils (№11), Denis Shapovalov(№12), Roberto Bautista Agut (№13), Pablo Carreno Busta (№15), Fabio Fognini(№16), Karen Khachanov(№17), Milos Roanic (№21), Felix Auger Aliassime (№22), Dusan Lajovic (№24), Casper Ruud (№25), Borna Coric(№27), Taylor Fritz (№28), Alex De Minaur (№29), Filip Krajinovic (№30), Jan-Lennard Struff (№32), Nikoloz Basilashvili (№33), Kei Nishikori (№35) , Kevin Anderson ("saved ranking" №14).
Tickets in sale ..
https://sofiaopen.bg/

Играчи од светкиот врв ќе играат, одлично е тоа.
Ќе биде сосема солиден турнирот.
Ако играат овие играчи, тогаш фаворит за титулата е Пабло Карено Буста според мене.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
I nije mi se igralo, da budem iskren. Nije toliko uticala tužna vest; jeste uticala, ali nije u tolikoj meri da zbog toga baš i ne mogu da igram. Ali, generalno mi se jednostavno nije igralo. Odradio sam ono što sam hteo da odradim i zbog čega sam došao. Jako čudan dan. Tako je kako je. Nastavljam dalje, okrećem novu stranicu. Sada ću malo biti sa porodicom, vraćam se u Srbiju i radujem se tome. Onda ću se dobro spremiti za London i pokušaću tamo da završim snažno i na najbolji mogući način“.

И после го нејќеле, ама западот го мрази пошо е од сиромашна земја, ама вака ама така. ГРЕВ!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Значи Стефан Коби не треси. Повреден беше и не му се играше. Побогу Корона криза е, на кого му е дојдено до тенис и урлање по дискотеки. А и неколку крупни грешки имаше судијата. Како намерно да сакаат да го исфрлат од ритам пизда им матер западњачка.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Како бе повреден а таква игра на Борна Чориќ ја сврте и победи? Ама неее тогаш му се играше па затоа е така.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Како бе повреден а таква игра на Борна Чориќ ја сврте и победи? Ама неее тогаш му се играше па затоа е така.
Па влече повреди и играше со болки на турниров, како и при финалето на Ролан Гарос. Тоа што не се објавува по медиуми е за да нема лигавање од вакви хејтерчиња како тебе и Стефан Коби, демек се вадел. Мислиш се работи за некојси селски фудбалер, а не за рекетот број 1 и најдобриот во историјата на тенисот.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Kakov klosar ej, izleze so izjava deka ne mu se igralo :pos: :чда:
Ako ne mu se igrashe, mozese slobodno postponed i ic ne morase ni da igra.
Gnida od covek realno, jas za srekja se predomisliv i ne go odigrav 2-0 na mizerniot 1.15 koeficient.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom