ATP тенис - општа дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Леле, не зезајте, ептен погрешно го имате сфатено Новак со говорот.

Не е као "hehe mu ja pustiv" него "Не ми беше денот, едноставно како да не ми беше дојдено до тенис"

Тотално добро се изразил Новак, си кажал дека имал лош ден, си признал дека нема никаква друга причина како повреда или слично и тоа е тоа.
Баш ова мене ми е за пофалба, можел лесно да каже повреда/распоред/бла бла/ ама си кажал ферски дека не му се играло денеска, нешто што вообичаено би го кажале тенисери на челинџери, сосема е нормално некој психички да е паднат, сигурно и Надал/Роџер имале вакви периоди
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Секако дека лошо сме го разбрале. Не му било до тенис зашо умрел некој поп, ОК. Кажи си дека противникот бил боље и не се брукај ебате тоа, а не вакви глупости да збори. Не знам што не сфаќате дека потценувалки и нефер е према противникот да изјавиш дека не ти се играло. Број 1 си, пример треба да бидеш за сите, а ти изјавуваш па не ми беше до тенис денес.... Па што не предаде пред меч ако не му било до тенис? Куртон.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Па влече повреди и играше со болки на турниров, како и при финалето на Ролан Гарос. Тоа што не се објавува по медиуми е за да нема лигавање од вакви хејтерчиња како тебе и Стефан Коби, демек се вадел. Мислиш се работи за некојси селски фудбалер, а не за рекетот број 1 и најдобриот во историјата на тенисот.
Па надевај се дека бил повреден зашто ваков ќотек нема изедено во кариера Новак.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Нели со турниров во Виена бркаше таму некој рекорд од Федерер, најмногу недели како број 1. Сега како се калкулациите околу тоа?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Секако дека лошо сме го разбрале. Не му било до тенис зашо умрел некој поп, ОК.
Ама буквално не го кажа тоа, не знам како може различно да го сфатиме цитатов :D

Nije toliko uticala tužna vest;

Тоа му е говорот, лош ден дека имал и не му било до тенис. Исто како во фудбал кога одредени екипи ќе изгубат волја кога ќе примат пар голови уште на старт па потоа и не им се игра.
Сосема е ок некој да има off ден, сите имале од големиве играчи, само ти говорот му го сфаќаш погрешно.

Еве замисли дека завршил мечот и рекол "Јбг, не ми беше денот" и си отишол.

Вака најдобро можам да ти доловам јас како го сфаќам говоров, нема ништо длабоко за гледање во ова, буквално тоа е му е цел говор "јбг, не ми беше денот"
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Нели со турниров во Виена бркаше таму некој рекорд од Федерер, најмногу недели како број 1. Сега како се калкулациите околу тоа?
Ќе го сруши рекордот, нема калкулации.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Секако дека лошо сме го разбрале. Не му било до тенис зашо умрел некој поп, ОК. Кажи си дека противникот бил боље и не се брукај ебате тоа, а не вакви глупости да збори. Не знам што не сфаќате дека потценувалки и нефер е према противникот да изјавиш дека не ти се играло. Број 1 си, пример треба да бидеш за сите, а ти изјавуваш па не ми беше до тенис денес.... Па што не предаде пред меч ако не му било до тенис? Куртон.

Може некој негов човек од тимот или семејството го играл мечот да Ноле изгуби со 2-0 и затоа не го предаде мечот. ;)

На времето кога Ноле се пробиваше во врвот на тенисот знаеше да предава мечеви, и тогаш беше критикуван од Енди Родик и од Федерер.
Сега пак го критикувате зошто не ги предава мечевите. Никако Ноле не може на сите да им угодува. :D
 
M

Macedon1um

Гостин
"Odradio sam ono što sam hteo da odradim i zbog čega sam došao. Osigurao sam broj jedan", bio je iskren Nole posle poraza, ali to se nikako nije svidelo Straki.
"Takvi komentari su nepotrebni. Čak i ako to mislite, ne pričate o tome na konferenciji za medije", ljutito je odgovorio Straka za portal nachrichten.at

Јас сум фан на Ноле ама стварно се глупира со ваквиве изјави, му треба подобар ПР тим да не се мести сам на вакви пенали да го ругаат

Може некој негов човек од тимот или семејството го играл мечот да Ноле изгуби со 2-0 и затоа не го предаде мечот. ;)

Да бе татко му Срѓан го сликале во моцарт како чека за авторизација на тикетот, уплатил 50.000 динари на пораз :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Ќе биде забавно задутре Надал-Лопез, во серија од 2 победи по ред е Лопез против Надал, нешто што не знам кој друг од големава четворка го има напревено освен Фоњини во 2015
А за три по ред h2h не знам дали некој и воопшто го има победено (а да не е нели, некој од големциве :D )
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Па ако изгуби од Лопез нека се обеси, со една нога во гроб е Фели.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Има шанси Фели со играта негова и на 50 години пак ќе е незгоден за Рафа. Особено на оваа брза подлога, ја мислам 2-1 сетови за Рафа.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Има шанси Фели со играта негова и на 50 години пак ќе е незгоден за Рафа. Особено на оваа брза подлога, ја мислам 2-1 сетови за Рафа.
1000ка да, штета не ја пишав ја погодив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom