Android телефон до 150 евра

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Веќе ако фрлаш повеќе пари за 250 евра го имаш на ново Xperia P. Јас го имав телефонот до пред некоја недела и беше топ. Единствена маана му беше што имаше послаба батерија и откога добив апдејт за 4.0, батеријата почна побрзо да се троши. Ако не ти смета батеријата, тогаш тој е перфектен со 1гб рам, дуал-кор процесор на 1гигахерц, 8 мегапиксели камера со фулл хаде видео, предна камера доколку имаш потреба, 16гб меморија и така.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Типо-то е мал..
Мислев и јас HTC Desire HD, ма да и за Sensation има доста custom rom-ови за JB..



EVO 3D по огласи може да се најде за 200-240 евра, али тоа е веќе преку границата од буџетот :) Али од друга страна освен 3D екранот нема никаква разлика од Sensation-от
Ма да коа ќе видам од друга страна, подобро да уштедам и да си го зеам него или Deisre X-от.
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 19:50 ---


Е сеа нексусот незнам како се движат цените...
Samsung Google Nexus i9023 можеш да го најдеш и за 150/160 евра. А за Ево 3Д мислам дека го има и под 200 евра. Некни го видов баш случајно на пазар3. Јас би ти препорачал да не брзаш, да подсобереш пари доколку немаш и да си купиш Сензејшн.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
а какво мислење имате за алкател от995 ?
позитивни негативни страни на телефончето
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Јас сакам да земам HTC Desire X, има некој купено, релативно нов е? Само единствено нешто што ме двоуми е што не знам дали ќе има 4.1 апдејт...
Би требало да има 4.1, ХТЦ најави за сите телефони од 2012 кои имаат повеќе од 512мб рам ќе има JB, One V и Desire C нема да добијат, Desire X 99% ќе има ЈB 4.1.

Е сеа нексусот незнам како се движат цените...
Слично колку Galaxy S 140~160евра.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а какво мислење имате за алкател от995 ?
позитивни негативни страни на телефончето
Покрај сите хатециња, аркови и други андроиди, не гледам причина зашто некој би купил алкател со сомнителен квалитет и скоро никаква поддршка
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
за тие пари тешко да најдеш поасален и сочуван смартфон,сепак јас би одбрал нексус како што кажа горниот пост инаку сензејшн не е лош ама си знаеш,јас имам Дезајр ХД и сум задоволен и си менував РОМ од сензејшн а за ЏБ не е тоа-тоа како што треба а ќе доработи како што треба. Значи ќе земеш нексус или галакси ајс горе-доле за тие пари,а за експерија некои модели тешко да навлегуваш длабоки пермисии и да направиш рут или да смениш РОМ барем така ми рекоа и на крајниот случај поради очајнички мерки-очајнички потреби тогаш ајфон 3гс само ако има сочуван:);)
 
P

Princ

Гостин
Sensation (под дифолт) нема никаков дефект. Другар има Sensation, јас имам XE, супер се.
Е сега, 8500 денари за телефон што излегол пред скоро 2 години во продажба не се баш малку.
Патем, бидејќи воопшто не можам да го најдам на сајтот, сигурно нема некој трик (обврски, договор,ово-оно)?
Како и да е, се работи за стар модел и веројатно чистат магацин.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Sensation (под дифолт) нема никаков дефект. Другар има Sensation, јас имам XE, супер се.
Е сега, 8500 денари за телефон што излегол пред скоро 2 години во продажба не се баш малку.
Патем, бидејќи воопшто не можам да го најдам на сајтот, сигурно нема некој трик (обврски, договор,ово-оно)?
Како и да е, се работи за стар модел и веројатно чистат магацин.
Таман работа 8500 да го даваат телефонот, па на старо да го купиш е 11-12000 ден
тоа им е некаква грешка дека е само телефон или па е таа сума плус рати, или со претплата
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Според мене, Sony Xperia Tipo. Има Андроид 4.0, 512mb рам, 800mhz процесор... Е, сеа, камерата е 3.15 мегапиксели, ама па и не е многу лошо тоа. За цената (150-ish евра), телефонот си е лудница.
Јас го земав и не е лудница ама е функционален топ како за budget android. Отвора секакви апликации, игри, адобе, ексел, ворд и слично. Скајпот супер работи... Највероватно сеуште го има во понуда со договор 24 од Т-Мобиле во релакс сурф пакетите за 1денар или слично. Баш ти го препорачувам без да се мислиш, ако веќе сакаш да заштедиш.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Член од
30 септември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Јас го земав и не е лудница ама е функционален топ како за budget android. Отвора секакви апликации, игри, адобе, ексел, ворд и слично. Скајпот супер работи... Највероватно сеуште го има во понуда со договор 24 од Т-Мобиле во релакс сурф пакетите за 1денар или слично. Баш ти го препорачувам без да се мислиш, ако веќе сакаш да заштедиш.
Како што кажав, за 100 евра е супер. Ако зборуваме за нов телефон за тие пари, секако. Не викам дека не можеш да земеш половен со подобри спецификации, ама за нов телефон си е баш супер таа цена.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
а какво мислење имате за алкател от995 ?
позитивни негативни страни на телефончето
добар е за тие пари - поготово ако го надградиш на ICS (доаѓа со Gingerbread)

камерата не е баш којзнае шо, ама за тие пари...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Би требало да има 4.1, ХТЦ најави за сите телефони од 2012 кои имаат повеќе од 512мб рам ќе има JB, One V и Desire C нема да добијат, Desire X 99% ќе има ЈB 4.1.
Aко добие JB, тогаш телефонот ќе биди најдобрата опција за тие пари. Уште да пуштат пост пејд промотивна понуда од ВИП и го земам. :D
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Гледајќи едни benchmark-ови, Типо-то е подобар од Desire C-то, само со малку помал екран што е тоа му праи проблем..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom