Android телефон до 150 евра

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од edin4o, 20 ноември 2012.

 1. edin4o

  edin4o Продуцент

  Член од:
  4 април 2010
  Мислења:
  1.417
  Допаѓања:
  456
  Гледам да купам некој андроид телефон до 150 евра (старо или ново). Кога бев у T-Mobile во City Mall, приметив дека HTC Sensation пишува цена само телефон ~8500...Ги прашав да не е грешка они ми викаат не е, тоа е последниот..
  Е сега, читам на нет све е ОК со него, али HTC имале проблеми со “ало-ало“ функцијата на телефонот. Мене тоа ми е доста битно (не е пресудно, пошто и онака не зборувам многу - со 100 денари кредит терам скоро 2 месеца :D ), али коа зборам со некој не сакам да биде: “абе ме слушаш? ДОбро е сеа?“ Доста е што сум на VIP уште такво нешто ми фали :D

  У глобала све друго стандардно нека си е..Ако има нешто да се најде за 150 евра (како што кажав старо или ново) со DualCore, ICS и барем 1гб рам (а и немора), ќе бидам задоволен.

  Само немојте алкател ВЕ МОЛАМ :D Се двоумам меѓу HTC и Sony Xperia (самсунг овие поефтиниве не ми фатија око)
   
  На Zakonceto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vXa

  vXa

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  35
  Ме зачуди ова и мене. На каталогот пишува 8400 денари. Сигурно е некоја грешка. Не ми се верува дека би го пуштиле толку евтино иако е кодиран.

  Надополнето...
  Само телефон е 25990, Таа цена од 8400 е изгледа со комбинација на бонуси од зборење и сл.
   
  На TwiNNeR и edin4o им се допаѓа ова.
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.382
  Допаѓања:
  1.481
  Сензејшнот во Т-Мобиле се сите репарирани, другар купи нов, внатре едно кило прашина помеѓу екранот и тачот, па го продаде за 2 дена, му викам репарирани се не ми веруваше, после прашал некој братучед што работел таму му го рекол истото
   
 4. Maro59

  Maro59

  Член од:
  30 септември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  Според мене, Sony Xperia Tipo. Има Андроид 4.0, 512mb рам, 800mhz процесор... Е, сеа, камерата е 3.15 мегапиксели, ама па и не е многу лошо тоа. За цената (150-ish евра), телефонот си е лудница.
   
  На demamp, Krk1 и Овердрајв им се допаѓа ова.
 5. vXa

  vXa

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  35
  Не ми се верува да паднат на такво дереџе Т-Мобајл. Но ако ти го потврдиле тоа, тогаш тоа е еден голем минус за нив
   
  На edin4o му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mr.Deni

  Mr.Deni Животна грешка си ми ти...

  Член од:
  4 мај 2007
  Мислења:
  2.752
  Допаѓања:
  468
  Телефонот е 100 евра нов по огласи и мобилари ;) Иначе супер е телефончето ако не ти смета да се каже малиот екран 3.2inch
   
 7. theprince

  theprince Fan of Irony

  Член од:
  3 февруари 2008
  Мислења:
  1.238
  Допаѓања:
  151

  Другарче ова Сенсзејшн е на претплата толку евтин или постпејд? :)
   
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Јас имам HTC Sensation и никаков проблем немаат. Кој ти рекол тоа-те лажел. Јас би ти препорачал да си земеш некое Самсунгче или ХТЦ. Поточно, Galaxy S i9000, HTC Evo 3D, Desire HD, One V, Galaxy Ace II, Desire S, Desire X. Овие што ти ги набројав ти се топ модели. А од Sony, најдобро ти е Xperia Go, Xperia Sola, Xperia U, Xperia P.
   
  На edin4o му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.382
  Допаѓања:
  1.481
  Друже се слушаш ли што збориш?
  типо лудница? и типо вреди 150 евра:pos:
  --- надополнето: 20 ноември 2012 во 19:18 ---
  Сигурно нема во салон да ти кажат
  туку тоа се инсајдерски информации, муабетов беше кога ги извадија сензејшн на 1 денар во претплата од 500-600 ден
   
  На Blazing Guns му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Овердрајв

  Овердрајв Модератор

  Член од:
  5 ноември 2005
  Мислења:
  4.255
  Допаѓања:
  568
  Побитно од било што друго (вклучувајќи и хардвер) - гледај телефонот да има барем ICS (Android 4.0.x), или надградба до ICS или JB (4.1.x - 4.2), сеедно дали официјална или преку ROM-ови.

  Добар избор би бил Samsung Galaxy S, само ако најдеш некој добро чуван, зашто е стар 2.5 години.
   
 11. vXa

  vXa

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  35
  Torte Mobile™ Да тоа нормално нема да ти кажат. Но ме зачуди дека се спуштаат до тоа ниво.
   
 12. MeirelesGFB1907

  MeirelesGFB1907

  Член од:
  5 декември 2010
  Мислења:
  700
  Допаѓања:
  157
  Samsung Galaxy S или HTC Desire HD!
   
 13. Tomekk

  Tomekk

  Член од:
  4 мај 2009
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.220
  За 150 евра тешко настаро дуал кор, може да се најде некој Sensation до 200евра, за тие пари најдобро Galaxy Nexus S, барем телефонот е up to date софтверски, или Galaxy S, заглавен на 2.3, со custom rom до 4.1 има.
   
  На Pane-G и edin4o им се допаѓа ова.
 14. Божино

  Божино 4815162342

  Член од:
  27 јуни 2007
  Мислења:
  8.059
  Допаѓања:
  11.663
  Јас сакам да земам HTC Desire X, има некој купено, релативно нов е? Само единствено нешто што ме двоуми е што не знам дали ќе има 4.1 апдејт...
   
 15. edin4o

  edin4o Продуцент

  Член од:
  4 април 2010
  Мислења:
  1.417
  Допаѓања:
  456
  Типо-то е мал..
  Мислев и јас HTC Desire HD, ма да и за Sensation има доста custom rom-ови за JB..

  EVO 3D по огласи може да се најде за 200-240 евра, али тоа е веќе преку границата од буџетот :) Али од друга страна освен 3D екранот нема никаква разлика од Sensation-от
  Ма да коа ќе видам од друга страна, подобро да уштедам и да си го зеам него или Deisre X-от.
  --- надополнето: 20 ноември 2012 во 19:50 ---
  Е сеа нексусот незнам како се движат цените...
   

Сподели преку: