Android телефон до 150 евра

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Јас сакам да земам HTC Desire X, има некој купено, релативно нов е? Само единствено нешто што ме двоуми е што не знам дали ќе има 4.1 апдејт...
Го купив пред 3 саати , кажи што те интересира ...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
:cautious: HTC-ата ми изгледаат многу посекси, но некаде читав дека Sense-от (поготово 4.0) зимало од рамот, па така Sony Xperia кој е еквивалент со некој HTC, би бил подобар само заради UI-то.
True or False?
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 16:02 ---
Го купив пред 3 саати , кажи што те интересира ...
Се јави на некој? Каков е квалитетот на повикот?
Гласен ли е телефонот?

Ме интересира дали ќе иам исти проблеми со мрежата на VIP исто како и со мојов сегашен SE W610i
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
:cautious: HTC-ата ми изгледаат многу посекси, но некаде читав дека Sense-от (поготово 4.0) зимало од рамот, па така Sony Xperia кој е еквивалент со некој HTC, би бил подобар само заради UI-то.
True or False?
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 16:02 ---


Се јави на некој? Каков е квалитетот на повикот?
Гласен ли е телефонот?

Ме интересира дали ќе иам исти проблеми со мрежата на VIP исто како и со мојов сегашен SE W610i
Зборев и нема никаков проблем , топ си е ...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Зборев и нема никаков проблем , топ си е ...
Пошто гледам исти се со парите Desire X и Xperia P
Иако тазе го зема, дали се каеш шо го зема, односно што не зема Xperia? :D
Мора вакви прашања се надевам не ми замерувате :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Пошто гледам исти се со парите Desire X и Xperia P
Иако тазе го зема, дали се каеш шо го зема, односно што не зема Xperia? :D
Мора вакви прашања се надевам не ми замерувате :)
Не се каам ама ич . Имаа само бел и се мислев ама го земав и да ти кажам многу сум задоволен .
9900 го земав со договор од т-мобиле
Пиши ми ПП ако те интересира нешо конкретно
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
92
Поени од реакции
53
За 10к денари има вакви зверови, само треба да имаш муда за ризик :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Нема голема филозофија тука...Им викаш на сите јави ми се неам кредит и ти се јавуваат пошо имаат бесплатни :)
А и плус не сум тип кој се јавува многу-многу, али коа ќе се јавам сакам убав звук да ми вади и да не биде она “корисниците на вип за едно излегување се слушаат 17 пати пошо 16 пати неможат врска да добијат и да се слушнат“ :D
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 21:33 ---
За 10к денари има вакви зверови, само треба да имаш муда за ризик :)
Не да е ЈАКО телефончево :D
Али муда слабо да се купи :D
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
131
Поени од реакции
28
Јас сакам да земам HTC Desire X, има некој купено, релативно нов е? Само единствено нешто што ме двоуми е што не знам дали ќе има 4.1 апдејт...
јас имам desire X презадоволен сум сега засега од него..го користам 3-4 недели супер телефонче ..и перформанси и големина ..
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Јас имам HTC One V, и на секој кој бара нов андроид телефон, најсрдечно му го препорачувам. Па и посебно ако претходно си бил заглавен со андроид 2.1, како јас со стариот LG GT540 Optimus. Не знам која е цената на телефонот сега, јас го зедов летоска со продолжување на договорот во T-Mobile на 599 ден. претплата, за околу 7000 денари, на 9 рати. Навистина исплатливо!
 
A

Avenger99

Гостин
Тогаш Xperia P во секој случај... А башка и еден мој другар го има ептен ми се свиѓа скоро по цел ден у школо му го чепкам и играм на него :D
Да супер е,само батеријата малце му е слаба иначе е топ за тие пари
 
A

Avenger99

Гостин
Со батеријата можеш да поминеш ден ?
Можеш,на почетокот кога го купив зошто ми е прв андроид телефон како ненаситен на него бев ми траеше околу 7-8 саати,сега пошто не го чачкам толку издржува батеријата ден до ден и пол,зависи како ќе го работиш,екранот троши најмногу батерија меѓутоа тој самиот се прилагодува на условите,на пример на директна изложеност на сонце е многу светол и се се гледа,додека ноќе светлината на екранот се редуцира со цел да заштеди батерија,надградбата на ICS доста помогна кон заштедата на батеријата на Xperia P..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom