Android телефон до 150 евра

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Best Buy во УК, под 100 фунти телефонче со двојадрен процесор, 4 инчи екран и ИЦС.

 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Во Ледиком иста цена имаат, 15400денари, само дали имаат на лагер незнам.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Unlocked, без претплата и без сим картица.
значи овој телефон кај нас по таа цена свети никогаш :)

можеби би бил 200 евра со некоја средна претплата овој, се научија да го дерат со цените на електрониките и гаџетите македончето... ем помал стандард, ем дури и поскапа цена од таа во европа на некои работи, оди разбери ги.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
А што мислите за Samsung Galaxy Ace 2?
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=217&cid=7

Не е скап, а и погами е доста голем и доволен за парите...Xperia U-то некако ми е многу женски и со тесен екран (дури и со црната маска), додека овој самсунгов е поширок и има 768 мб рам... А и TouchWiz-от не му е лош, барем е по-customizable од Sense-от. Е сеа тоа шо има Dual Core 800mhz тоа ќе претрпи :)

ЕДИТ: Читајќи на gsmarena, телефонов ја исполнува секоја моја потреба од добар телефон :) Навистина се изненадив за самсунгчево...
--- надополнето: 24 ноември 2012 во 12:47 ---
И плус е со официјален JB апдејт
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А што мислите за Samsung Galaxy Ace 2?
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=217&cid=7

Не е скап, а и погами е доста голем и доволен за парите...Xperia U-то некако ми е многу женски и со тесен екран (дури и со црната маска), додека овој самсунгов е поширок и има 768 мб рам... А и TouchWiz-от не му е лош, барем е по-customizable од Sense-от. Е сеа тоа шо има Dual Core 800mhz тоа ќе претрпи :)

ЕДИТ: Читајќи на gsmarena, телефонов ја исполнува секоја моја потреба од добар телефон :) Навистина се изненадив за самсунгчево...
--- надополнето: 24 ноември 2012 во 12:47 ---
И плус е со официјален JB апдејт
Топ е телефончето. И да го земеш. СУм го имал во рака, стварно е топ.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
А што мислите за Samsung Galaxy Ace 2?
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=217&cid=7

Не е скап, а и погами е доста голем и доволен за парите...Xperia U-то некако ми е многу женски и со тесен екран (дури и со црната маска), додека овој самсунгов е поширок и има 768 мб рам... А и TouchWiz-от не му е лош, барем е по-customizable од Sense-от. Е сеа тоа шо има Dual Core 800mhz тоа ќе претрпи :)

ЕДИТ: Читајќи на gsmarena, телефонов ја исполнува секоја моја потреба од добар телефон :) Навистина се изненадив за самсунгчево...
--- надополнето: 24 ноември 2012 во 12:47 ---
И плус е со официјален JB апдејт
тука го имаш за 190 евра малце поефтин од ледиком
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
ACE II ти е одличен избор, и можда е најдобар телефон во таа цена...​
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
тука го имаш за 190 евра малце поефтин од ледиком
Да да го глеав у мобеликс на пазар3, баш отпосле кога го напишав тој пост :D
Многу ми се допадна, а претходно имав одбивност кон Samsung телефоните ОСВЕН ѕверот S3...
Многу е очигледно него да го купам...Деновиве ќе идам до мобеликс да го разгледам...Очекувам у продавница да сретнам ситуацијава:
“продавачот седи на фб, гледа дека ја влагам, ми вика добар ден откога ќе ме види дека разгледувам некои телефони, со голема одбивност кога ми објаснува, едвај чекајќи да си одам. Купувам телефон, и одеднаш се понаша кон мене како бог. Сеедно, ми се свиѓа тоа чувство.“ :)
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Веќе ви напоменав во постот #16, дека имав Xperia P и дека батеријата му е мн слаба.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
btw еден мој другар има Xperia Go. Истиот таков во Мобеликс е 8000 денари нов.
Сега, има DualCore 1.00ghz само 512 мб рам со ICS
И што има големина на iPhone (нели 3.5 инчен екран) и е водоотпорен + отпорен на удари и онака у глобала убаво изгледа (со убавата гума позади и екранот му е супер).

Не ми се свиѓа САМО тоа што има помал екран, а самсунгов пак од друга страна изгледа ептен клише и изглед како СЕКОЈ ВТОР телефон, ништо посебно.
Ги споредував на GSM Arena, но сепак повише мерак ми праи самсунг галакси ејс 2 :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да да го глеав у мобеликс на пазар3, баш отпосле кога го напишав тој пост :D
Многу ми се допадна, а претходно имав одбивност кон Samsung телефоните ОСВЕН ѕверот S3...
Многу е очигледно него да го купам...Деновиве ќе идам до мобеликс да го разгледам...Очекувам у продавница да сретнам ситуацијава:
“продавачот седи на фб, гледа дека ја влагам, ми вика добар ден откога ќе ме види дека разгледувам некои телефони, со голема одбивност кога ми објаснува, едвај чекајќи да си одам. Купувам телефон, и одеднаш се понаша кон мене како бог. Сеедно, ми се свиѓа тоа чувство.“ :)
Не не браќата па и вработениот во мобеликс се супер, отиди види спореди што ти прави повеќе мерак тоа земај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom