Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Viber-setings-madia and storage и отштиклирај го второтоПрегледај го приврзокот 320146

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
И ќе ме прашува дали сакам да ги зачувувам сликите и видеата?

Сакам само одредени контакти да не ми ги зачувува сликите и видеата а ако е можно да може да ги гледам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ви работи ли апликацијата Мој Воздух?

Ја отворив и го нема делот кај што се гледа колку е загадено, нема ни за бирање PM 10. Градови/Општини
Screenshot_20220217-133923.jpg
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
3
Зраво, имам huawei mate 20 lite, кога ми е уклучен телефонот на спикер, микрофонот не ми работи. Не ме слушаат од другата страна. Некој да имал ваков проблем до сега, да ми каже искуства и што да направам ?
 
Член од
7 април 2022
Мислења
13
Поени од реакции
2
Дали може постои опција телефонот ми е скршен екранот ич не работи постои опција да се извадат слики се што имам.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Дали може постои опција телефонот ми е скршен екранот ич не работи постои опција да се извадат слики се што имам.
Да го поврзеш со компјутер и преку него да ги извадиш?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Постои ли апликација која преведува автоматски апликации? Пробав со Google translate aма мора да се копира дел од текст па да се внесува и да кликнеш да ти преведе.

Не дека такви апликации добро претерано ќе преведат ама колку толку нешто ќе се разбере.
Автоматски споено мислење:

Не можам треба да потврдам од телефонот во мобилара може постои опција.
Не знам дали си го решил проблемот до сега.
Нели сликите автоматски се префрлаат на Google Photo и така после можеш да ги видиш и на компјутер/лаптоп со влез на веб сајтот Google Photo и твојот Google акаунт. Имаше опција да си ги симнеш сите наеднаш слики zip фајл. Јас така вадев слики од стар телефон.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2022
Мислења
13
Поени од реакции
2
Постои ли апликација која преведува автоматски апликации? Пробав со Google translate aма мора да се копира дел од текст па да се внесува и да кликнеш да ти преведе.

Не дека такви апликации добро претерано ќе преведат ама колку толку нешто ќе се разбере.
Автоматски споено мислење:


Не знам дали си го решил проблемот до сега.
Нели сликите автоматски се префрлаат на Google Photo и така после можеш да ги видиш и на компјутер/лаптоп со влез на веб сајтот Google Photo и твојот Google акаунт. Имаше опција да си ги симнеш сите наеднаш слики zip фајл. Јас така вадев слики од стар телефон.
Ke probam fala mnogu
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Dali znae nekoj da mi kaze
Dali mozam da gledam I kako arenasport na Google Chromecast so Google TV

Blagodaram
Instaliraj go ova kako od nepoynat izvor, i cel svet ti na dlanka...

no najdi tocno kade se pravi download....ne sekoe od ovie plavive ,,download,, znacat spustanje na app

 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Дечки навистина не знам што мобилен да си купам, се некои кршови гледам, имав Ејпл, ама сега сакам да сменам малку на Андроид, да препорачате некој поквалитетен модел? (Пример Самсунг или Хуавеј)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Дали би му штетело на телефонот (Самсунг А52с) доколку е уклучено автоматско апдејтирање на апликациите? Дали ќе почни да кочи и слично? Оти мене ми се исклучени ама ми стигна system update и 10 апликации сами си се апдејтираа без да можам да го прекинам тоа.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дали би му штетело на телефонот (Самсунг А52с) доколку е уклучено автоматско апдејтирање на апликациите? Дали ќе почни да кочи и слично? Оти мене ми се исклучени ама ми стигна system update и 10 апликации сами си се апдејтираа без да можам да го прекинам тоа.
Не е штетно, само ќе ти троши батерија и интернет :)
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
А ќе се полни меморијата (внатрешна и RAM)?
Подобро е секогаш да се апдејтираат сите апликации за да работи андроидот без проблем, ако ти е исклучено автоматското ажурирање, после одредено време ќе почне да ти кочи андроидот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom