Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Вчера го инсталирав Андроид 13 и не гледам некоја посебна разлика.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Вчера го инсталирав Андроид 13 и не гледам некоја посебна разлика.
Ако си во можност после 2-3 денови кога ќе се наполни телефонот со ,,data,, да напишиш повторно околу перформансите. дали е забавена работата на телефонот или не
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
O
Ако си во можност после 2-3 денови кога ќе се наполни телефонот со ,,data,, да напишиш повторно околу перформансите. дали е забавена работата на телефонот или не
Оти? Се "шушка" дека го забавува?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
O

Оти? Се "шушка" дека го забавува?
Веќе е и докажано дека со секоја надградба се поставуваат све повеќе барања од телефонот, так да после 2 години максимум телефонот веќе нема сила да го издржи тој товар и почнува да кочи.

А тоа е све со цел да се разочараш и да купиш нов

кај епл веќе има и пресуда за тоа
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Веќе е и докажано дека со секоја надградба се поставуваат све повеќе барања од телефонот, так да после 2 години максимум телефонот веќе нема сила да го издржи тој товар и почнува да кочи.

А тоа е све со цел да се разочараш и да купиш нов

кај епл веќе има и пресуда за тоа
Se soglasuvam potpolno so ovoj post.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Јас па со секој апдејт, го осеќам посвеж и побрз телефонот. И се по-smooth ми работи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Постои ли верзија од апликацијава а да не мора да се плаќа за правење слики?

Испробав неколку Mod Apk верзии и на сите бараше да се плаќа за правење аватар.

Не ми се даваат за ова пари воопшто, а сакам да напраам една слика.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.762
Постои ли верзија од апликацијава а да не мора да се плаќа за правење слики?

Испробав неколку Mod Apk верзии и на сите бараше да се плаќа за правење аватар.

Не ми се даваат за ова пари воопшто, а сакам да напраам една слика.
Порано имаше една аоликација како плеј стор, blackmartalfpha, на која можеше бесплатно да се спушти било која апликација за која се бараат пар.

Сега пробав да ја инсталирам...но не ми функционираше. А убави програмчиња сум спуштал
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Порано имаше една аоликација како плеј стор, blackmartalfpha, на која можеше бесплатно да се спушти било која апликација за која се бараат пар.

Сега пробав да ја инсталирам...но не ми функционираше. А убави програмчиња сум спуштал
Оваа апликација која ја барам може да се спушти бесплатно на Play store но за некој функции поточно тоа што јас сакам правење аватар ми бара да плаќам. Видов некиј луѓе имаат направено аватар со апликацијава ама не ми се дава мене искрено пари a сакам да пробам да направам аватар со моја слика.
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Имам проблем со мобилен телефон Alcatel pixi 4 Android Version 6.0 се полни но не се вклучува има можност за влез во Recovery ама и таму ништо не функционира ке може ли некој постручен да ми каже дали станува збор за софтверски проблем или па е нешто до хардверските делови???? Ви благодарам Поздрав ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.856
Имам проблем со мобилен телефон Alcatel pixi 4 Android Version 6.0 се полни но не се вклучува има можност за влез во Recovery ама и таму ништо не функционира ке може ли некој постручен да ми каже дали станува збор за софтверски проблем или па е нешто до хардверските делови???? Ви благодарам Поздрав ...
фрли го у канта, најдобро решение. Телефонот е толку стар, што не се исплати ни да го правиш.
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
фрли го у канта, најдобро решение. Телефонот е толку стар, што не се исплати ни да го правиш.
Да но меѓутоа многу ми значи да се вклучува бидејќи налогот на мојот Прв ФБ профил ми беше на него и немам пристап до Е-поштата и тел бр што беа поврзани со тој профил! А гледам ФБ има можност да се поврзеш со уред што претходно си се најавувал!
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67
Имам проблем на телефон со Android os значи се полни до крај, а неможам целосно да го вклучам, телфонот почне да се вклучува и застане влегувам во Recovery mode направам factory reset и потоа Reboot system now и пак ништо! Може ли некој да ми каже дали проблемот е софтверски или хардверски??? Ако е до процесорот нема ниту тоа да се испроцесира!!! Тнх...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom